Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valószínűleg illegális szemétl...

Valószínűleg illegális szemétlerakáson kaptam két embert, mit tudok tenni? (sеgítsetek nyomozni kérlek, lent hosszan kifejtve)

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, nem vagyok benne 100-ig biztos, hogy igazam van, de próbálom kideríteni, mert a körülmények igencsak furcsák.


Van egy alkalmazás, amivel be lehet jelenteni illegális szemétkupacokat, lerakókat. Időközönként szoktam használni, tudok pár ilyen helyet sajnos. Ma éppen az egyik ilyen felé sétáltam, ami a város egyik bevásárlónegyed részétől egy köpésnyire van, az aszfalt úttól 200 m-es földút szakasz, ami most is pocsolyás, sáros volt. A szemétkupachoz már majdnem odaértem, ekkor egy autó jött mögöttem a földúton. Ez egy zsákutca, jobbról-balról bozótos, csak gyalogos ösvény van a végén. Én elhaladtam a szemét mellett, ők nem sokkal mellette megálltak. Továbbmentem az ösvényen, és egy kanyar után nézelődtem még, mert ott is sok a szemét, de azok már nagyon régiek, benőtte őket a gaz. Nagy hibát követtem el, hogy nem fotóztam le rögtön az első kupacot, ami valamilyen szétfeszegetett hűtő lehetett és építési szemét. Kb. 5-6 perc múlva mentem vissza, amikor észrevettek, visszamentek a kocsihoz a szemétkupac felől, ami az út közepén van. Ketten voltak, egy 35-45 körüli férfi és egy idősebb 60 körüli nő. A férfi beült a kocsiba mire odaértem, a nő nézett engem.


Innentől van videó (nem feltűnően, csak kézben tartva lazán rögzítettem), amiben szerepel a szemétkupac, az autó rendszámmal, a nő teljes alakban és az is hallható, amint bemondja a nevét.


A következő volt a párbeszéd, amit utólag persze sokkal jobb szövegem is lehetett volna, de hirtelen ezt tudtam csak:


Majdnem odaérek, ajtócsapódás (férfi beszállt)

Én: Jónapot!

Nő: Jónapot fiatalember sétálgat egyet? (Így élőben is, mintha vessző nélkül mondta volna)

Én: Mit csinálnak maguk, maguk rakták le a szemetet?

Nő: Tessék?

(odaértem, kb. 2-3-m-re tőle, megállok)

Én: Maguk rakták le a szemetet?

Nő: Mi raktuk le a szemetet?

Én: Az a piros zsák, az előbb még nem volt ott

Nő: Mikor fiatalember?

Én: Az előbb jöttem, a piros zsák még nem volt ott.

Nő: Az előbb jött és nem volt ott a piros zsák?

Én: Nem.

Nő: Én xy vagyok, ön kicsoda?

Én: Én xy.

Nő: Igen és mi a dolga?

Én: Én pont a szemeteket nézem hogy kik rakják le.

Nő: Pont a szemetet nézi.

Nő: (kocsiban ülő férfinak ismétli amit mondtam neki, de valószínűleg hallotta mert hangosan mondtam) Pont a szemetet nézi a fiatalember hogy kik rakták le, azt kérdezi hogy miért rakjuk le ide a szemetet, mert az előbb mikor jött ott előttünk, a zsákok nem voltak ott, mikor jöttünk. Én hogy most meg ott vannak hogy mi raktuk le a szemetet.

Férfi: Mi raktuk le? Most raktunk le szemetet?

Én: Mit csinálnak itt azt kérdezem, mert az előbb mentem arra és a fehérek voltak ott.

Férfi: Mi raktuk le a szemetet?

Én: Hát ki rakta le?

Férfi: Tessék? Most ez viccel?

Én: De akkor mit keresnek itt?

Férfi: És ön?

Én: Pont a szemeteket jöttem fotózni, elmentem arra hogy ott mik vannak, lefotóztam, és jövök visszafelé.

Nő: Melyik cégtől fiatalember?

Én: Nem cégtől, magánember vagyok.

Nő: Jaaaa..ehhhh. (nevetgélve, cinikusan)

Férfi: Én meg a hatóságtól vagyok.

Nő: A fiatalember meg a kormányhivataltól van (kocsiban ülő férfira értve gondolom), pont ezért jött ő is. Mer ez az én területem....

Én: Hát akkor nézzék meg, vigyék el vagy valami.

Nő: De hát ilyet nem szabad mondani hogy ott vo...hogy mi raktuk ki, hát maga itt jött előttünk.

Férfi: Menjünk mer nem érek rá.

Nő: Aaaaj, fiatalember...nem szabad ilyen dolgot, hazudni meg nem szabad. (olyan anyáskodó hangnemben mondta)

Én: Minden jót, rendben.



Ezek után elmentem és ők is elmentek. Visszamentem megnézni a zsákokat. Egy részük valóban ott lehetett már egy-két napja, felemelve őket a növényzeten látszott. Volt viszont olyan is, ami friss. Mivel tegnap esett az eső, a többi nedves volt, de azok nem. Felemeltem őket és látszott alatta a csalánon és a növényeken, hogy frissen lett lerakva. Viszont a tartalmuk hasonló volt, mintha ugyanazt a szétbontott nagy hűtőszekrényből lettek volna abban is törmelékek.


Összegezve az egészet:

Nem fotóztam le odafele, amit nagyon bánok. A legtöbb szemét valószínűleg nem ma lett lerakva akkor, amikor ott jártam.

Viszont a párbeszédet így utólag elolvasva, felettébb furcsa, de főleg az érezhető megilletődés a nő hangján. Ismételgette amit mondtam neki, visszamondta a férfinak ugyanazt. A férfi nem szállt ki a kocsiból. Az, hogy a hatóságtól van, felettébb érdekes, főleg hogy azután derült ki, hogy a nő kinevetett miután megmondtam hogy magánember vagyok.

A sztori, hogy a kormányhivataltól jött pont ezért, az elején kellett volna elhangozzon, határozottan, nem pedig hebegés-habogás után amikor kérdőre vontam őket.


Legerősebb nyom amin elindulhatok, az az, ha a nő igazi nevet mondott, akkor megpróbálhatom kideríteni hogy az ő területe-e. A hátranyúló területek előtt szerencsére házak vannak, arra gondoltam megkérdem az ott lakókat, mit tudnak a terület tulajdonosáról. Ha kiderülne hogy tényleg a nőé, akkor elnézést kérnék. Mit gondoltok?


2021. nov. 4. 20:22
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Lekérdeztem azt a kettő földrészt, az egyik erdő a másik kaszált. Az erdő egy társasházhoz tartozik, sok tulajdonos van. A másik egy egyszerűbb ingatlanhoz, ott csak ketten vannak tulajok. Minő meglepő, hogy egyikben sem szerepel a hölgy azon a néven, ahogy bemutatkozott.
2021. nov. 5. 15:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!