A bunkók és/vagy felszínesek érzékelik az intelligens embereket? Hogy néznek rájuk?
A személyiségem az, hogy én ki vagyok. A viselkedésem, az, hogy te ki vagy és én erre hogyan reagálok, azaz te mit váltasz ki belőlem.
A felszínes emberek viselkedése a másik ember külső jegyei alapján dőlnek el és semmilyen belső érték nem érdekli őket.
A bunkók azért azok, mert mindenkivel azok.
Az indulatos embereket sokszor bunkó módon viselkednek, mert kiakadsztották őket. De ők nem bunkók, csak az adott szitu tette azzá őket.
Ez így mennyire válasz a kérdésre?
Igen, csak elintézik őket a saját módjukon. Pl. fontoskodónak tartják őket, ezért nem foglalkoznak velük.
(Megnyugodtam, hogy az #1-es válasz nem csak nekem tűnt szétesettnek :D)
szerintem pedig a felszínesség (ha szorosan véve nem is), de kb. az intelligencia ellentétje.
De valószínűleg a kérdező arra utalt, hogy van akit egy Való Világ, Éjjel nappal Budapest szintű dolog köt le, valakit meg a Legyen Ön is Milliomos.
Előbbi utálni fogja utóbbit, mert annyira nem illik bele a világképébe a másik értékrendje, hogy fel sem tudja dolgozni.
A bunkók provokálják az intelligens, mert azt hiszik, hogy a tudás, amit megszereztek, az tök elég velük szemben.
A felszínesek is játszadoznak az intelligenssel, de legalább ők hajlandóak a tanulásra.
Hát :) a kérdés full nincs kifejtve. Így nehéz rá olyan választ adni, amit vársz. Ha nem értesz valamit kérdezz. Ezért is írtam, hogy ha nem érted meg a választ, írj. De inkább csak lepontozósdit játszol.
Sebaj.
Felszínes ember az, akit csak egy-két dolgot érdekel, és nem néz semmit részleteiben. Ez gyakran azt jelenti, hogy külső alapján, első ránézésre ítél meg másokat és nem kérdez vissza, ha valamit nem ért, rögtön ítéletet hoz másik felett... (ismerős a szitu...)
Node a felszínes embernek a személyisége ebben a szituációban ki is teljesedik. Mert neki bőven elég az első infó, amit lát és nem is érdekli több. Ő az alapján egy egész életre döntött. Nehéz a felszínes emberrel komolyan beszélni, illetve értelmes módon vitatkozni, azaz eszmét cserélni, mert nem érdekli semmi, csak a saját első benyomása.
A felszínes emeberkkel való kommunikáció sikere azon múlik, mennyire tudja valaki a másikat az első benyomással manipulálni. Azaz megtéveszteni, megvezetni. Erre jó trükk a testbeszéd, ami magasabb érzelmi szintet meghaladó emberekre nem hat annyira. Vagy a konkrét, érzelmekre ható kifejezések is hatásosak.
A felszínes ember véleménye nem változik egyhamar. Ők sokszor megpróbálnak gondolkodni, de a meggyőződésük gátolja ebben őket. És ellentmondásba keverednek magukkal gyakran, amiből a kiút nem a dolgok végig gondolása útja elért tévedés belátása és jó irányba haladás, hanem a kapaszkodó, amit az első benyomás tett rájuk, amivel vissza lépnek egyet és tovább mennek azon az úton, amit elkezdtek. Ez nekik kényelmes és egyszerű. Így sokszor boldogabbaknak tűnnek, mint azok, akik a belső értéket keresik és gondolatok és néha küzdelmek útján ismernek meg dolgokat.
A kérdező sehol nem említette és nem is utalt a VV műsorra. Hogy jött az ide? ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!