Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falu vagy város? Hol éltek/éln...

Falu vagy város? Hol éltek/élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés

Ha falusi vagy miért élnél/nem élnél városban?

Ha városi vagy miért élnél/nem élnél faluban?



2022. aug. 1. 21:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Falu
2022. aug. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen 1-es féle tuskók miatt élnék csakis városban. A falu tele van primitív bunkóval, akik az alapvető viselkedés szabályaival sincsenek tisztában.
2022. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát én legszívesebben Budapestnek kertvárosias/falusias részén.

Budafok-Budatétény környéke nekem tetszik, vagy Kamaraerdő felőli részek.


De modern városi lakásban is ellaknék, ha kis számú, kulturált a lakóközösség, és jó elosztású a lakás, nem látnak át a szomszédok, nem jön át dohányfüst, zajok.

2022. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosra szavaznék, ami jó esetben egyesíti a város és a falu előnyeit is.

Csendes, nyugodt, természetközeli, viszont az emberek mentalitása fejlettebb városiasabb, akad pár kisebb igényesebb beülős vagy szórakozóhely, és akár helyben is elintézhető minden, megvannak a kisvároson belül a megfelelő üzletek és szolgáltatások, plusz jól kialakított modern infrastruktúra.

2022. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Falun nőttem fel. A büdös életben költöznék vidékre többé.

A szomszédok egymás nyakában, mindenki tud mindent. Talán van egy kisbolt és ennyi, de ha pl ruhát kell vásárolnod, vagy többféle élelmiszert, be kell utaznod a városba.

Tkp MINDENÉRT be kell utazni, legyen az barátnőkkel találkozás, buli, szórakozás.

Közleekedés egy kalap fs, éjszaka nulla hazajutási lehetőleg, vagy hajnalban dettó, tehát csomó munka kiesik, stb.


Most kisvárosban élek, a természet szélén. Van vagy 4 bolt, kávézó, söröző (helyi kézműves cucc), éjszakai busz, de hétvégente minden vonat jár óránként. Normális csatlkakozási lehetőség aaaa.... nagyvárosba.

Emellett csend, öt percen belül az erdőben vagyok.

2022. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Én is Bp kertvárosias részén. Minden elérhető közelségben, mégis nyugodt, csöndes, parkos. Faluban mindentől távol nem tudom magam elképzelni, nem ebben nőttem bele, ismeretségi körömben sem él senki falun.
2022. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Senior Séf ***** válasza:
81%
40 évig laktam városban, így aztán tudom, hogy ott valóban csak LAKNI lehet. ÉLNI nem. 23 éve élek vidéken és amíg a karomat emelni tudom, nem is lesz ez másképp.
2022. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Megyeszékhely.


Falun nőttem fel, fősuli alatt Bpn éltem, aztán visszajöttem ide, ami hivatalosan már város, de csak hivatalosan.

Bpt utálom, faluban vagy pici városban soha nem szeretnék élni, innen is igyekszem elmenni.


Ahogy vki feljebb leírta, egymás nyakában vannak az emberek. Nekem egyszerűen sok, hogy 3 szomszéd gyereke/unokája bömböl, a szomszéd lesi, mit csinálok a kertben, vagy utcán odajön érdeklődni, hogy miért ott dolgozom még, miért nem autóval járok stb.


A nagy csendtől, kihaltságtól meg rosszul vagyok. Szombat délután sehol senki, ami érthető is, mert gyakorlatilag nincs is hova menni. A szomszéd nagyobb városba szoktam átbiciklizni, ott legalább kicsi nagyobb az élet.

2022. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Én is faluban nőttem fel, és nem költöznék vissza soha.

Valakinek biztos jó ott élni de nekem elegem lett abból hogy autó nélkül kb leragadsz a falusi szegénységben mert akkor marad a kis méregdrága coop/abc. Falusiként is megvan az előny pl gyerekként nagyon éltem a barátaimmal a csavargást, és nem is kellett úgy félteni mint egy nagyvárosban egy gyereket. De ahogy felnőttem úgy is ábrándultam ki, egyszerűen kevés a munka lehetőség, nekem túl csöndes is, ha esetleg értelmesebb szakmát tanulok a kőműves meg a heggesztőnél akkor nagyvalószínűseggel a falusi igen igényes ikarus buszok maradnak nekem utazgatásraxd(félre értés ne essék, azok a buszok egy atomháborút is kibirnak, csak szegényes kicsit)

2022. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Város! Mindenképp! Budapesten nőttek fel, és sajnos pár éve besokalltam, így elköltöztünk vidékre, egy Balatoni kis falucskába, de még életemben semmit nem bántam meg így, mint ezt a döntést. Most már egyértelműen visszaköltöznék, itt szó szerint semmi nincs, a méregdrága és igénytelen Coop-on és egy kocsmán kívül. Igaz, hogy introvertált személyiség vagyok, és egy idő után idegesít a zsúfoltság, a túl nagy tömeg, ebből is lett anno elegem Pesten, és azt hittem, itt majd kicsit nyugodtabban tudok élni, jót tesz a környezetváltozás. Hát, nem így lett. Látom, hogy igazából ez az életmód még inkább nem való introvertáltaknak egyrészt, mikor át kell élned azt, hogy mindenki rólad csámcsog, nem tudsz úgy elmenni az utcán, ha m~g viszonylag,, új vagy'', hogy a helyi nénikék meg ne kérdezzék,, kinek a lánya vagy'' stb. Lehet, hogy valakinek beválik ez az életforma, nekem nagyon nem, rá kellett jönnöm... Túlzottan ingerszegény, munkalehetőség nincs, de a környező kb 100 km-es körzetben is alig, ha bármit akarsz venni, mindenért kocsiba kell ülnöd, és kb ki is néznek, ha nem autóval jársz. Így nekem egy szenvedés pláne, mert bizonyos okok miatt még nincs meg a jogsim, épp most küzdök érte, addig pedig halál, az ember teljesen el van zárva mindentől. Én ha tehetném, mindenképp visszamennék Budapestre, korábban nem hittem, hogy ezt fogom mondani, de élni, hosszútávon valóban szinte csak a Fővárosban, esetleg még egy-két nagyobb városban lehet.
ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!