Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministáknak mi a véleménye...

A feministáknak mi a véleménye a meleg férfiakról?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni valamilyen cikket de nem találtam.

Én mint 19 éves (meleg) srác büszkén állok ki a nők és a női jogok mellett és büszkén vállalom, hogy feminista vagyok, mindig kiálltam a női jogok mellett, legyen az élőben vagy akár az interneten, viszont nem igazán tudom, mi a feministák véleménye a meleg férfiakról.

Ezért is kérdezem a feministákat.



2019. ápr. 22. 20:26
 1/7 anonim válasza:
27%

Hát nem is tudom..

Szerintem jobban elfogadják őket, mint a heteró férfiakat

Persze ez csak saját vélemény

2019. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

a feminizmus nem jelent mást mint hogy a nők egyenlőek a férfiakkal... minden kicsit is épp ember egyetért ezzel, csak épp nem reklámozzák h jaj feminista vagyok.

mivel gondolom a nők 99,8%-a egyetért ezzel, biztos lehetsz benne hogy van aki szerint te egy bb uzi vagy, van aki szerint meg meleg. ha érted mire gondolok.

2019. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Csak feminizmus miatt nem lesz pozitivabb egy srac vagy meleg srac a feminista szemében.

Ha pl en szeretem a lila ruhát, attol még nem feltétlenul fogom szeretni azokat akik lila ruhában járnak.

2019. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nincs egy nagy feminista kör, ami véleményt tudna formálni.

Többféle feminista van: liberálisabbak, radikálisabbak, azok, akik csak névleg feministák, azok akik egyik csoportba se vallják magukat de kiállnak a nők egyenjogúságáért. Így ha több csoport van több állásfoglalással, mind mást fog gondolni a meleg férfiakról.


A legtöbben gondolom értékelik a támogatást, vannak akik a női egyenjogúság mellett a melegek jogaiért is harcolnak, vannak homofóbok a feministák között is és vannak...akik nem szeretik a meleg férfiakat, mert férfiakhoz vonzódnak, akik ugye az elnyomók és ezzel is csak azt érzékeltetik, hogy a férfiak felsőbbrendűek....Ne kérdezd, fájdalmas volt azt a cikket végigolvasni.

2019. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden feminista más és más.


Nekem pl. ugyanaz a véleményem a melegekről, leszbikusokról, transzneműekről, mint a heterokról. Nem lesz valaki jobb vagy rosszabb nálam, csak mert hetero vagy meleg. Az embert nézem.

2019. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy veszem észre, hogy akik maguk is tapasztaltak diszkriminációt, azok gyakrabban érzékenyek a más emberek elleni diszkriminációra is. Továbbá a homofób férfiak igen gyakran nőgyűlölők is (hallottam már a klasszikus "engem nem zavarnak a b**ik, csak hozzám ne közeledjen" baromságot olyan férfitól, akit alig bírtam levakarni, de az, hogy ő zaklat engem, szerinte természetes, míg ő annak a kósza gondolatától is összefossa magát, hogy egy melegnek megtetszhet...) Így szerintem a meleg férfiak természetes szövetségesei a feministáknak a diszkrimináció elleni harcban.
2019. ápr. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Feminista nőként én soha nem azt vallottam, hogy a férfiak pokolra valók, szemetek, legyenek heterók vagy melegek. Azok a feminácik.

A feministák azért küzdenek, hogy a férfiak és a nők egyenlők legyenek. Vannak persze az "álfeministák", akik csak egyenlő jogokat akarnak, de egyenlő kötelezettségeket nem. Pedig a második is legalább olyan fontos, mint az első!

Ezt azért írtam, mert így talán átláthatóbb a feminista fogalma. Ők azért állnak ki, hogy MINDENKI egyenlő legyen, legyen heteró, meleg, transznemű, férfi vagy nő.

2019. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!