Az emberek miért akarnak ösztönösen segíteni egymásnak?
Figyelt kérdés
Például amikor valaki egy tárgyon imbolyog több emeletnyi magasban, és bármelyik másodpercben lezuhanhat, akkor az átlagember a magasban lévő személy minden hirtelen mozdulatánál ösztönösen kinyújtja kissé a karját az ember felé, pedig nyilvánvalóan nem fogja tudni elkapni, ha 30 méterre áll attól a ponttól, ahova várhatóan le fog zuhanni a magasból az adott személy. Mégis felé kapunk, mintha segíthetnénk azzal.
Hasonló ehhez az is, amikor baki-videókat nézünk, és automatikusan felszisszenünk, ha a videóban lévő személy komoly fájdalomban részesül, pedig pont ezért nézzük a videót, mégis részvétből fájdalmas arcot vágunk és felszisszenünk.
Miért van ez?
2019. márc. 7. 13:26
1/3 anonim válasza:
Ez egy normális ösztön, hogy segíteni akarsz a másiknak.
2/3 anonymousreview60 válasza:
Mert társadalomalkotó állatok vagyunk, mint a hangyák, csak összetetteb a felépítésünk és a viselkedésünk. Az egymás segítése (ld. altruizmus) segíti a túlésélést. Ma én segítek neked, holnap te másnak, harmadnap az nekem. Hodie mihi, cras tibi. A felszisszenés pedig az empátia miatt van, azzal érzünk bele, hogy baja van-e, kell-e neki segítség.
3/3 anonim válasza:
Mert nem voltunk erősebbek a kardfogú tigrisnél, viszont okosabbak, meg összetartóbbak voltunk. Így működünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!