Szelektív hulladékgyűjtésnek van értelme?
Figyelt kérdés
Mindig azt hallom, hogy felesleges a szelektív kukába dobni a szemetet, mert végül úgyis ugyanoda öntik, mint a többi hulladékot. Ti mit tudtok erről?2021. máj. 1. 08:11
1/9 anonim válasza:
Nem ugyanoda öntik,kitől hallottad ezt a baromságot?
2/9 anonim válasza:
Megfelelő előkészítettség mellett lenne értelme, de nálunk ezt is sikerült elbarmolni. Egy ilyen rendszer komoly bevezetése egyrészt sok éves előkészítés, másrészt jól szervezett hulladékkezelést igényel. Ha igazán szelektívek lennénk, akkor a szerves hulladékot is külön gyűjtenénk, meg az üveget. Az egész csak úgy működik hatékonyan, ha kötelező és a feldolgozásnak látható eredménye van, azaz az emberek érzik azt, hogy van értelme az egésznek.
3/9 A kérdező kommentje:
1-es: olyantól, aki látta.
2021. máj. 1. 08:51
4/9 anonim válasza:
Lenne, ha nem társasházban laknék, ahol a 40 IQ-s hányad teleszemeteli kajamaradékkal.
5/9 anonim válasza:
Igen,lenne,én amennyire lehet,szelektíven viszem le a szemetet.
6/9 anonim válasza:
Nincs értelme, mert a kérdéskör tekintetben nem egységes a rend az emberi fejekben. Az egyetlen megoldást abban látom - még ha nem is értetek velem egyet, - hogy már a fogyasztói piacra nem kerülhetnének ki olyan csomagoló anyagokban a termékek, amelyek nem bomlanak le természetes úton idővel. Ez már egy törvényekbe, rendeletekbe foglalható, szankcionálható körülmény lehetne adott esetben, de valós érdeke nem fűződik ehhez senkinek sem, akinek érdemi beleszólása lehetne ebbe. Ez egy olyan dolog, hogy ha nem akarok látni az utakon 130 km/h-nál nagyobb sebességre képes járműveket, akkor nemes egyszerűséggel megtiltanám a forgalmazásukat úgy, hogy a nagyobb sebességre képes járművekre nem adnának többször forgalmi engedélyt, csak ha "vissza butíttatja" azokat a gazdájuk a megváltozott körülményekhez. Kontroll, szankció, - ágyesz-búgyesz! Aki akar maradni, alkalmazkodik, aki nem, mehet isten hírével oda, ahol megteheti azt, hogy nem alkalmazkodik. A hulladék kezelésénél is hasonló módon kellene eljárni.
7/9 anonim válasza:
Értelme van, csak nem nálunk. Az itthoni elmaradott, középkori technológia szinte semmire nem alkalmas, papírhulladékból csak vécépapírt gyártanak, üvegből csak a színtelent tudják hasznosítani, a műanyagok közül talán két-három típust hasznosítanak újra. Nem öntik össze a szétválogatott hulladékokat, egy részüket tárolják (jelen állás szerint az idők végezetéig), a többit exportálják Németországba, ahol európai szintű a felszereltség. A hulladékfelvásárlás veszteséges, filléres üzlet, ami jelenleg senkinek nem éri meg. Nagyon remek lenne, ha mi is elérnénk végre a 21. századba, és helyben felhasználnánk mindent, amit csak lehet.
8/9 anonim válasza:
Én Angliában élek, itt komolyan büntetik a háztartásokat, akik a szelektíves kukát teleszemetelik kajamardékkal, de a sok kelet-európai, közel-keleti, indiai lakosság egyszerűen nem fogja fel, mire van a három különböző konténer. Értelme lenne, de oktatni is kéne.
9/9 anonim válasza:
Hát nem jól látta. Egy szemetesautóba öntik, de külön rekeszekbe. És vannak üveg, papír, fém és zöldhulladék gyűjtő szemetesek is. Vagy akár közösségi komposztálók.
Az viszont igaz, hogy sokan nem tudják mi az mit még bele illik dobni a bizonyos szemetesekbe és mi az amit nem. Ezért a szelektív hulladék elszállítása után a telephelyeken átválogatják azt, és kiveszik belőle ami nem bele való.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!