Miért van az, hogy egyes dolgok csak a neten jelennek meg? Hová lesznek ezek az emberek?
Ezek ugyanazok az emberek, akik személyesen visszafogják magukat. Én is nagyon kulturált vagyok a munkahelyemen, a neten, főleg arc nélkül, egy paraszt. Mindenki ilyen, csak van, aki nem vallja be.
A Sziriuszról jött tömény eziterikus-konteós ostobaságot ellenben megtapasztalhatod személyesen ia, vannak ilyen rendezvényeik, például az újpesti művelődési házban szokott ilyen többnapos konferenciájuk lenni, amikor napokig előadásról vannak tömény hülyeségekről.
Szidtad a technikát? Ez honnan jött neked?
Írtam, hogy szidod a technikát?
Igen, az előző kommentem is olyan, és ismét olyan lenne, mert szerintem igazam volt, ugyanis aki írta, nem jól értette a dolgot. Soha nem ezzel volt bajom. Ne hasonlítsuk már ezt össze az ilyen "halj meg anyádban" jellegű mocskolódással. És igen, biztos, hogy mondtam már élőben is véleményt embereknek, meg neten is, de egyik se volt olyan, amit ha most így kiírnák egy nagy tablóra, letagadnám, vagy ne tudnám összetett mondatokban megindokolni, miért tettem. de soha életemben nem mondtam azt embereknek, hogy haljanak meg, hogy ők agymosottak, hogy kapja be, hogy dögöljön meg, hogy kívánom, hogy ő is járjon úgy, amit pl. adott cikkben olvasni lehet (baleset, erőszak, akármi), senkinek nem mondtam, hogy nem értelmes, mert ezt vagy azt szereti.
"meglepodnek, ha tudnad mennyi a hetkoznapi eletben normalis ember ir ilyeneket. lehet, h epp a barataid kozt is van ilyen. "
Igen, és ez szerintem inkább ijesztő, mint véthető.
*védhető
Bocsánat.
Nem is rád mondom, de sokan ezt amolyan érvként használják, hogy akkor ez normális.
Na akkor tudni kell, hogy hol csúszik el a kommunikáció!
Röviden: az arc nélküliség miatt.
Hosszabban: A kommunikáció nem valós térben és időben zajlik: nem látom a másik embert, az ő reakcióit, a metakommunikációját. Minél kevésbé ismerem az illetőt, az interakcióink annál inkább valós elcsúszhat egy valós kommunikációtól a képzelt kommunikáció felé. Így ne a hús-vér emberrel fogunk kommunikálni, hanem a fejünkben az ő róla kialakított képpel. Ez lehet pozitív és negatív is. Ezért tűnik könnyűnek az online térben ismerkedni, megszeretni, megutálni valakit, akivel még sosem találkoztunk. Ha a fejünkben egy pozitív kép alakult ki az illetőről, akkor könnyen láthatjuk bele a legjobb barátunkat, vagy éppen a tökéletes szerelmünket. Ha pedig egy negatív képet alakítunk ki róla, akkor az ellenkezőjét: mélységes mély ítéleteket hoznak emberek a fórumok kommentjeiben az emberek egy mondat, vagy tőmondat alapján.
Mivel nagy valószínűséggel nem találkozom a másik emberrel, így nem kell tartanom a következményektől, nem kell szembesülnöm sem azzal, hogy tévedtem, hogy csak kivetítettem rá saját előítéleteimet, vagy csak egyszerűen rajta vezettem le a feszültségemet.
A face-to-face kommunikációban megjelenik az empátia, ami a legtöbb emberben megtalálható és emiatt nem akarunk fájdalmat okozni a másiknak, mert az nekünk is rosszul esik. Ha a másikat le is oltjuk, amikor az elsírja magát, visszafogjuk magunkat. Ez az online világban nincs meg, mert nem látjuk a másikat és így megfeledkezünk arról, hogy egy hús-vér emberrel kommunikálunk.
Megdöbbentő látni időnként, hogy egy-egy online komment háborúban milyen haragos, mondhatni gyűlölködő interakció zajlott emberek között, akik esetében könnyen lehet, hogy a való világban, ha találkoznának, jól kijönnének egymással.
Bár az emberek többsége jobb napokon nem vágyik rá, sőt mondhatni, ügyel arra, hogy ok nélkül ne megbánton meg random ismeretlen embereket, vannak, akikben kevés az empátia.
Azok, akik rendszeresen és sokat trollkodnak, de nem állnak meg mások bosszantásánál, hanem kimondottan agresszív, támadó, fenyegető, vagy manipulatív módon lépnek fel, hogy a másik embernek kárt, vagy fájdalmat okozzanak, gyakran jellegzetes személyiség mintázattal: antiszociális, nárcisztikus vagy szadisztikus vonásokkal rendelkeznek. Az ő esetükben az online trollkodás a személyiségük kifejeződése és ha nem lenne Internet, valószínű akkor is csinálnák ezt valamilyen formában.
Ugyanakkor az online trollkodók többsége első sorban az Internet sajátosságai miatt viselkedik így ebben a közegben. Napfényben ezek a trollok nem kővé válnak, hanem kiderül, hogy halandó, szerethető emberek. És volt már, hogy amikor valaki kitálalt, hogy a trollkodás milyen rosszul esett, a troll megkereste őt, bocsánatot kért tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!