Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rengeteg helyen látom/olvasom,...

Onmyway kérdése:

Rengeteg helyen látom/olvasom, hogy ahhoz hogy boldogok legyünk, rá kell találnunk önmagunkra, hogy milyenek is vagyunk valójában. Milyenmódszerrel vagy hogyan találhatom meg önmagam? Mik azok a dolgok, amik segíthetnének ebben?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 21. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. És nem Szabó Péter féle címeres baromságok, hanem valami értelmes technika
2019. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Míért gondolod azt, hogy még keresned kell önmagad?
2019. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megtalálod azokat a dolgokat, amelyeket hivatásként tudsz csinálni (és hobbik is olyanok, melyet szívvel-lélekkel tudsz végezni), már ez is adhat megelégedettséget.

Nem tudom, hány éves vagy és milyen élethelyzetben.

2019. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem Szabó Péter, akkor legyen Brian Tracy.
2019. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen jellegű kérdések megválaszolásához hasznos visszagondolnunk a gyerekkorunkra. Mit szerettünk akkor csinálni, mi kötötte le a figyelmünket. Ez segíthet megtalálni, mivel foglalkoznánk most is szívesen. Ha pedig van olyan tevékenység, amit szívesen csinálunk, akkor annak végzése közben boldogok lehetünk. A boldogság nem folyamatos, de minél gyakrabban érzed, annál jobb.
2019. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem könnyű, mert a mai világban elég sokféle szerepet játszunk, illetve kényszerítenek ránk.


Nem tudom, mik számodra a Szabó Péteres baromságok. Olvastam a könyveit, hallgattam előadásait, mint ahogy Brian Tracy-ét is. Vannak jó gondolatai, nem kell mindet elvetni, mert valami más nem tetszett tőle.


Ahogy öregszünk, úgy rakódik ránk egyre több "hamis én". Elhiszed, amit mondanak rólad, egyre inkább hozzáidomulsz a saját - vélt - szerepeidhez, álarcaidhoz.


Technikát szeretnél... ilyet nem tudok. Nekem az segített, hogy felmondtam a munkahelyemen, vállalkozásba kezdtem, és mostanra - öt év múltán - kezd kikristályosodni, hogy mi lehet az én utam.


És ami vicces, hogy arról van szó, amelyen egész kicsiként már járni kezdtem.


Így én is azt tudom tanácsolni, amit az egyik válaszoló: emlékezz vissza arra, hogy egész kicsiként - nagyjából iskoláskorod elején - mihez hogyan viszonyultál, mi érdekelt, mi volt a kedvenc időtöltésed, mi hozott lázba.


(Most nem a szokványos "űrhajós leszek" "mozdonyvezető leszek" "állatorvos leszek" triumvirátusra gondolok... nem tudom, ez nálad mi.


Én annak idején például rendre másként csináltam mindent, mint elvárták. Megkérdőjeleztem dolgokat, és úgy csináltam, ahogy az számomra logikusabb volt. Rájöttem mostanra, hogy a feladatom az, hogy segítsek azoknak az embereknek, akik - hozzám hasonlóan - másként szeretnének élni, mint a nagy átlag, más életvitellel, más hivatással, közelebb a valódi énjükhöz.


Sok csendre, elmélyedésre, útkeresésre és dolgok kipróbálására lehet ehhez szükséged.

2019. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!