Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember aki nem...

Van olyan ember aki nem érdemli meg az életet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt egy olyan emberre pl aki önállótlan, életképtelen, nem tudja ellátni saját magát, és mindig mások segitségére szorul. Szerintetek egy ilyen ember is megérdemli, hogy éljen, vagy mindig csak teher lesz mások számára, és jobban jár, ha inkább felköti magát? Ti mit gondoltok erről? Olyan létezik, hogy egy ilyen ember mindent elkövet azért, hogy megváltozzon, de egyszerűen nem tud?

2019. ápr. 8. 16:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát az életet nem érdem szerint kapjuk. És nem mindenki ügyes, bátor, egészséges. De nem tudom hogy az az ember akiről beszélsz beteg-e, vagy csak tényleg annyira ügyetlen vagy hogy fejezzem ki nem tudom. De ismétlem, nem érdem kérdése az emberi élet, ebben biztos vagyok. És mindenki számít, mivel mindenki hatással van a környezetére, azokra az emberekre akik körülötte élnek. Úgy értem hogy valami szerepe neki is van, akár átlátjuk ezt, akár nem. Én úgy gondolom, hogy nem tudjuk hogy miért értékes vagy mitől értékes egy-egy ember élete. Legyen az én életemről szó, vagy bárki máséról. Csak azt tudjuk, hogy az emberi élet értékes. Nem szabad veszélyeztetni sem például mások életét. Sőt vannak akik életeket mentenek. És vannak akiknek olyan gyerekük van, aki nem tud magáról, annyira beteg. Azt sem tudja hogy él-e. Mégis etetik, tisztába teszik-mindegy hány éves. Szóval emberként bánnak vele még akkor is, ha nincs öntudata. Pedig az ember attól ember mint tudjuk, hogy van öntudata, érzékel, észlel, tanul, szellemileg fejlődik. Szóval annak az embernek is értékes az élete, akiről beszélsz, még akkor is ha teher mások számára. Hogy jobban járna-e ha felkötné magát, hát ezt senki sem tudhatja. Mindegy hogy minek nevezzük, azt, akitől kaptuk az életet- Isten, vagy univerzum, vagy sors- akkor is felettünk áll, és EZ a lényeg. Hogy intelligensebb és hatalmasabb nálunk, akkor is ha ezt nehéz elismerni. Ezért én, nem merném méregetni hogy kinek mennyit ér az élete. Az ember képes lehet szaporodni, szülni vagy gyereket nemzeni. De nem tud életet adni senkinek. Ember nem tud embert alkotni. És ennélfogva nem áll jogunkban ítélkezni emberi életek értékéről.
2019. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akiket felsoroltál azok miért ne érdemelnék meg? Arról nem tehet valaki, hogy valamilyen fogyatékkel születik például.


De egyébként igen, vannak olyanok, akik megérdemelnék a halálbüntetést.

2019. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem...Szóval, aki életképtelen, az egyben fogyatékos is szerinted?
2019. ápr. 8. 17:13
 14/14 anonim ***** válasza:
Ki, vagy mi döntene az élet megérdemléséről? Ismerősök? Szomszédok? Barátok? Családtagok? Bíróság? A főnököd? A természet? Isten? Azok az emberek, akik utálnak? Ismeretlen emberek, akik pár mondat alapján alkotnak véleményt rólad? Kiknek a véleménye számít?
2019. ápr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!