Magyarországon mikor lettek a nők egyenrangúak a férfiakkal szemben?
1948.
Abban az évben lett meghozva az a törvény amely szerint a nőket nem lehet hátrányos helyzetben megkülönböztetni.
1949-ben rögzítették a nők egyenjogúságát.
A teljes egyenjogúság onnantól számítható, viszont azzal lehet vitatkozni hogy mennyire van egyenjogúság/egyenrangúság nő és férfi között. Szerintem ezen már kár századjára is összeveszni.
Kifejthetnéd pontosan hogy mit értesz egyenrangúság alatt.
Jogi egyenrangúságot? Mert 1895ben engedélyezték először a nők felsőoktatásba való felvételét, és 1918ban kaptunk szavazati jogot.
Vagy egyenrangúságot olyan dolgokban, mint erőszakosság, vagy a bolygónk visszafordíthatatlan tönkretétele? Mert abban még mindig a férfiak vezetnek.
Esetleg egyenrangúságot az élet teremtésében, a fajunk fenntartásában és a jövő generációjának nevelésében? Mert ebben meg a pont, hogy a férfiak maradnak alul, és előbb pusztítják ki ezt a bolygót, mint hogy kitalálják, hogy milyen módon érjenek be minket ezen a téren.
Vannak dolgok, amikben egyenrangúak lehetünk (pl oktatás terén) de vannak amikben valszeg sohasem lehetünk (pl nem lesz olyan jövőbeli generáció amelyik megéli, hogy a nők átvegyék a vezetést erőszakos bűnelkövetés terén, a férfiak pedig sosem fognak tudni életet alkotni.)
Vannak területek ahol a természetet nem lehet felülbírálni.
SOHA!
persze a papír és törvény, vagy bármi sokat elbír, de ettől még ez nem így lesz
a nők általánosságban kevesebb bért kapnak és sok esetben kivételeznek is velük, szóval meg van az előnye és hátránya a női nemnek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!