Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le sokszor az...

Miért nézik le sokszor az alacsony iskolai végzettségű embereket?

Figyelt kérdés

Nekem egy érettségim és egy egyszerű szakmám van amivel jelenleg Magyarországon dolgozom. Az interneten sokszor találkozok azzal, hogy elég sok negatív atrocitás éri a szakmunkásokat, legtöbb a segédmunkásokat és azon belül különösen a gyári munkásokat hozzák fel negatív példaként, proliként megbélyegezve. Itt kitérnék arra, hogy tudom jól, hogy nagyon beszűkült gondolkodásmódokban a diplomásokat is szapulják, elég rendesen, de én sosem tartoztam azokhoz a körökhöz akik így gondolkoznának.

Rosszul esik látni, hogy sokszor csak púpnak gondolnak az ország hátán, mint akit csak el kellene tartani, vagy aki hátráltató tényező lenne. Tudom, hogy sok politikai lépés volt mostanában ami pedig az egyetemeket sújtotta és ez is csak fokozza az ellentéteket de én is azon az oldalon vagyok aki szerint igenis a felsőoktatást folyamatosan fejleszteni és gyarapítani kell.

Egyszerűen csak rosszul esik a proli bélyeg, rosszul esik, hogy úgy gondolják nekünk/nekem az élet egyszerű. Mindenki külön életutat jár be és mindenkinek megvannak a saját akadályai amit le kell küzdeni. Nem értem egyesek szerint miért lesajnálandó egy olcsó autó vagy a panel lakás. Mindenki tudja, hogy lehetne jobb anyagi körülmény de nekem szűkösebb anyagi körülmények között is ugyan úgy megvannak a boldog/kevésbé boldog pillanataim.

Egyik hozzászólásban olvastam nem rég, hogy a Magyarországon maradók tipikusan a prolik akiknek nincsenek túl nagy céljaik, használt német autó, egyszerű lakás és évi egy vidéki belföldi nyaralás valami olcsó helyen. Ez kissé bántó hiszen, mindenki megpróbálja kihozni a legjobbat az anyagi körülményeihez mérten és ezért nem kell lesajálni, lenézni senkit sem. Többször olvastam azt is , hogy aki Magyarországon tervez maradni az alapból nem üt meg egy szintet.

Szóval nagyjából ennyi, köszönöm, hogy elolvastátok. Remélem különféle emberek fognak reagálni kíváncsi vagyok a véleményekre.



2018. jún. 26. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Szó szerint azt gondolom, minta #10-es. Egyetemre járok és sokszor ledöbbenek, hogy egy csomó csoporttársam egyszerű dolgokat képtelen átgondolni, miközben a szakmunkás ismerőseim egy része igen. Mindkét kategóriában van értelmesebb és kevésbé értelmes ember. A szakmunkásokat prolizóknak el kéne menniük pár egyetemistákkal tömött kocsmába és mindjárt őket is proliznák. (Bár tény, hogy értelmes ember szájából még nem hallottam ezt a prolis szöveget. Tipikusan a magukat többnek képzelő, de primitív ismerőseim szokták használni.)

És tényleg: Ebben az országban mindenkit szidunk.

2018. jún. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nem létezik "negatív atrocitás", mert az atrocitás önmagában negatív.


Az általánosításokkal pedig éppen az a baj, hogy általánosak: az emberek zömére igazak, de sokakra nem vagy nem teljesen.


Egy dolgot jegyezz meg: ha úgy élsz, hogy azzal nem bántasz, nem zavarsz másokat és tisztességes vagy, akkor onnantól kezdve bárkinek is baja van veled/véleménye van rólad, az még mindig csak az ő baja/véleménye és nem a tiéd. Nincs vele dolgod.

2018. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34%

Sokak szemében a gyári munka = betanított összeszerelő munkával, és fogalmuk sincs, hogy léteznek olyan szakmák, mint CNC forgácsoló, tömbszikraforgácsoló, ívhegesztő, esztergályos, szerszámkészítő... pedig ezekre a szakmunkásokra nagy szükség van, mert a mérnök akkor sem odaállni marni meg esztergálni, ha ért hozzá. Az pedig egy más dolog, hogy sok mérnöknél, főleg a kezdőknél a több éves tanulásból annyi látszik, hogy megtanulta ugyan, de fogalma sincs, hogy mit és hogyan kéne csinálni, mert hiányzik a gyakorlat. Olyan műszaki rajzokat és technológiai utasításokat adnak ki a termelésbe, amiből látszik, hogy nem igazán vannak képbe, hogyan is történik a megmunkálás.


Ez a használt autó, kis lakás sztereotípia egy nagy baromság. Sokkal nagyobb butaságnak tartom, hogy egyrészt akinek nincs jogsija, azt valamiféle lúzernek vagy szellemi fogyatékosnak nézik, és sokan csak emiatt vesznek kocsik, utána pedig nyögik a fenntartási költségeket. A közép - és nagyvárosban élők nagy részének szerintem semmi szüksége nem volna kocsira, mert nagyjából el lehet menni tömegközlekedéssel, gyalog és kerékpárral. Ha valamilyen ok miatt valóban kocsira van szükséged, akkor pedig taxizol, ami megvan egyszeri X ezer forintból, míg a kocsi fenntartása ennek a többszöröse.

Kedvenc példám az egyik panellakó ismerősöm, akinek másfél milliós tartozása jött össze a be nem fizetett rezsiből, és lassan elkezdik árverezni a lakást, de olyan kocsija van, amit most el tudna adni 900 ezerért, és minden reggel ezzel a kocsival ugyanabba az oviba, ugyanolyan távolságból hordja a gyerekeit, mint én az enyémet.

A kis lakás valóban kényelmetlen tud lenni, de bizonyos négyzetméter felett már nincs értelem tovább menni. Az csak önigazolás, hogy nekem nagy lakásom meg qrvajó kocsim van, és én ettől különbnek érzem magam.

2018. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


én írtam azt a bejegyzést, amit példaként hoztál. :)


Igazából azt írtam, hogy az egyik tipikus figura, akinek ma hazánkban érdemes tervezni a jövőjét, az, aki keveset vár az élettől, de azt kikönyökli magának.Tény hogy a szakmunkások között sok ilyen van, de az államigazgatásban is vannak ilyen "fúrógépek", akik 5000 forint prémiumért átharapják egymás torkát. Én ilyeneket ismerek: nettó 140-150 forintért elkarcolgat a legvacakabb cégnél is évekig, de a 18 éves audira, passatra kiizzadja a lóvét, mert mutatni kell, hogy valaki. Nagy igényei nincsenek, ünnep a gyereknek,-mert általában egy van, esetleg kettő,- ha elmennek gyorsétterembe szemétkaját enni. Ez nem vicc, Magyarországon kiemelkedően prosperálnak a gyorséttermek.


Nekik rendezik be pillanatnyilag ezt az országot. Írom ezt úgy, hogy évekig gondoltam azt, hogy Ferenc testvér után csak jöbb jöhet.


A proli szót inkább negatív értelemben használom, inkább a munkás kifejezést szeretem, mert az átfogóbb.


Én is voltam munkás. Dolgoztam raktárban, gyárban is. Sose néztem le a munkást, azért mert ott dolgozik. A felmenőim is munkások, bányászok voltak.


De munkás-és munkás között is van különbség!


Aki szeretne fejlődni, annak most jobban megéri nyugaton dolgozni:egy ismerősöm nem fejezte be a középiskolát, elment dolgozni családi okokból. Évekkel később megunta a robotolást, és estin leérettségizett. Irodára került, de még így sem keres lényegesen többet.Ebben a pozícióban Németországban bőven 1500 € fölött keresne.


Aki festő, burkoló, csőszerelő, szintén jobban él odakint.

Már nettó 180-ért sem találnak normális targoncást itthon, inkább kimennek a fiatalok havi 500 feletti keresetért, egy ugyanolyan raktárba, ugyanolyan gépekkel, ugyanazta munkát végezni.


Amikor én voltam fiatal pályakezdő, még nem volt ilyen könnyű külföldi munkát vállalni. De itthon is több lehetőség volt. Ma egyre kevesebbeknek van egyre több lehetősége az előrejutáshoz, én így látom. Akiket felsoroltam, azoknak szerintem pont megfelel ez az itthoni helyzet.

2018. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!