Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Város, vs vidék?

Város, vs vidék?

Figyelt kérdés
Most készülök nyugdíjba, és próbálok valami aktív, férfiaknak való életvitelt kialakítani. A nyugdíjas szomszédom egész nap tévét néz, de attól engem kiráz a hideg.
máj. 31. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Városban sokkal több a lehetőség. Miket szeretsz csinálni? Mik a hobbijaid?

Lehet menni könyvtárba, kereshetsz nyugdíjas csoportokat, be lehet fizetni szervezett körutazásokra, nyugdíjasként is tudsz állást vállalni nyugdíjszövetkezetnél, tudsz önkénteskedni...

máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Oszt mi a kérdés...?
máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha szereted a kerti/ház körüli munkát, a jó levegőt, a nyugalmat, akkor vidék.

Ha táncolni/sportolni/szórakozni/utazni szeretnél inkább nyugdíjas éveidben, akkor város.

máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, mit szeretnél csinálni. Van, aki kertészkedni, termelni, természetben lenni szeretne, akkor vidék. Ha mindenféle programokban részt venni, szórakozni, akkor város.


Illetve van a négyévszakos gumi: vidék, de közel egy városhoz.

máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
69%

Városban én csak LAKNI tudok, ÉLNI nem. 40 évnyi próbálkozás után mondom ezt. Hadd meséljem el egy napomat. Fél öt, öt óra tájban kelek. Körbejárom a baromfiakat, a kertet, az erdőt, aztán beülök az üvegezett verandára, megfejtek két rejtvényt. Elmegyek a kutyával egy körre, hagyom egyet úszni. Mire hazaérek, a nejem összekészítette a Kolláth-reggelimet, azt a pergola alatt, vagy az üvegezett verandán elfogyasztom. Közben a madarakat figyelem. Rozsdafarkú, barázdabillegető, rigófélék, meg gerlék a mindennapos vendégek, ezek szinte karnyújtásnyira jönnek a pergolánál. Reggeli után kávézok, ezt is a szabad ég alatt, loncillatban, vagy a verandán. Fél tíz tájban kimegyek a kutyával a tópartra, délig horgászom,közben relaxálok. Itt tudok csak teljes egészében kikapcsolni. Ebéd előtt még megpucolom a halat, mindenki (kutya-macska-baromfi) megkapja a maga részét, a többit a nejem belátására bízom; elkészíti, vagy elteszi szűkösebb időkre. Ebéd után a verandán, vagy a pergola alatt ejtőzök, megiszom a kávémat, közben a madarakkal haverkodok. Délután a ház körül teszek-veszek, vagy barkácsolok. Ez nagyon fontos része az életemnek. Egy férfiembernek szüksége van kézzelfogható alkotásokra, sikerélményekre. Arról nem is beszélve, hogy a nyers fa érintése-illata nekem nagy boldogsághormon-löketet ad. Aztán ilyen tájban, mint most, bejövök a hűvösre, kicsit belenézek a netbe. Hétvégén a gyerekekkel, vagy a városból elszabadult barátokkal bográcsozunk.

A városban mindebből semmit sem tudnék csinálni.

Fontos, hogy rendszert vigyél az életedbe, percre meglegyen a programod.

máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Kert sok városban is van. Kertváros. De falura nem mennék lakni. Nekem elég egyhangú is lenne, pedig a természetet szeretem. Másrészt teljesen más a társadalmi környezet, mint egy nagyobb városban. Pletykálkodás van, de sokszor elvárják a konzervatív világnézetet és életvitelt is. Nem, nem vagyok LMBTQ, csak egy független negyvenes nő, aki nem az a tipikus háziasszonyka. Ennyi már elég falun a kiutáláshoz.
máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
jún. 1. 07:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!