Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért olyan nehéz betartani...

Miért olyan nehéz betartani az embereknek kertvárosban az együttélés szabályait?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédom kb. 20-30 cm-es magasabbra építkezett, mint mi, a magasra feltöltött földről ömlött át hozzánk minden alkalommal az esővíz, nálunk állt már tó, mert nem bírt el ennyit, két évig kértük, hogy vezessék el a saját telkükön, mire duzzogva megcsinálták.


A másik szomszéd közvetlen a kerítés mellé ültette a diófát, hogy a hatalmas fa fele átlógjon, pont a veteményesünk felé, hadd ne maradjon meg semmi. Most azonban gondolkodom, szóljak-e, hogy ideje kivágni, mielőtt nagyobb lesz.


A harmadik szomszédban ordítva beszélnek egész nap, nyáron minden este 10-ig kint énekeltek, visítottak, röhögtek, még zárt ablaknál is behallatszott, miközben altattam volna a gyereket. Nem baj, ha valaki jól érzi magát, de este tízkor muszáj a másik ablaka alatt énekelni a gyerekekkel?



2022. okt. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Van ilyen sajna

..

Bár a 3.al nem tudom mi a probléma

Este 10 azért nem hajnal 2

Főleg nyáron

Vagy mindenki menjen aludni 8kor?

Nekem 1,5 éves kisfiam van De nyáron 10-11ig mi is kint ültünk majdnem minden nap. Sütögettünk, beszélgettünk, stb

2022. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

A diófa az első években kb. 20 centit nő évente, szóval egy tíz éves fa olyan 3 méter magas. Utána átlagosan kb. 70 centi évente, vagyis egy 20 éves fa nagyjából 10 méter magas. Ha ezt te már hatalmasnak nevezed, akkor is nehezen hihető, hogy a szomszédod 20 éve direkt azért ültette oda a fát, ahova, hogy neked idén kitakarja a veteményesedet.

Az írásod többi részét is ilyen szkepticizmussal olvastam.

2022. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, a fa szabályosan van-e ültetve, illetve mennyi idős (beállt növényállományt már nem szoktak az ültetési távolság miatt bolygatni). Lehet, nem is ő ültette, csak így vette a kertet (nálunk is ez van, volt 3 diófa, abból 2 még megvan, mindkettő a kert egyik-egyik sarkában. De nem tehetünk róla. Szerencsére egyik szomszéd sem sír miatta, de ha ki akarnák vágatni, én harcolnék értük.

Testvéreméknél is vagy 40 évvel korábban ültetett fenyők miatt ment évekig a botrány az új szomszéddal, mielőtt ők a telket megvették, ők is harcoltak értük, és nem is kellett volna kivágni, de aztán elkezdek száradni. Talán nem véletlenül:(


Tedd máshová a veteményest! (Persze, ha új, szabálytalan ültetés, az más kérdés)

2022. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
A diófa átlógó részeit levághatod, először szólítsd fel őket, írásban, ajánlott levélben hogy nyoma legyen, hogy vágják le, ha nem vágják le, az átlógó részeket te levághatod. Nem vagy köteles tűrni, hogy átlógjon a te telkedre a szomszéd növénye, de előbb meg kell kérni, hogy vágja le, ha nem tesz meg, ezután te levághatod. A harmadik szomszéddal pedig próbálj meg beszélni, hogy este 10 után már csendesek legyenek, mert aludni akartok. Sok a paraszt, sajnos én is küzdök hasonló problémákkal szomszédok miatt.
2022. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez mindenhol problémás: a magyarok ilyenek.
2022. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megegyeznék a diófással, hogy nem bolygatom az átlógás kérdését, de engedje meg cserébe, hogy felszedd az áthullott diót. Jól járnál, mert jó drága a dió! A veteményest meg kicsit arrébb helyezed. Hangoskodók mindenütt vannak, szerintem egy panelban te agyfaxt kapnál. A vízelvezetést meg sikerült megoldani, úgyhogy akár le is nyugodhatsz.
2022. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A diófával semmi gond, de ami az én telkemre hullik dió, az az enyém.


Vagy akkor levágom az átlógó ágait, választhat.

2022. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyméretü fát, ilyen a diófa is a telekhatártól 8 méterre lehet ültetni, hacsak nincs helyi rendelet ami 6 métert enged. Amúgy egy bizonyos értelmi szint alatt, az emberek úgy gondolkoznak az én házam, azt csinálok amit akarok, téves képeszmében szenvednek. Ha szólsz nekik akkor meg te leszel a rossz stb
2022. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!