Miért nem annak örülnek az emberek amijük van hanem mindig másik vagy más kéne?
# 1
Hát egy nap én is sokszor oda vagyok a sok agyalással,de a nap végére mindig átgondolom a dolgokat.Piszok nehéz ez így.
Szerintem is belénk van kódolva olyan módon, hogy a "természetes" közegben létező ősember és első emberek szempontjából tényleg fontos volt minél többet birtokolni, mert az sem volt igazán sok és meg kellett érte küzdeni. Étel, menedék, lakhely, territórium.
Csak közben valami nagyon elromlott, elszaporodtunk mint a nyulak és a társadalmi felépítésünk is kifejezetten fenntartja ezt a fajta birtoklási vágyat, gyakorlatilag ebből élünk és létezünk, mert mindenki akar valamit amit meg kell csinálnia valaki másnak.
# 3
És mennyi élet megy így kárba,szinte sokan már nem azért születünk,hogy éljünk hanem hogy kiszolgáljunk másokat.
Nézhetjük az érem másik oldalát is - én már annyira mély depresszióban szenvedek, hogy teljesen hidegen hagy, hogy ki miben/mivel több nálam.
Szerintem az az egészséges, amíg kompetitív közegben maradsz, mert utána szépen-lassan mindenről lemondasz.
# 5
Akkor én nem normális vagyok pár dologban pl,hogy nem akarok új fényképezőgépet,autót,motort,biciklit mert elégedett vagyok velük és szeretem mindegyiket?
# 6
Én is depresszióban vagyok álandóan szorongok,hogy mim nem lesz vagy amim van elvesztem pl meg sorolhatnám.Szerintem ez sem jó,ha irígy vagyok maximum 10 percig szoktam aztán szarok az egészre mert úgy sem változik meg attól semmi sem.
# 6
Szerintem nem rossz dolog lemondani semmiről sem oké,hogy versengennek az emberek de sokaknak már ki van a töke az egésszel,csak ez a társadalom erről szól.Példáúl mindig jelennek meg új termékek,egyre direkt szarabb termékeket gyártanak,egyre jobban nyomják a pénz és luxus témát,egyre több hétküznapi dolog van ami kényelmessé teszi az életet de már egyik sem igazán tartós ezek is szorongásba visznek sok embert pl.Én azt becsülöm jobban akinek ez az egész nem fontos tudok olyat örül csak annak ,hogy van a természet és nem vágyik erre a sok szarságra ami ugyan kényelmesebbé vagy luxusosabbá teszi az életét az embereknek de nagy részben feleslegesek csak ugye fogyasztói társadalom van...
Azért, mert a túl sok lehetőség döntési paralízishez vezet. A döntésképtelenség halogatáshoz vezet, ami gátol minket a kiteljesedéshez.
Van az ún. hedonikus adaptáció, ami annyit jelent, hogy az ember gyorsan hozzászokik a az elért cél okozta örömhöz, és a pozitív érzés is hamar elillan, így mindig csak rövidtávon örül mindennek, és lesz csak boldog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!