Miért ítélik el a szomorúságot, a stresszt vagy ha a rossz élethelyzet miatt valaki maga alatt van?
Ha ezen az oldalon kérek magányomban segítséget, pláne úgy érzem, de a való életben is, hogy egyfajta érzelmi terrorban élek. Ezt az érzelmi terrort próbálom megfogalmazni.
Lehurrogják az embert, ha stresszel. Tilos stresszes típusúnak lenni. Ha az elkövetkező egy hétben az élet 5 területén is kell kilépned a komfortzónádból, teljesítened, félelmeidet leküzdened (akár a haláltól való félelmet, bár most nem feltétlen betegségre gondolok), akkor se lehet benned egy csepp stressz, félelem se.
Miért ne legyek ideges és/vagy szomorú, ha nem tudok változtatni rajta? PONT AZÉRT vagyok ideges és szomorú. Ha változtatni tudnék, változtatnék, nem tudok, hát siratom. Igen, majd fel fogok állni, továbbmegyek, túllendülök rajta, de addig szomorú vagyok, mert fontos volt nekem adott dolog, akár az álmom volt - nem két perc túllépni. Lehet, hogy egy nap vagy egy hét, nem két perc.
Nem, nem akkor fogok félni a folyótól és a felette levő ingatag hídtól, amikor odaérek. Igen, pont most, előtte félek, mert még nem ismerem, de volt már hasonlóval rossz tapasztalatom. Ha odaérek is lehet, hogy félni fogok, lehet, hogy rettegni, de lehet, hogy megkönnyebbülök. Mivel fontos és számomra elkerülhetetlen, ÉRZELMET vált ki belőlem már jó előre, tehát félek.
Nem, nem tudok mindig jókedvű és mosolygós lenni, amikor semmi okom nincs rá éppen. Az, hogy süt a nap, nem mindig elég ok. Például a munkahelyen robotolva, ahol koncentrálni kell és nem mindig tudunk beszélgetni se, ellephetnek a rossz gondolatok, és igen, olyankor nem mindig sikerül ok nélkül jókedvűnek lennem.
Igen, lehet valaki reményvesztett, ha az ő élete is romokban és maga körül sok fiatal hal meg (ismerőse), aki él még, az súlyos krónikus beteg (akár mentőt igényel rendszeresen), nincs olyan fiatal pár körülötte, aki boldog párkapcsolatban élne és nem utálnák a munkájukat és nem lenne nekik, családjuknak adósságuk és lenne egy élhető lakásuk (bérlemény v saját) és jól kezelhető lenne a krónikus betegségük.
Miért ne veszítse el a hitét, akár átmenetileg, aki pl mentális beteg és akárhogy küzd, nem javul eléggé és nem tud beilleszkedni illetve párkapcsolatot létesíteni?
Miért ne veszítse el a hitét, akinek a családja adós, akár ő maga is, és akárhogy küzd, nem kap jobb állást?
Tilos érzelmeket érezni, átélni, időnként kifejezni?
Nem tilos, es semmi problema nincs ezzel amit irtal.
A baj az h arc es nev nelkul mindenki tul tokeletes, foleg itt.
Legyen szebb napod!
Mert a sztereotípiák szerint egy férfi érzései a következők lehetnek: düh, káröröm stb.
Meg ez lehet a társadalom, mint egy hatalmas organizmus védekező reakciója is: egy pillanat alatt tarthatatlanná válna minden, ha fény derülne arra, hogy mennyi, de mennyi szr van mindenhol, micsoda soha ki nem mondott bajhegyek fenyegetnek ránk omlásukkal, hogy mivel szembesül nap mint nap mindenki, ahogy félreteszi a dolgait, és elgondolkozik az életén.
Meg ott van az, hogy sok ember tényleg akkora furkó, hogy semmiféle lelki megterheltséget/összeomlást nem tart hitelesnek, merthátőazt nem érti. Teljesen fölfoghatatlan számára, hogy más emberek mások, és más behatások érték őket, máson kellett keresztülmenniük. És a társadalmat inkább ezek az egyszerű emberek uralják. És az ő szempontjukból igen, ,,tilos".
Az, amit érzel, teljesen normális, és az érzelmek átélése, kifejezése nemcsak hogy megengedett, hanem szükséges is. Az életben mindenki tapasztal szomorúságot, félelmet, stresszt, sőt akár reményvesztettséget is. Ezek az érzések részei annak, hogy emberek vagyunk. Azért fontos róluk beszélni, mert ha elnyomjuk őket, az hosszú távon sokkal nagyobb terhet jelenthet, és kihat az egészségünkre is.
Sokan elítélik a negatív érzelmeket, mert kényelmetlenek, és a modern társadalomban gyakran azt várják el, hogy mindig pozitívak legyünk, "mosolyogjunk és tűrjünk". De ez irreális elvárás. Nem lehet mindig erősnek lenni, és nem kell mindig jól éreznünk magunkat. Néha rossz dolgok történnek, és teljesen természetes, hogy ezek szomorúságot, félelmet vagy stresszt okoznak.
Azt, hogy miért van az, hogy sokan nem értik meg ezeket az érzéseket, talán abból fakad, hogy nehéz szembesülni mások fájdalmával. Sokan inkább elkerülnék, hogy foglalkozzanak mások problémáival, mert saját maguk is küzdenek a saját bajaikkal. Így könnyebb elutasítani, vagy akár bírálni azt, aki kifejezi a szomorúságát vagy stresszét.
Az is igaz, hogy a társadalom gyakran egyfajta "toxikus pozitivitást" közvetít: mindig pozitívnak kell lenned, bármilyen helyzetben. Ez nemcsak téves, hanem kártékony is. Az érzelmek nem véletlenül vannak ott – segítenek feldolgozni a környezetünket, a tapasztalatainkat. Amikor valaki küzd, mint ahogy te is leírtad, hogy sok nehézséggel szembesülsz, az teljesen érthető, hogy ezek hatással vannak az érzelmeidre, és nem lehet elvárni, hogy mindig mosolyogj vagy "csak lépj túl rajta".
Az érzelmi nehézségek kifejezése is egyfajta tehermentesítés. Az, hogy beszélsz róla, akár magadnak, akár másoknak, segít feldolgozni a helyzetet. Ha ezeket az érzéseket elfojtod, az csak tovább ront a helyzeten. Fontos, hogy engedd meg magadnak ezeket az érzéseket, mert ezek természetes válaszok az élet nehézségeire.
Ráadásul az is rendben van, ha néha úgy érzed, hogy nincs remény, hogy küzdesz, és nem jutsz előrébb. Ezek az időszakok sok ember életében előfordulnak, és nem kell emiatt szégyellni magad. Az érzelmek hullámzóak, és bár most nehéz időszakot élsz át, az érzéseid is változhatnak.
Nem vagy egyedül azzal, hogy nehézségekkel küzdesz. Nehéz helyzetben lenni, és szembenézni a stresszel, szomorúsággal, de ezek az érzések is érvényesek, és nem szabad őket lekicsinyelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!