Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek miért van annyi...

Szerintetek miért van annyi semmihez sem értő ember egy társasházban?

Figyelt kérdés
Az egyik úgy újítja fel a lakását, mint Mekk Elek, semmit sem tervez, semmihez sem ért, hanem kókányol éjjel-nappal úgy, hogy a többi lakástulajdonosnak még kárt is okoz. A másik nem érti, hogy miért ne zajongjon egész nap. Arról pedig nem is beszéltem, aki a ház bejárati ajtaja elé parkol és szintén fogalma sincs semmiről. Pusztító a képzetlenség, ami ma tombol.
jún. 11. 21:18
 1/10 anonim válasza:
77%

Felsoroltál hármat. Te lehetsz a negyedik. Egy társasházban elég sokan élnek, sajnos van, hogy negatív benyomással vannak rád nézve.

Ha leültök és megbeszélitek egymással a problémátokat, biztosan konklúzióra juthattok.

Azzal, hogy itt szapulod általánosítva a társasházi embereket, azzal nem.

jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nap közben miért baj ha zajong?
jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert felnőtt egy agy nélküli, de mégis idegbeteg társadalom...
jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert csórók vagyunk és mindenki inkább megoldja maga ahogy tudja szakember hívása helyett.
jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
4-esnél a pont. Ha kifizeti a kérdező hívok szakembert.
jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
És van a kérdező, aki mindenbe beleugat, de persze leginkább mások háta mögött. Súlyosabb verziója, aki kötekszik is minden lakóval. Ez az a típus, akit mindenki utál egységesen.
jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
4-es a szakemberek többsége akkora kókler hogy lehet hogy jobban jár az ember ha maga csinálja meg minthogy pénzt ad olyannak aki előadja hogy milyen jó szakember meg hiába van tele a Facebook oldala szép munkákkal biztos nem ő csinálta. Nem lehet tudni melyik “szakember” csaló mert nem kér kevesebbet annál aki pl normálisan végzi a munkáját.
jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 : A lakógyűlésen én egyértelműen elmondtam, hogy ez nem jó. Annyi intelligenciám viszont van, hogy senkihez sem kopogtatok be, ugyanis tudom, hogy fordított esetben én sem engednék be senkit. Bár én nem zavarok senkit, de ahhoz, hogy épp mit tartok a lakásban senkinek semmi köze, sem pedig ahhoz, hogy épp kik vannak nálam. Ez mind magánügy és senkit sem zavar.
jún. 13. 11:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Összetett helyzet.

Egyrészt az embereknek egyre kevesebb pénzük van, egyre kevesebben tehetik meg, hogy szakembert hívjanak, akik ráadásul elég magas összegeket képesek elkérni, és elég gyakran be vannak telve, táblázva, így hetekkel, hónapokkal később tudnak csak érdemi időpontot mondani. Aztán, ha az illető úgy érzi, később nem biztos, hogy meglesz ez a pénz, vagy tényleg sűrgős lenne, akkor már inkább nekiáll maga.

De olyan is van, aki úgy van vele, majd "szépen megoldja okosba'!", mert ügyes és egyéb, csak közben nem méri fel reálisan a képességeit.

Meg az sem elhanyagolható, hogy vannak olyan emberek is, akiknek nincsenek túl jó tapasztalataik szakikkal, így inkább maguk vágnak bele.


Ugyanakkor van egy olyan, egyre csak növekvő, réteg, ami pedig egyszerűen képtelen a másokkal való együttélésre normális kereteken belül. Nekünk is nem egy olyan szomszédunk van, akinek eszébe sem jut, vagy csak nem érdekli, hogy mennyi gondot tud okozni a többi szomszédnak.

jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem fekete és fehér, a társasházban élő emberek is lehetnek ugyanolyan szakik, a kertes házban is lakik sok műszaki analfabéta.

Csak a társasházban jobban kiütközik a (főleg) mai világ: mindenki b@szik mindenkire, a közös tulajdon nem az enyém, ergo nem foglalkozom vele, odaállok az ajtóba, mert nekem jó, a többiek meg oldják meg.

Én próbálkoztam a lépcsőházunkban a közös helyiségek dekorálásával, pár modern kép kikerült, ami tetszett a lakóknak, de aztán meguntam, mert a 16 lakásból 10-ben 75 év feletti nyugdíjasok élnek, akik akkor sem foglalkoznának semmivel, ha elvinné a szél a tetőt.

jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!