Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, ha a szomszéd...

Normális, ha a szomszéd udvari beszélgetésétől zeng a ház?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztünk ide, korábban hasonlót nem tapasztaltam. A szomszéd idős házaspár reggel 7-től napnyugtáig kint ül az udvarán, folyamatosan beszélgetnek. Ez a házunkba úgy behallatszik, hogy szinte értem miről dumálnak, de maga a folytonos "duruzsolás" is az idegeimre megy. Ablakot nyitni nem is nagyon tudok emiatt.

Ez normális? Érdemes szólni nekik, hogy halkabban beszélgessenek mert megőrülök? Vagy mit lehetne tenni?


2021. máj. 11. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Megpróbálom átérezni a helyzetet, de ez pont olyan dolog, hogy nem szólhatsz érte.

Nekem eleve felfoghatatlan olyan mérvű érzékenység, hogy valakit ilyesmi az őrületbe kergethet, mert egészséges idegrendszer esetén az ember még vonatsínek mentén is tud úgy lakni, hogy kis idő elteltével már meg sem hallja.

Mivel az öregek napközbeni beszélgetését nem kifogásolhatod, esetleg a háziorvossal írass fel magadnak egy enyhébb nyugtatót, mert más gond is lehet nálad!

...és ezt hitemre mondom, minden rosszindulat nélkül írtam.

2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Itt is ez megy.. Szerintem kicsit hagyd őket idősek, de ha már nagyon zavar én szólnék finoman hogy lehetne kicsit halkabban beteg vagyok pihenni szeretnék.. így nem lenne olyan sértődés :)
2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is hasonló, megspékelve azzal, hogy néhány idősebb szomszéd becsatlakozik "beszélgetni" aminek a hangerőssége a harsogásé, és megkoronázza mindezt ha a 80 körüli bácsika rázendít a flexelésre vagy kalapálásra.

Visszasírom mindig a panelt, ott csendes szomszédaink voltak, igaz ehhez nagyfokú szerencse is kellett, tudom.

2021. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1. A páromat is az őrületbe kergeti. Főleg mikor otthonról dolgozna és meeting közben megy a háttérben a duma.

Vonat mellett még nem laktam, de villamos mellett igen és nem zavart. Hisz az elkerülgetetlen zaj, mások azzal közlekednek. Ugyanígy a madárcsicsergés, a beszűrődő forgalom hangja sem zavar, azonban az, hogy valaki nem tud normális hangerőn beszélni már igen. Ha süket vegyen nagyothalló készüléket. De sokszor van az, hogy a nő a kert egyik feléből ordít a férfinek. Ha csak napi pár óráról lenne szó, az is rendben, de mikor felkelek már kint vannak és nyomják, mikor megyek haza és pihennék akkor sincs csend.

2021. máj. 11. 12:38
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
A két ház közé tegyél zajvédő falat vagy ültess sövényt, az is sok hangot megfog.
2021. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Azt hittem, kint ülnek/kertészkednek a kertben és beszélgetnek egymással, nem pedig átüvöltöznek a kert egyik végéből a másikba. :/ Egy tálca sütemény társaságában szólnék kedvesen (kiemelve az otthon dolgozást és hogy behallatszik a megbeszélésekbe), hátha értenek a szép szóból.
2021. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Idegesítő az biztos,de ezért nem hiszem hogy érdemes szólni. Ha el is mondod nem fognak halkabban beszélni szerintem. Mondjuk az utcazajt én is könnyebben viselem.

Nekem olyan szomszédaim vannak hogy állandóan kint veszekednek. Bent a gyerek gondolom előtte nem akarnak,este meg már alszik,így kint ordítoznak...Nem is értem miért jobb ha az összes szomszéd hallja ha egymást fikázzák.

Masik pár szintén kint ordítozik állandóan,de ők már nyugdíjasak.

2021. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6

Jesszusom :D, nem ülnek le egymás mellé, az nem szokásuk itt sem, hanem ahol vannak onnan értekeznek. Házból ki, házba be, vagy tényleg a kert mentén bárhonnan.

2021. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha tényleg kiabálnak, azért szólnék, udvariasan, de jelezném. Bár az mondjuk érdekes, hogy a kérdésben még szó se volt erről, csak beszélgetésről, duruzsolásról, pár nem szimpi komment után meg már egyből kiderül, hogy üvöltözés van...
2021. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6. Ha ülnek is egymás mellett, akkor is óbégatva beszélgetnek. Ráadásul a semmiről...

Szerencsére csak albérlet, ezért könnyebben el tudunk költözni. Emiatt is gondoltam, hogy megemlítem, hogy a home officeba erősen bezavarnak és hétvégén sem tudunk pihenni tőlük, hátha abbahagyják.

2021. máj. 11. 12:54
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!