Kis túlzással 10-ből 8 lány/nő miért mindig a közgazdasági pályát választja?
Akárhányszor böngészek facebook-on nők, csajok profiljai között, mint azt látom, hogy szinte kivétel nélkül a Corvinus-on, a BGE-n, az ELTE GTI-n meg DE-GTK-n tanulnak vagy tanultak ilyen nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy számvitel szakokon. Állítom, hogy 10 nő tanulmányai között 7-8 esetben ezek a szakok szerepelnek. A maradék 2-3 esetben meg vagy valami idegennyelvű bölcsész, egészségügyi vagy építő- ill. biomérnök (mérnökképzéseken kb. ezek gyakoribban még csajoknál).
Szóval mi lehet a válasz erre a nagy női közgáz mániára? Ennyire profik a pénzügyekben a nők, esetleg ezek a legjobb befektetett tanulás-megtérülő fizetés arányú képzések vagy szimplán itt is csak érvényesül, hogy minden ami pénzzel kapcsolatos az vonzza nőket?
#1: Hát a gyógytornász/gyógyszerész képzések is valóban kommersz női szakok meg természetesen a top elit számára ott vannak az orvosi képzések, de szinte minden csaj adatlapján vagy a Corvinus-t vagy a BGE-t (esetleg az Elte, a DE és PTE gazdasági szakjait) szoktam látni. A mintavétel tekintetében persze azt azért hozzá kell tennem, hogy a vonzó lányok profiljait szoktam böngészni és ezen sokaságra alapozva állítom a kérdésben szereplő hipotézist.
#2: Néha azért érdekelhetne a bölcsészet is, hogy egy kis magyar helyesírást magadba szippants.
Szerintem azért, mert a lányokat teljesen máshogy nevelik, mint a fiúkat, kimondottan arra kondicionálják őket, hogy legyenek jó tanulók, de ne különösen érdeklődjenek semmi iránt. Így a továbbtanulásra képességekben alkalmas lányok jó bizonyítványt szereznek, de nem tudják középiskolásként mik akarnak lenni. A gazdasági szakok meg viszonylag általánosak, a pontszám is viszonylag magas, ráadásul úgy tudják, ezen szakokról sokféle irodai munkahelyre lehet menni.
Fiúk közül is sokakra igaz ugyanez, csak mint írtam statisztikailag az eltérő nevelés miatt a lányokra jobban. Nyilván vannak olyanok is, akiket kimondottan érdekel a közgáz, de szerintem kevesebben, mint akik nem tudják mit akarnak.
Ezzel együtt nem teljesen igaz a kiinduló állítas. Tény, hogy a lányok felül vannak reprezentálva a gazdasági szakokon. De egészségügyi szakokon még inkább, de bölcsész, társadalomtudományi, tanári szakokon is. Műszaki szakterületen meg sajnos alul.
"a top elit számára ott vannak az orvosi képzések"
Micsoda top elit vagyok, amiért orvosira járok, ezt nem is tudtam. Átlagos proli családból származom, államilag támogatott szakra járok, retkes kollégiumban lakom és tanulok éjjel-nappal, legfeljebb az átlagnál kicsit értelmesebb vagyok és jól tanultam gimiben. A volt gimis osztályunkból egyedül egy srác ment gazdasági szakra, monjuk rövid úton ki is bukott mert már gimiben is kínlódott a matekkal.
"szimplán itt is csak érvényesül, hogy minden ami pénzzel kapcsolatos az vonzza nőket?"
Ami a pénzzel kapcsolatos, az vonzza az EMBEREKET. Ne mondd nekem, hogy az átlag mai férfi számára nem az az egyik legfontosabb dolog az életben, hogy mennyi pénze van. Az már az ő dolguk, ha ezt inkább úgy oldják meg, hogy egyetem helyett beállnak valami ügyeskedő, adócsaló vállalkozónak.
Erős túlzással de azért igaz.
Közgáz és Pénzügy igazi Joker végzettség, elképesztő sok helyre lehet vele mozdulni. HR, pénzügy, tanácsadás, vállalatvezetés, manager pozik.
Arról nem is beszélve hogy külföldre is simán mozdulós mert 2 nyelvet már szoktak kérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!