Mitől számít valaki igazán felnőttnek? Mit jelent felnőttnek lenni?
Konfliktus egész életedben van és lesz is, ez teljesen normális. Az már más kérdés, hogy hogyan, milyen módon rendezed.
Szerintem akkor válik valaki felnőtté, amikor képes egyedül, mindenféle segítség nélkül saját magáról gondoskodni és saját magát eltartani. Tehát pénzt keres, amiből fizeti a lakhatását, tud magának élelmiszert venni és el is készíteni, tud önállóan hivatalos ügyeket elintézni. A 30 évesen anyuval-apuval lakók, akiket a szülők kiszolgálnak (főzés, mosás, takarítás) számomra nem teljes értékű felnőttek. Az a felnőtt, aki saját lábon megél és megteremti, megtervezi a jövőjét, nem egyik napról a másikra él és reméli a szerencsét.
Szerintem két igazán komoly kritériuma van a felnőttségnek.
Az első, hogy nem szorulsz másokra semmilyen tekintetben. Sem anyagilag, sem egyéb okból. (A betegség persze kivétel) Önellátó vagy, ismered a lehetőségeidet és a határaidat,az elsőt kihasználod, a másodikat nem léped át.
A másik, hogy vállalod a felelősséget a döntéseidért. Akár munkahelyen, akár magánéletben. Ez persze magában foglal sok emberi normát is, hiszen aki felnőtt, az nem fog csalni, ígérgetni, hazudni, mert ezek nem férnek bele a felelősség vállalásába.
Azt tapasztalom, felnőttnek lenni kemény és nehéz feladat, komoly önismereti próbák után válsz csak ilyenné. Sajnos sokan soha nem is érik el ezt az állapotot, ami nem akkora baj, hiszen mindenki hibázik ezen az úton, de az már nagy baj, ha valaki nem is törekszik arra, hogy felnőtté váljon.
Ötös vagyok újra, csak eddig nem láttam a kommentjeidet...
Az, hogy már nem akarsz tökéletes gyerek lenni, azt jelenti, hogy elindultál az úton. A szülőkről csak kevesen tudnak problémamentesen leszakadni, ez nehéz időszak. Keress mindenki számára elfogadható kompromisszumokat, vagy ha nem megy, valóban kérhetsz külső segítséget is.
Sok sikert a továbbiakban!
Az első válaszoló arra gondolt, hogy a kérdés kifejtésénél feltett utolsó előtti kérdésed boncolgatja a téma gyökerét: "Vagy ha magad vállalod a tetteid következményeit?"
Ezzel értek egyet én is. Valamint még ha önállóan intézi az ügyeit, önállóan, szabad akaratból dönt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!