Akik szerint sem a robotok, sem a programok soha nem lehetnek jobbak, mint egy ember hiszen emberek tervezték, mi a véleményetek erről?
Igen, való igaz, hogy emberek tervezik ezeket a dolgokat, de az ember hangulata folyamatosan változik. Talán még a legjobb tudósoknál is megvan ez a probléma, hogy nem tud mindig 100%-osan racionális lenni. De legyen inkább pár példa sima átlagos emberek életéből:
- Soha többet nem gyújtok rá/nem iszom alkoholt/nem eszek több kalóriát, mint amennyit elégetek/nem nézek internetes pornót.
- Reggel egészséges táplálkozással, nem éhgyomorra kávéval kezdem a napot.
- Minden reggel hideg vízben lezuhanyozom és futok legalább 1 kilométert munka előtt.
- Alvási ciklus szerint állítom be az ébesztőt és nem pazarolok napi 6-8 óránál többet az alvásra még szabadnapokon sem.
- Minden nap elolvasok egy tetszőlegesen választott könyvből legalább 20 oldalt.
- SOHA TÖBBET nem pazarolom az időmet sem Facebook görgetésre, sem bulvárcikkek olvasására, értelmetlen internetes szörfözésre, macskás videókra.
- Olyan emberekkel, akikkel OKKAL szakítottam meg a kapcsolatot soha többet nem veszem fel újra még a legmagányosabb, legszomorúbb napjaimon sem.
És még sorolhatnék szerintem elég sokat.
Ezek azok a dolgok, amik szerintem nem csak nálam, de a legtöbb embernél úgy vannak, hogy megnéz/meghallgat egy Brian Tracy, Szabó Péter motivációs előadást és azt hiszi övé a világ, a legmotiváltabb emberként fekszik le aludni és holnaptól minden más lesz (vagy akár még aznap megcsinál egy csomó mindent, listát ír, edz, stb.) és másnaptól még ha nem is azonnal, lehet, hogy 1-2 hétig kitart a lelkesedés, de felőrlik a mindennapok és minden ugyanolyan lesz, mint eddig.
Mert mondani könnyű, elméletben könnyű, de a gyakorlati megvalósítás már nem az.
És akkor most fordítsuk le ezt a programok/gépek nyelvére: Ott megírunk egy programot, elindítjuk és lefut. Akkor, amikor időzítettük, annyiszor, ahányszor utasítottuk.
És most képzeljük el, hogy miután hipermotiváltak vagyunk elindítunk ilyen rutinokat az agyunkba és legfelsőbb admin jogosultságot adunk nekik, amiket nem lehet utólag felülbírálni. Mint mikor lenyelünk egy tablettát és már fel is szívódott a gyomrunkban, bármennyire küzdünk az agyunkkal, a tabletta ki fogja fejteni a hatását. Nincs visszaút.
Képzeljük el, hogy ilyen rutinokat küldünk az agyunknak és reggel - bármennyire tiltakozik is a testünk és sóvárog az ágyban fetrengés és a kávéivás után, felpattan, lezuhanyzik hideg vízben, fut 3 kört a Margitszigeten, elmegy munkába és miután végzett csak kizárólag produktív és önfejlesztő tevékenységet fog végrehajtani egészen lefekvésig. Nincs elgyengült pillanat, nincs érzelemhullámzás, ezeket felülbírálja egy programkód.
22. század.
Amúgy meg ha egy ilyen technológia Kína kezébe kerül, akkor onnantól tényleg nem létezik olyan hogy emberi jogok. Kb programozható biorobot kaptárrá alakíthatná az akkorra már 1,5 milliárd fős népességét.
Amúgy én most szívesen használnám, mert értelmetlenül vagyok fenn még mindig, és szerdán vizsga van...
A két dolgot nem lehet összehasonlítani..
A gépek jobbak abban hogy gépek legyenek, az emberek meg jobbak abban, hogy emberek legyenek. Teljesen külön világ a kettő.
Értelmetlen az, ahogyan megközelíted a kérdést.
Egy faék nyilván sokkal jobb faéknek, mint egy ember. Ettől mondanád-e, hogy a faék jobb, mint az ember?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!