Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tulajdonképpen az emberek...

Tulajdonképpen az emberek azért szereznek diplomát és képzik magukat, hogy ne szenvedjenek az életben? Tényleg csak a túlélésről szól az egész élet?

Figyelt kérdés
Most arról jutott eszembe, hogyha otthagynám az egyetemet, akkor milyen következményekkel járna. Egyrészt egy vagyon adósság zuhanna egyik pillanatról a másikra a nyakamba és emellett 100%-os biztossággal kellene alja munkából megélnem a továbbiakban. Ami azt jelentené, hogy hó végére nem maradna pénzem, drasztikusan csökkenne a jelenlegi - szüleim által biztosított - életszínvonalom, talán éheznék, de az is lehet, hogy tartós munkanélküli lennék, ami egyenes út a hajléktalansághoz. Diplomásként, képzett/tanult emberként pedig tuti lenne munkám (a minőség most másodlagos), talán lenne még pénzem utazni/szórakozni is, de amúgy nem lennék gazdag és semmi extra nem lenne az életemben, hiszen ugyanúgy kellene güriznem mindennap csak nem egy pocsék körülményeket biztosító gyártósorban/üzemben, hanem egy klimatizált/komfortos irodában. De ott meg mentálisan mennék tönkre idővel, nem fizikailag. Tehát lényegében egy magasabb végzettséggel csak azt érném el, hogy kevésbé sza**bb lenne az életem? Tényleg erről szól az egész életünk? Tanulni az életben maradásért?

2019. jún. 15. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Ideális esetben azért tanulsz, jársz egyetemre, mert vagy egy motivaciód, hogy mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni. Miről szeretnél többet és többet megtudni. Rossz hozzáállás, ha valaki azért megy oda, hogy többet keressen ha elvégzi. Aki csak azért csinálja, az biztos hogy kiég , ha eljut egyáltalán a diplomáig.

Ha érdekel egy szakterület, akkor képezd magad önállóan is tovább, ne csak az egyetemen. Így kerülhető el szerintem a kiégés, folyamatosan új dolgok tanulásával, a fejlődés keresésével. Ehhez kell egyfajta tudásazomj, hogy te igenis mindig többet akarsz tudni a világról.

Ezt a hozzáállást persze nem lehet csak úgy magadra erőltetni csak úgy ha nincs meg benned, de törekedni kell erre.


Szerintem a legtöbb ember nem azért szerzi a diplomáját, már csak azért sem mert a legtöbb diplom

2019. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* diplomás nem keres jobban egy kétkezi szakmunkásnál. Sőt.. Villanyszerelő, kőműves fizetések jelenleg bőven túlszarnyalják a kezdő orvosi, jogász fizetéseket. Tehát aki meg akar csak élni valamiből, az nem fog 5 éveket az egyetemen végig gürizni.
2019. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tényleg. De végül belebuknak mindannyian
2019. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sokfajta indíték létezik a tanulásra. A teljesség igénye nélkül néhány:


-Társadalomfüggőség. Ez az, amikor valaki meg akar felelni. Mert ezt várják el tőle, vagy úgy gondolja, hogy ezt várják el tőle. Őszinte érdeklődés ilyenkor nem valószínű, hogy van a szakma iránt, ellenben a lapsapkás diplomasztós fotókért bezsebelhető lájkok és ez a "letettem az asztalra valamit" típusú megfelelési késztetés megadja a kitartást. Nem tartom egészséges útnak, de aki így él, és végigcsinálja, lelke rajta. A végeredmény nem biztos, hogy rossz lesz.


-Megélhetési. (KArierista, egzisztencialista) No ez az, amit Te is megidéztél. Ez azért már egy tudatosabb szint a fentihez képest, mert aki tényleg a diplomája által akar egy stabilabb egzisztenciát, karriert, az már a szak kiválasztásakor is kalkulál, tehát piacképesebb szakmát végez, mint a megfelelési mániás. (Azok között több a bölcsész, az egzisztencialisták közt meg a jogász, orvos stb) Nehéz életút, lemondásokkal, de ha bejön, akkor vehetsz Porschét, meg szép házat és jól is élsz majd.


Hivatástudó. (Megszállott, hobbista) Na ha ez párosul egzisztencialista, karrierista attitűddel, akkor ezekből lesznek az Elon Musk-ok és Bill Gates-ek. Ezek az emberek nagyon szeretnek vaalmit. Van egy érdeklődési körük, ebben szeretnének nagyot alkotni, nekik a munka és a magánélet nem különül el. Tökélyre akarják magukat fejleszteni a kedvenc témájukban, amivel azonosulni is tudnak. No ez egy csodaszép és örömteli életút, ám igazán jövedelmező nyilván akkor lesz, ha a szakmaszeretet egy nagyadag rentábilissággal párosul. Ha egy sikeres, anyagilag jól prosperáló szakterületet ragad meg valaki megszállotttént, akkor mind elismertségben, mind anyagilag sokra fogja vinni. Ha nem egy anyagi sláger a dolog, a lelkesedés és a hobbista beteljesedés azért ki fog hatni az anyagiakra is, ha gigagazdag nem is lesz, de meg fg élni belőle, és nem utolsó sorban: imádni fogja a munkáját. No ők az igazi boldog, elégedett emberek.

2019. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

#2: A kulcsszó a kezdő

A villanyszerelő 5 év múlva is annyit fog keresni mint most, a jogász pedig akár többszörösét is... A diploma hosszú távú befektetés

2019. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy voltam vele, hogy igen, azért hogy kevésbé legyen szar. De azért idővel kiderül majd, hogy milyen terület érdekel jobban. Ha nem tanulsz, erre legtöbbször sajnos esélyt sem kapsz. Az egész életre kivetítve meg úgy van ez, hogy néha a munka az a dolog amiért pénzt kapsz, néha meg lehet több annál. De egyik sem jobb vagy rosszabb. Előbbinél néha nagyobb nyűgnek érzed a feladatot, de találhatsz mellette olyan területet amit tényleg csak kedvtelésből teszel, és nem befolyásolja semmi, hogy azt hogyan kellene csinálnod. Ha a munkád a hobbid, a hivatásod, ott sokkal jobb kedvvel mesz be melózni, de befolyásolja a döntéseidet a pénz, és a magánéleted is könnyebben rámehet. Ez még nem jelenti azt, hogy megint csak két szar közül választhatsz, mindkettőben van elég sok jó is. Egyszerűen csak beszűkíted a lehetőségeidet azzal, ha nincs lobogtatni való papírod. Van akinek soha nem is volt szüksége papírra mert volt egy jó ötlete és rengeteg szerencséje, és persze ugyan úgy veszett sok melója van benne annak is. Nem lehet megkerülni a szar részét, de minél több kiutat építesz, annál kisebb eséllyel ragadsz benne.
2019. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyimván minden értelmes ember azért képzi magát, hogy ne szenvedjen hiányt az életben. akár szakunka akár diplomás végzettség. Érthetően akinek van egy kis sütnivalója az nem gyárban akar robotolni.


Pont azért csinálják ezt az emberek, hogy ne a "túlélésről" szóljon az életük, hanem meg tudják teremteni a hosszú távú anyagi biztonságot maguknak és a családjuknak.


Illetve az sem mellékes, hogy sok ember azért megy oda, ahova, mert azt akarja csinálni amit. Szereti, élvezi és így később is nagy eséllyel viszi valamire.


Az megint más téma, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni az életükkel, nem tudják hova akarnak jutni és siránkoznak egy helyben. Az ilyeneknek mindegy, hogy diploma, szakmunka, vagy bármi, nem lesz sikeres.

2019. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!