Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A mi szomszédaink túl hangosak...

A mi szomszédaink túl hangosak, vagy ez normális lenne?

Figyelt kérdés
Van felettünk egy család. Minden zajt áthallunk tőlük. Bútorhúzogatás, kiabálás, a kislányuk egész nap trappol fel-alá, amire még azt sem lehet ráfofogni, hogy gyerek, mert nem lenne muszáj csatalóként rohangálni hajnali hatkor. A lèpcsőházban fennhangon beszélgetnek a szülők. Sokszor káromkodnak akár egymással, akár a gyerekkel. A kölyöktől meg tényleg sokszor azt hiszem, hogy beszalad a plafon.
2022. máj. 4. 06:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én inkább hallgatok egy kutyust, mint azt ha a fejem felett zuhognak, de egyéni pref.

Én családi házba nőttem fel, ott minden nyugis volt, lehet, hogy jó szomszédokat fogtunk ki. Pedig ott is volt egy gyerekes család, meg egy pasi is aki folyton bulikat tartott, de zárt ablaknál egyiket sem hallottam.

Most albérletbe költöztünk a párommal és nekem ez a ricsaj, meg hogy egymás szájában vagyunk kicsit sok. Mondjuk a többi szomszéd, mondom, nem zavar. Őket sosem hallom.

2022. máj. 4. 17:08
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

#9

Hogy a francba ne akadna fent mikor a lépcsőház úgy viszi a hangot, hogy kvázi olyan, mintha a saját lakásodba beszélnének idegenek...

Nekünk is ilyen és eszméletlen idegesítő, és aki ott lakik az pontosan tudja, hogy mennek a hangok át.

A lépcsőházas beszélgetést igazán lehet tartogatni 20-30mp ig szerintem, hogy ne hallja mindenki más is, aki nem kíváncsi rá.

2022. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem normális szerintem, de attól még sajnos többség által elfogadott, főleg ebben az országban. Tapasztalataim szerint minden társasházban lesz pár tahó aki egyszerűen nem érzi hogy hol vannak a határai, és folyamatosan másokat zavar. Jó esetben nem rosszindulatból, csak ennyire egyszerű emberek. Van hogy el se jut a tudatáig hogy ez másoknak zavaró lehet. Ha tudja csak lesz*rja, na az már nehezebb dió.

Én pl soha többet nem költöznék olyan lakásba ahova a fejem fölé bárki beköltözhet, kizárt dolog. Elég egyszer megégni ilyennel. Ráadásul az igazán primitívek a gyereknevelés helyett képesek a gyereket odatartani egyfajta pajzsként minden jogos kritikára, és az amúgy jogos panaszkodó szomszédot támadni meg vele személyeskedni, hogy gyerekgyűlölő és csakis az a baj :D Szóval ez sajnos nehéz ügy.

Amúgy a jó hír hogy említetted bérlők vagytok, szóval ha nagyon élhetetlenné válik a hely, még mindig könnyebb továbbállni mintha sajátot kéne eladni. De szerintem várjatok ki, lehet rendeződik a helyzet, vagy megszokjátok, esetleg ők állnak tovább, sose tudni. Megéri még esetleg más szomszédokkal is beszélni, ha őket is zavarja, könnyebb együtt jogos kritikaként felhozni a zajongóknak hogy mi a helyzet. Nem offenzíven, csak finoman higgadtan tudatni a helyzetet, és kérve. Jó esetben még meg is oldódhat a helyzet így is.

2022. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!