Baj, ha nem tudom értékelni a művészeteket?
El sem tudom képzelni, hogyan lehet valaki a festmények, szobrok, versek, regények, klasszikus zene vagy ehhez hasonlók megszállottja. Az ilyen embereket kissé ellenszenvesnek is tartom, mert sokan közülük sznobok, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat, pedig csak egy rakás haszontalan lexikális tudás van a birtokukban, semmi több.
Én a valódi, kézzelfogható tudományokat részesítem előnyben: a természettudományokat, amikhez ész és logikus gondolkodás is kell, mert nem lehet csak úgy bemagolni őket.
Azt meg mondanom sem kell, hogy egy orvos vagy egy tudós munkája mennyivel hasznosabb az emberiségre nézve, mint pl. egy költőé vagy egy zenészé.
Ha megérteni nem is kell, egy minimális tiszteletet azért adhatnál a művészetének.
Másképp hasznosak, pl. szórakoztatnak, inspirálnak. Ezek nem tűnnek annyira fontosnak, de épp annyira számítanak egy ember életében.
Ahogy kiveszem a szavaiból, neked első sorban nem egy szép festménnyel, vagy dallal van a bajod, hanem a sok lexikális tudással ami hozzá társul, de javítás ki ha tévedek.
"Azt meg mondanom sem kell..."
Nekem kell. Érdekelne! Mennyivel hasznosabb?
Légyszi írd már le. SI mértékegységekben kifejezve, csak hogy ne térjünk el a tudománytól.
Én meg téged tartalak ellenszenvesnek ezzel a kijelentéseddel, mint az utolsó mondatod.
Tudod, hogy lenne tudomány, ha nem írták volna le annak idején a tapasztalatikat a tudósok? Hogy lenne tudás, ha a megszerzett ismereteket nem rögzítették volna le?
Ha nem lenne iskola, nem lenne oktatás, akkor az emberek nem tudnának olvasni, és akkor orvosok se nagyon lennének, hisz ahhoz, hogy tudjanak, ahhoz előbb olvasni kell tudni.
A zene pedig az élet része. Mondták már neked, hogy a zenének van gyógyító ereje is?
A tudósok is pl. sokszor csak találgatni tudnak, hogy mi hogyan jött létre. Ez szerinted annyira kézzel fogható? Az időjárást se tudják sokszor az ezzel foglalkozók megmondani.
...már csak azért érdekelne ennyire, hogy mennyivel hasznosabb a munkájuk, mert eddig ami igazán nagy probléma volt az életemben, azon egy tudomány se tudott segíteni, a művészet, meg ha meg nem is oldotta, de legalább segített bizonyos dolgokban.
Szóval tényleg őszintén érdekelne, hogy tulajdonképpen mennyivel is hasznosabb a munkájuk? Mert én még ezt nem tapasztaltam meg...
Draga barátom, csak annyi a problémád hogy nem látsz a sorok mögé.
A művészet színtiszta tudomány. A pszichologia tudománya.
Gondolj bele. Minden művészetet az emberi agy értékel. És az emberi agy egy algoritmusokon futó gépezet. Innentől kezdve teljesen le lehetne vezetni a művészetet tudományágra. Csak túl bonyolult az emberi agy ahhoz hogy ezt most hasznosítank tudjuk.
Egyébként, ha érzelemmentesen közelítjük meg a kérdést, szigorúan az alap kérdés lényegére koncentrálva,
(tehát semmi művészet, csak tudomány)
akkor azt kell hogy mondjam, ez még nem bizonyíték, de jelezhet problémát.
Például simán jelezhet szociopátiás személyiségzavart, röviden, akár pszichopata is lehetsz. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!