Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki el költözött otthonról...

Aki el költözött otthonról (falu) jobban alakult az élete? Jobban érezte magát? Újra lettek tervei? Lett élete,barátai,jobb munkahely? Hogyan alakult az életed?

Figyelt kérdés
Ha már semmi terved nem volt,nem szerettél élni sem, motiválatlan,akarat gyenge,bánatos,depressziós voltál,ez a költözéstől megváltozott? Vagy maradt minden ugyan úgy?

2021. máj. 23. 13:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

9-es vagyok


Nem tudom, mert nem ismerlek.

Csak a kérdésed levezetéséből gondoltam meg hogy magad is gondoltál már pszichológusra.

Egyébként a takarítási kényszer a tisztaságmánia - ez gyakran párosul a baktériumfóbiával - de neked (esetleg) rendmániád van és a kettő az nem azonos.


"A rendezgetési, rendrakási kényszer szorongás-alapú probléma. De persze vannak ennek fokozatai. Súlyos esetben, ha valaki kényszeres személyiségzavarban szenved, intenzív, akár testi tünetekkel járó szorongást él át, ha körülötte nincs minden a legnagyobb rendben. Például, ha valami nem a helyén van az asztalán, vagy csak egy kicsit is ferdén áll – mondja Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus."

[link]

2021. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11


Pszichológusra más milyen okból van szükségem,nem ez miatt,legalább is én így érzem.

Lehetséges,én csak azért szeretem a rendet mert úgy sokkal könnyebb megtalálni a dolgokat vagy éppen takarítani.

Régebben meg most is sok idő megy el a kereséssel,így már a kedvem is el megy attól hogy meg csináljam az adott dolgot.

Például egy óra alatt meg lehetne csinálni azt a bizonyos dolgot,keresés miatt ez már 2-3 óra,de olyan is van hogy nincs meg így aztán meg sem tudom csinálni,több év alatt ez azért ki hat az ember közérzetére.


Nem szoktam rendezgetni,egyszerűen csak évek alatt rá jöttem hogy sokkal jobb lenne ha körülbelül rend lenne,egyes dolgoknak pedig kb fix helye lenne,így ha szükséges gyorsan hozzá lehet férni,nem hosszú ideig keresgélni azokat hol is vannak? Szerintem ha te is keresel valamit és már egy bizonyos idő után nem találod te is ideges leszel,de lehet hogy ez csak nálunk van így.

Senki sem tökéletes,nem vagyok maximalista.

Azért nem ennyire durva a helyzetem,de évek alatt csak lehetett volna rendet rakni szerintem,nem szoktam igazgatni a dolgokat hogy pontosan úgy álljon ahogy máskor.

Dr.Almási Kittit szeretem,szoktam nézegetni a videóit is,legszívesebben hozzá is el mennék csak már állítólag nem fogad embereket,gondolom már meg vannak neki a fix emberei akik járnak hozzá.



Dr. Almási Kitti

2021. máj. 25. 13:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha módodban áll, költözz el bárhová.

Feldmár András pszichológusnak is vannak videói a YouTubeon, pont arról beszél, hogy vannak helyhez kötött problémák és az azt okozó emberek. És igenis ez egy költözéssel ezek otthagyhatók.

Engem is gyökér szomszédok vesznek körül, de sajnos nem tudok költözni.

2021. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!