Lakótársak közül az takarít/veszi az új közös dolgokat, aki többet van otthon?
Lakótársam fiú, én lány vagyok, ez lehet számít.
Fél éve lakunk együtt. Én az utóbbi 3 hónapban home officeban vagyok teljesen, ő részben, úgyhogy én szinte mindig itthon vagyok, ő kevesebbet, de azért ő is sokat. Azt vettem észre, hogy a szemetet mindig én viszem le, de ha belegondolok, ő alig termel hulladékot, kb heti 2 mirelit pizzás doboz, egy egy zacskó, amiben kaja volt, tojáshéj, ilyenek. Én szoktam főzni, vagy akár rendelni, úgyhogy én többet dobok a szemétbe. A fürdőt és a konyhát soha nem takarítja, oké a konyhát alig használja, de azért a fürdőt rendszeresen. Wc papírt is én használok többet, egy hónapig én vettem újat, pedig a home office előtt egyszer ő, egyszer én (nem megbeszélve), most megvártam, hogy ő vegyen és vett is. Porszívózni közös helyiségekben én szoktam heti kétszer, ő mondjuk havi egyszer. Mondjuk hozzám jönnek gyakran vendégek, hozzá soha, úgyhogy én azért is próbálom jobban tisztán tartani a lakást.
Az a bajom, hogy nem tudom, mennyire lenne jogos elvárnom, hogy több házimunkát csináljon, amikor én itthon vagyok 90%-ban, ő meg vagy munkában, vagy itthon, de aztán délután elmegy és estig nem jön haza kb. heti 3 hétköznap.
Nálatok hogy van és mennyire igazságos ez szerintetek?
Semennyire
A no dolga a hazimunka amig a ferfi melozik
:D
Amugy beszelgetni nem szoktatok?
Haha szerintem ezt poénból mondtad :D
Nem igazán beszélgetünk, idegenek voltunk, mikor beköltöztem, folyton a szobájában van, nem társasági lény, nem vagyunk barátok.
hát ez így nem megy.
Sok albérletben laktam, és meg kell hagyni, hogy mindig én voltam a rendetlen lakótárs, aki soha nem csinál semmit. (nő létemre ráadásul)
Egyedül az működött, amikor volt egy albérlet, ahol sokan laktunk. Ki volt függesztve, hogy melyik héten ki takarít. Így havonta egyszer került mindenki sorra. Tök mindegy, ki mennyit volt otthon. Ki volt téve, hogy miket kell megcsinálni és mindenki el is végezte a kijelölt feladatot. Fiú, lány egyaránt. Még én is.
Nektek is valami hasonlóra lenne szükség, a saját szobájával mindenki azt csinál, amit akar, de a közös helyiségeket mindenkinek takarítania kell!
négyen (+/-3) vagyunk, van egy app, amibe mindenki felírja, mekkora értékben vásárolt cuccokat (takarítószerek, papíráru, a növények tápja vagy valami extra tárgy-szerszám ami kell)és ha összejön valami értelmes összeg, elutaljuk egymásnak. enni mindenki mást eszik, ha valami nagyobb tételt (étolaj pl) közösen veszünk meg, az is bekerül az osztósba.
takarítónő jön kéthetente egyszer (hatalmas a közös tér, plusz így nincs belőle vita, hogy kinek mit jelent a "tiszta"), a köztes időben mindenki feltakarítja, amit aktuálisan kiszórt, összekoszolt, kimossa maga után a kádat és használja a wckefét. illetve én hobbi szinten szoktam tükröket mosni, mert arra kényes vagyok. de nem várom el, hogy más részt vegyen a dilimben.
szerintem nálatok az a baj, hogy nincs semennyi kommunikáció, mert ahogy olvasom, nem hanyag és vesz dolgokat, ha látja hogy elfogy, de ha egyrészt tényleg nincs otthon, másrészt úgyis mindent megcsinálsz, akkor lehet hogy fel se tűnik neki hogy neked ez így nem tetszik? mondjuk mire kitakarítana, te már kitakarítottál. értem én hogy kényszeregyütlakás (bár én nagyon furán érezném benne magam, nekem kell hogy valódi közösségünk legyen), de a mindennapi dolgokat néha akkor is le kell ülni és meg kell beszélni.
Tudod ki a fa*szom lakna ilyen emberrel
Akkor inkabb egyedul lakok
Szerintem a közös dolgok vásárlásához illendő mindkettőtöknek egyenlő részben hozzájárulni, ha így beszéltétek meg és ezért szerintem lehet szólni a másiknak, ha elmulasztja. Mi például alapvetően nem közösködünk a lakótársammal hanem mindenki a saját dolgait használja, de egy-két dolog van amit közösen használunk (pl. szappan) és ezeket megvettük, bedobtuk a közösbe és akkor ott van, ha kell (így nincs az, hogy most elfogyott, vennék én, de a másik lenne soron stb.).
Viszont a takarítás szerintem már picit más. Hacsak nem egy fix beosztást beszéltetek meg (pl. felváltva takarítotok hetente) amit ő nem tart be és nem arról van szó, hogy igénytelen, mocskos stb., akkor én ezt például nem hoznám fel. Szerintem hülyeség olyanokon vitázni, hogy most ki mennyi szemetet termel és hányszor viszi le a szemetet, mert nincs ennek akkora nagy jelentősége, a saját szemetemet úgyis le kell vinnem, nekem is érdekem, hogy ki legyen ürítve a kuka stb. Valamint nem tudom konkrétan mit jelent az, hogy te többet vagy otthon, míg ő kevesebbet. Ha csak arról van szó, hogy te otthonról dolgozol, míg ő nem, az azért nem olyan nagy különbség, hogy számításba kellene venni. Viszont nekem a lakótársam például három hetente jár haza a családjához egy-egy hétvégére, én pedig eredetileg minden hétvégén hazamentem és később online oktatásra álltunk át az egyetemen, emiatt már szinte alig voltam ott az albérletben, most is már hónapok óta itthon vagyok. Ebben az esetben én pl. nem érezném fairnek, ha a szememre vetné, hogy nem takarítok, hiszen én hozzá képest így jóval kevesebbet használom a lakást, nem én termelem a szemetet stb., gyakorlatilag maga után takarít és tesz rendet, ami szerintem alapvető. Szóval szerintem ez attól is függ, hogy pontosan mit beszéltetek meg, pontosan ki mennyi időt tölt ott, illetve kimondottan rendetlen és mocskos vagy pedig rendet és tisztaságot hagy maga után a közös helyiségekben.
Szerintem megbeszélés kérdése, ha nem tetszik a jelenlegi helyzet le kéne ülnötök megegyezni.
Mi inkább a feladatokat osszuk el.
Lakótársam takarít, mosogat és főz.
Én vásárolok és állom a rezsit.
Kezdetben próbáltuk felváltva de rájöttünk, hogy egyikünk sem szereti a főztöm úgyhogy hamar felhagytunk vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!