Akiknek kínai, vagy orosz párjuk van: sokat hallani arról, hogy X idő után honvágyuk lesz, vagy lelépnek más férfi miatt aktuális párjuktól. Hogyan lehet kiszűrni (még időben) ezeket, vagy a honvágyat csökkenteni ázsiai, orosz embereknél?
Ha ázsiai nőt veszel feleségül, akkor ő sose fog megcsalni jobb pasival, ha elhagy, annak anyagi oka lesz vagy talal egy pasast, akinek jobb az útlevele, mint a tied (amerikai, kanadai, svéd, ausztrál stb.).
Alapvetően minden attól függ, hogy milyen körülményeket tudsz neki biztosítani. Ha dolgoznia kell melletted, akkor azt úgy éli meg, valamint a családja is úgy tekint a kapcsolatotokra, hogy te nem vagy jó férje, nem cagy sikeres ember, mert melletted dolgoznia kell, nem tudod egyedül eltartani a családodat. Alapvetően keleten a nők házasságkötés, de legkésőbb gyerekvállalás után otthon maradnak. Nem 3 évre, mint Magyarországon (ami szintén nagyon hosszú idő európai viszonylatban), hanem örökre. Egy a Közel-Keleten, Kelet-Ázsiában, Indiában és úgy általában Európan kívül az egykeresős családmodell terjedt el. Apu dolgozik, anyu meg otthon várja. Az, ami Magyarországon, Lengyelországban, Oroszországban kialakult, hogy a nők amellett, hogy háziasszonyok, dolgoznak is, nagyon nem elterjedt. Sőt még Amerikában is (mivel nincs nagyon családtámogatási rendsze) a nő otthon marad a gyerekekkel, ha a férje jól keres. Ez a soccer mom kategória, csak annyi a dolga, hogy a bejárónőt utasítgassa,
Szóval egy ázsiai nő alapvetően nem azért megy hozza egy külföldihez, mert hűde szerelmes, hanem hogy a körülményein javítson. Akkor is, ha nem csóró a saját országában és mondjuk értelmiségi családból származik és van diplomája is. Ismerek több ilyen ázsiai nőt, elég jó diplomájuk van, tudnának dolgozni, de az amerikai, német vagy kanadai férjük mellett nyilván a kisebb ellenállás felé mozdultak és otthon maradnak, leszülnek 1-2 gyereket, ezzel bebiztosítják magukat válás esetére.
Egy ázsiai nő akkor hagy el, ha a családja addig rágja a fülét azzal, hogy nem jó párt választott (mert nincs elég pénze, mert az útlevele nem elég menő, mert nem ad elég pénzt a felesége szüleinek), hogy a nő elhagyja a férfit. A másik meg az, ha talál egy jobb eltartót, egy faszit, akinek jobbak a pénzügyi lehetőségei, nem magyar, hanem amerikai vagy kanadai útlevelet tud általa szerezni a csaj. Csak egy jobb dugasért nem fog elhagyni.
Az oroszt azért nem venném ide, mert orosz nők közt vannak ugyan pinavirágok, akik pénzért mennek férjhez külföldiekhez, de azért vannak dolgos, két lábbal a földön álló, normális orosz nők is. Bár ez utóbbi egyre ritkább... Ahogy Magyarországon is.
Nem a honvágy, hanem a jobb, könnyebb élet reményében lépnek le. Eleve azért is házasodnak külföldre.
Igaz ez (a jobb anyagi (esetleg diplomás) körülmények között élő) dél-koreai és japán nőkre is?
Hogy ő sem képes a szerelemre, kizárólag csupán a jobb körülmények miatt házasodik csak külföldre, nem a szerelme miatt?
Illetve ennél a két nép lányainál is támogatni kell a szülőket?
Ha igen "mi szokott lenni a tarifa"?
Na és mi van (vagy inkább mi lehet szerinted) a harmincas éveik második felét taposó (pl. 35-37 éves) állítólag párkapcsolattal sohasem rendelkező japán, dél-koreai hölgyekkel? Náluk már "lágyabb" a helyzet (kevésbé támasztanak olyan elvárásokat, mint amiket írtál)?
Illetve náluk mi számít jó körülményeknek? Meg lehet ezt határozni/saccolni? Fél millió forintos fizetés az európai (itteni) párjának? Esetleg jóval több (akár egy millió forint nettó) havonta?
Szerinted az jó/szép gesztus/körülmény/felállás, ha fél évente hazalalátogatnának egy-két hónapra?
30+ japán és dél-koreai nők már helyben a maradék kategória, akiket senki se akar elvenni. A fiatal és szép lány az ideál Ázsiában. Ezért aki nem szép és/vagy nem fiatal, az
Tapasztalatom szerint a japán szülők kevésbé szólnak bele a lányuk párválasztásába, még ha rosszul is választ, azt is inkább ráhagyják. Láttam már nem szép japán nőt, aki összejött egy iskolázatlan, büdösszájú, kövér férfival másik ázsiai országból és szült neki 3 gyereket... Egy kínai lány ilyet nem tenne, mert sokkal jobban fogják a szülei, náluk jobban megy ez a szülői tekintély dolog, hogy támogatni kell a szülőket.
Dél-Koreáról nem tudok sokat, de ott is drága az élet, a gyereknevelés, iskolázás, ehhez mértek a nők elvárásai.
Ha a nő 30+ és nem akar már gyerekeket veled, akkor nyilvan sokkal kisebbek lesznek az elvárások veled szemben. Ázsiában elsősorban azért pénzéhesek a nők, mert mindenért fizetni kell, a gyerekvállalás nagyon drága (iskola, egyetemi tandíj, mindenféle különórák). Ezért is marad sok fiatal szingli, hisz egyedül elég kényelmesen meg lehet élni, de amint családja lesz egy férfinak, egyből neki kellene egyedül eltartani a feleséget, a gyerekeket, meg a feleség szülei is elvárásokat támasztanak. Ha nem akartok gyerekeket, akkor ezek jórészt kiesnek. Egy kínai anyós viszont mindneképp akar unokát. A japánok inkább ráhagyják a fiatalokra a dolgot. De ez nagyon függ a családtól.
Magyarországon egy félmilliós fizetés nyilván elég. Máshol Európában nem.
Végülis minden azon múlik, hogy milyen életet élt korábban. Ha dolgozott és eltartotta magát, akkor valószínűleg normális a gondolkodása. Ha a szüleitől kapott mindent, akkor a férjétől is ezt fogja elvárni. Ha volt már férjnél, akkor helyben nem lesz túl jó feleséganyag és ennek megfelelően külföldön próbálkozik újrakezdeni. De ha a korábbi kapcsolatában eltartották, hozzászokott ahhoz, hogy a férfi mindent megad neki, akkor elhiszi, hogy az neki jár.
Félévente hazalátogatni luxus. Akiket én ismerek, európai, kanadai, amerikai férj és ázsiai feleség, azok évente vagy ritkábban utaznak a nő hazájába illetve ha Ázsiában élnek, akkor a férfi európai hazájába (Franciaország). És főleg akkor, ha vannak gyerekek és még kicsik (bizonyos életkor alatt ingyen utaznak). Mindenki elsősorban ott akar élni, ahol pénzt keres, félévente átrepülni a világot nem túl gyakori megoldás, költséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!