Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A mi szomszédaink túl hangosak...

A mi szomszédaink túl hangosak, vagy ez normális lenne?

Figyelt kérdés
Van felettünk egy család. Minden zajt áthallunk tőlük. Bútorhúzogatás, kiabálás, a kislányuk egész nap trappol fel-alá, amire még azt sem lehet ráfofogni, hogy gyerek, mert nem lenne muszáj csatalóként rohangálni hajnali hatkor. A lèpcsőházban fennhangon beszélgetnek a szülők. Sokszor káromkodnak akár egymással, akár a gyerekkel. A kölyöktől meg tényleg sokszor azt hiszem, hogy beszalad a plafon.
2022. máj. 4. 06:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Vidéken sem sokkal jobb, nálunk egész álló nap nyitják-csukják a kaput , ami nagyon hangos; érkezéskor dudálás van, mert nehéz kiszállni a kocsiból kinyitni a kaput, mindemellett egész nap megy az ordítozás, merthát csak úgy tudnak beszélgetni kint az udvaron ugyebár. Leginkább akkor baromi bosszantó, amikor próbálnám altatni a gyerekeket és konkrétan az ablakunk alatt megy a műsor.


Egyébként te próbáltál már velük beszélni erről, megkérni őket, hogy fogják kicsit vissza magukat?


Én is éltem panelba, 20 évig, ott nőttem fel. Mielőtt költöztünk, de megszületett már a fiam, nálunk konkrétan kérdezték a szomszédok, hogy amúgy van baba, mert olyan halk, hogy hallani sem lehet :D (nyilván ez baba függő)

Viszont a falszomszédunk nemi aktusait minden egyes (!) éjszaka végig kísérhettük, a sikoltástól kezdve minden is volt. Szerencsére csak albérlők voltak, és mire odáig jutottunk, hogy felkeressük a tulajt elmentek...

2022. máj. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem normális. Anno nekem is ugynez volt felettem. Hiába szóltam, hiába kértem birtokvédelmet le se szarta a jegyző.

Aztán a nyomorék családot kilakoltatták szerencsére.

Sajnos az ilyen esetekben nem sokat lehet tenni. (törvényes úton)

A nem törvényes részekre nem térek ki.

2022. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ahol a bútormozgatást így áthallani, ott általában a ház egy ócska szutyok. Lehet, hogy ők is hangosak, de a sima sétálás a lakásban, az ajtócsukódás, széken ülve helyezkedés egyáltalán nem normális dolog, hogy áthallatsszon. Téglalakásban éltem világ életemben, egyik helyen sem hallottam ilyesmit a szomszédtól. Voltak hangos szomszédaim hangos zenével, bulizajjal, veszekedésekkel, gyerekbőgéssel, de őket más zajok jellemezték.
2022. máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Hajnali hat? Jó ég, az reggel, nem hajnal.
2022. máj. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Öszintén, ki az aki NAPONTA húzogatja a bútorokat?

Meg nem feltétlen a gyerek jár hangosan, ha rossz az épületszerkezet, akkor minden lépés áthallatszik és sokkal hangosabban, mint a valóság.

Emellett egy kisgyerektöl nem elvárható, hogy egész nap üljön, az normális, ha mászkál.

Emellett reggel 6-kor már teljesen normális, hogy az emberek felkelnek és élnek! A többség ilyenkor már indul munkába, nem pedig fekszik az ágyában.

2022. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem a szobát rendezik át minden nap. Nálu k is szar volt a szigetelése az épületnek. Az alattunk lakó konkrétan azt is hallotta, hogy kinyitjuk a tolóajtós szekrényt vagy arrébb gurult egy kicsit a székével, szóval ez lenne a nagy bútorhuzogatás. Mi is megkaptuk, hogy úgy járunk mint az elefántok, pedig szőnyeg is volt, meg általában zokniban közlekedtünk. Normálisan éltünk, de senki kedvéért nem fogok lábujjhegyen járni, arról nem is beszélve hogy 2 szomszéd lakásban is volt kisgyerek, akik sztereoban üvöltve bőgtek. Most kertvárosias részen lakunk, de ennek a környéknek is megvannak a maga "szépségei", pl vasárnapi flexelés és valamelyik szomszéd hibás kakasa, ami hajnali 1kor is képes kukorékolni, ugató kutyák stb...
2022. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

A családi házashoz ott van még a kutyafalka minden háznál, mert az kötelezően kell. Kikúrják a kertbe, sétáltatás nuku, kutyu megőrül és éjjel-nappal megy az ugatás. Jön valaki? Vauvau. Macska sétál az úttesten? Vauvau. Elkezd ugatni 2 km-re egy másik kutya? Vauvau! Nappal nincsenek lemozgatva és unalmukban alszanak, éjjel meg megy a koncert.

Vidéki friss levegőre vágytál? Elb@sztad, mert helyette begyújtanak mindennel, ami van: műanyag, kerti szék, gumi, kukoricacsuhé, toll, régi ruhák, vizes forgács, ami csak befér a kazánajtón. Nyár van? Nem baj, akkor meggyújta a kertben éjjel.

Tök jó is egy családi ház! Egy szántóföld kellős közepén (ahol csak a cigányok törnek be hetente).

Ehhez képest egy kis tologatás, kiabálás és trappolás igazán nem nagy dolog.

2022. máj. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Azért panelba' tényleg elég durván hangos van. Az utca is meg a szemétláda szomszédok.
2022. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

"A lèpcsőházban fennhangon beszélgetnek a szülők."


Hát ha ezen is fennakadsz, akkor a te készülékedben (is) van hiba.

2022. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem illik ordibálni a lépcsőházban. Kb ennyi.

Nem rendezik át a szobát, hanem lehet hallani, hogy húzzák a széket, csikorgatják, nem emelik meg.

A gyerek pedig csatalóként rohangál, hallom ahogyan gyorsan szedi a kis lábait, nem sétál. Dübörög és zuhog. Van a háznak udvara, ki lehet oda vinni lefárasztani a kicsit, ők pedig mondjuk beszélhetnének normális hangerősségen. Érdekes, a többi szomszédot nem hallom...

Téglaház!!!

2022. máj. 4. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!