Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem szörnyedtek el mikor...

Ti nem szörnyedtek el mikor láttok anyukákat ilyen olyan baba mama csoportban kérdést kiírni oltári helyesírás hibákkal?

Figyelt kérdés

Létszíves.

Kőszönőm.

Stb.

és ilyenek nevelnek gyereket..


2019. febr. 25. 11:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%
Manapság ez az átlag szint. Ha valaki tud helyesen írni, azt elkönyvelik extrém különcnek.
2019. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

A helyesírási hibákon mindig kiakadok. Ott a pont az egyik előttem szólónál: van helyesírás ellenőrző, minden eszközre. Akinek az egyszerű, alap dolgok nem mennek, hát segítse ki magát a technológia csodáival! Ha nem teszi? Igen, én is igénytelennek tartom. Sajnos az a tapasztalatom (megfigyelések útján) hogy az intelligencia-helyesírás között van összefüggés.


Egyébként a diszlexia/diszgráfia nem kifogás. Ismertem egy nőt, ő is diszes és tud helyesen írni. Jóval több munkája van benne és gyakran bizonytalanodik el, de tesz érte, hogy ez ne látszódjon. Őszintén felnézek rá ezért. És ő például értelmes, normális ember, a gyerekei is rendes emberek lettek. Szóval erről ennyit. Kifogást a legkönnyebb találni.

2019. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
És a fordított S sztorira emlékeztek?
2019. febr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Én teszek rá magasról. Míg értem mit akar mondani addig felőlem lehet a lyuk is juk, jobban zavarnak az önkéntes nyelvtannácik. Interneten vagyunk nem a nyelvtan dolgozatát írja.
2019. febr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%

"De, engem is kiakaszt egy resze. Vannak kivetelek.



1, ha hataron túli magyar (sokszor hasznalnak olyan kifejezesejet, szavakat amit itt sosem fogunk, naluk meg tok normalis)"


Azért ez szerintem nem teljesen igaz. Én felvidéki magyarként szerintem egyetlen olyan szót sem használok, amit Magyarországon ne értenének meg és ezzel sokan így vagyunk. Minimális az a szókészlet, amit hétköznapi beszéd során másként használunk, és ne lenne érthető azonnal, pl nálunk nem általános, hanem alapiskola. Ha meg szlovakizmus, akkor szerintem ez is igényesség kérdése, ha az ember magyarul beszél, akkor ne keverjen bele szlovákból átvett szavakat, mert azt még nálunk is kinézik..

2019. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"És a fordított S sztorira emlékeztek?"

Azért ne az 1910-es évek paraszti világának átlagműveltsége legyen már a szint.

2019. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem is a műveltségi szintre céloztam ezzel.
2019. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!