Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak még, hogy a szomszédomtól tudjak végre pihenni?

Figyelt kérdés

Adott egy társasház. A felettem lakóknál van egy 3 éves gyerek, aki hajnalban kel, ilyen 5-6 óra körül minden nap és az az első dolga, hogy végig rohan a lakáson, majd utána még fel-alá rohangál kb fél órán keresztül. Lényegében minden nap így indul. Szóltam nekik, hogy ez elég zavaró, erre riadok fel hajnalban, többször is. Tök mindegy hogy hétvége vagy hétköznap van, nincs különbség. Többféle választ kaptam, az egyik verzió az volt, hogy ő még pici nem tudják neki megmagyarázni hogy ne csinálja; a másik hogy majd én is megtudom milyen ez ha nekem is 5kor fog kelni a gyerekem; volt olyan is, hogy oké, megpróbálnak valamit... Szépen kértem őket, mindenféle bunkózás nélkül. Amikor szóltam utána pár napig csendesebbek voltak, aztán ugyanúgy kezdődött elölről mindig. Napközben is rohangál a gyerkőc, meg ugrál, néha motorozik is a lakásban egész nap, (néha 1-1 órás szünetet tartva), ami szintén elég zavaró de azért már inkább nem szóltam, mondom nappal van, elengedem a dolgot.

Annyi változás lett, hogy hétvégén reggel 7ig nagyjából csend van, már ennek is örülök, de ha párom épp nálam alszik, akkor ő nem annyira, főleg, ha itt lakna velem, éjszakás műszakből jönne haza, esélytelen lenne számára, hogy pihenni tudjon napközben így, igazából ez lenne a fő ok ami miatt aggódok, hogy így hogy pihenjen majd. Nem is szívesen jön át hozzám szinte mindig én megyek hozzá, csak ő albérletben lakik és 70 km-re, ez se megoldás hosszú távon, hogy mindig menekülök itthonról, a saját lakásomból.

Volt lakógyűlés is, ahol a házirendben le lett tisztázva, hogy reggel 8 előtt tilos a hangoskodás meg egymás nyugalmát ne zavarjuk, de kb semmit nem ért. A közös képviselőnek is jeleztem a problémát, nem akar vele foglalkozni, meg igazából úgy az egész házzal se, nem csak az én problémámmal, le is akar mondani.... Sajnos ez az egymásra panaszkodás a többi lakónál is megy, ha valaki szólni mer valami miatt, akkor leharapják fejét, senki nem mer szólni már semmiért a házban szinte. Eléggé érdekes egy lakóközösség, ha lehet annak nevezni.

Szóval itt vagyok kimerülten... ez megy lassan 1 éve. Eddig nem jutottam semmire. Elköltöznék, de még vagy 23 évig fizetem a hitelt a lakásra, ez nem opció sajnos.

Én már teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Nem tudom még milyen opciók vannak az én helyzetemben, amivel változtatni tudnék a dolgokon.

Minden tanácsnak, tippnek örülnék.



2022. márc. 11. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

Egy kisgyereket nem lehet kikapcsolni és egyetlen óvódás korú gyerek sem ül egész nap nyugtom, mert a szomszédnak nem tetszik, söt ha így viselkedne, az lenne igen komoly probléma a fejlödésére.

Viszont van egy jó hírem, mire 8-10 éves lesz, más elfoglaltságai lesznek, nem fog rohangálni.

2022. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Egy megoldás van: a lakást kiadod valakinek, te meg máshol veszel ki egyet.
2022. márc. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Használj füldugót.
2022. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Napközben zajongj folyamatosan. Majd ha nem tud aludni napközben a nyomorék, kénytelen lesz akkor, mikor a többiek.


Hangos zene be akár egész napra, kopogj fel, nyomkodd a kaputelefont.

2022. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pofatln
2022. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Panelház már csak ilyen nem tudsz vele mit kezdeni
2022. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben vennék dobfelszerelést és ütném egész nap. 😂😂
2022. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Csak azért, mert gyerek még véletlenül sem jelenti azt, hogy joga van másokat ilyen szinten korlátozni a saját otthonukban való nyugalmukban! Egy 3 éves igen is fel tudja már fogni, hogyha az anyja/apja azt mondja, hogy nem. Azért van a szülő, hogy nevelje és ne engedje féktelenül randalírozni a lakásban, gondolok itt az állandó rohangálásra, a kismotorozásról ne is beszéljünk! Azért ez már a pofátlanság legteteje bsszus. Nem a játszótéren van, hanem a lakásban, ahol alatta-felette-mellette is jó eséllyel laknak, azért álljon már meg a menet. Ha ennyi a felesleges energiája, akkor el kell vinni sétálni, játszóterezni, játszóházazni, ott majd lehet motorozni meg eszetlenül futkározni is. Sajnos a szülőkkel sokra nem fogsz menni, ha eddig nem történt érdemi változás, de ezt már az is hűen tükrözte, hogy frankón hagyják motorozni bent a lakásban a gyereket..


Te megpróbáltad szépen, én innentől biztos, hogy le sem tojnám őket mi zavarja, lelkesen viszonoznám a “kedvességüket” és akkor zajonganék, zenélnék, zenét hallgatnék, dörömbölnék, kopácsolnék és amit még el tudsz képzelni, amikor ők akarnának pihenni. Hadd érezzék csak a törődést!

2022. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok én is lesüllyedni erre a szintre, hogy akkor én is nekiállok hangoskodni, mivel ezzel csak a többi lakóval szúrok ki, akikkel amúgy semmi probléma nincs részemről.

Nem várom el, hogy egy gyerek egész nap síri csendben üljön a lakásban, ennyi idősen nyílván lehetetlen.

De azt nem akarom elhinni és megérteni, hogy miért a lakásban kell rohangálni, motorozni már hajnalban és egész napon keresztül.

Pláne az a szép az egészben, hogy itt van a ház előtt konkrétan egy hatalmas játszótér ahol tudna rohangálni, motorozni meg minden, de nem, itt éli ki magát a fejem fölött és hallgatom a dübörgést, meg ahogy ugrál és gurul fel-le a motorjával, illetve erre kell kelnem, ha akarok ha nem. Azért ez se normális.

Csak rohadt bosszantó hogy nekem nem igazán maradt más eszközöm a szépen kérésen kívül, - amivel nem megyek semmire sajnos, elhajtanak csak -, mert a közös képviselőt nem érdekli már semmi, semmiben nem intézkedik... ez a tehetetlenség érzés dühít a leginkább, hogy ezt el kell viselnem amit művelnek. Nekem is ugyanannyi jogom lenne pihenni a SAJÁT lakásomban, mint bárki másnak és csak azért mert nekik gyerek van, kb úgy adják elő a dolgot, hogy nekik ez valami kiváltság, hogy mindig erre hivatkoznak és bármit megtehetnek én meg tűrjem...

2022. márc. 11. 18:22
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha ahhoz kis szar, hogy felfogjon alapvető dolgokat (amit kétlek, 3 éves koromban költöztünk a városba és meg tudták nekem is mondani a szüleim, hogy az alattunk lakókat zavarom), akkor ahhoz is kis szar, hogy 5—6-kor ébren legyen.



Komolyan, egy kicsi gyerek mi a faszt csinál ébren hajnal 5-6-kor? Vagy húzzon a picsába a dolgára, ami miatt felkelt vagy menjen aludni.

2022. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!