Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy döntitek el, hogy a...

Ti, hogy döntitek el, hogy a sok dolog közül ami érdekel melyiket akarjátok hivatás szerűen csinálni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem tudok egyszerre 2-3 dolgot kiválasztani, mert nem nagyon lehet hobby szinten azokat amik érdekelnek...

Komolyan kell tanulni nagyon, rengeteg viszont idő és energia befektetése után már nehezen mondja azt az ember, hogy "lehet, hogy mégsem ezt akarom". Mert akkor igazából kidobja az eddigi tanulással és munkával töltött idejét, egy újabb bizonytalan miatt... Hiszen amit legközelebb elkezd, azzal lehet, hogy ismét ez lesz.


2018. jún. 14. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamennyi idő után rá kell jönnöd, hogy mi iránt vagy igazán elhivatott. Nem baj, ha több mindenbe belekezdesz, de legyen egy valami, ami igazán érdekel és meg tudsz élni belőle.
2018. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Todboy ***** válasza:

Szintén nagyon sok dolog érdekel, és sok hobbim is van, de én úgy gondolkodtam, hogy lehet, hogy az asztalosmunka a szívem csücske és azzal tudok kikapcsolódni legjobban, de ha a munkámmá válna biztos bele fásulnék. Ezért választottam egy másik jó elfoglaltságot munkámnak, a tanulást, az információgyűjtést, ezért egy olyan szakra jelentkeztem ahol ez megvalósul, ahol szinte holtig tanul az ember és mindig hatalmas mennyiségű információval kell zsonglőrködni fejben.

Válassz olyat amit szívesen csinálnál, ugyanakkor nem éreznéd azt, hogy ha kötelező jelleggel végeznéd beleőrülnél, fásulnál stb.

2018. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Összevontam őket, így az irányokból területek lettek.
2018. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe vettem hogy szeretek-e alkalmazott lenni vagy csak a saját otthonomban szeretek megélni. Mert igaz hogy sokan mondták hogy jó tanár lenne belőlem. A szocialista parancsuralmi rendszerben meg még mérnöknek is elküldtek tanulni, mert hogy a TSZ-nek szüksége lenne egy főmérnökre az előírások szerint. De utáltam az alkalmazotti létet. Az őseim sem voltak soha azok. Így aztán kizárólag a szabadon illetve otthon végezhető dolgok érdekeltek. Így aztán például a szülői gazdaságban nagyságrendekkel voltam boldogabb, sikeresebb és szabadabb mint bármelyik diplomás állásban. Így volt időm élni, vagy akár találmánnyokkal is foglalkozni. Régen kifacsart alkalmazottként ha valaki azt jósolta volna hogy találmányom lesz, a hasam fogtam volna a röhögéstől, hisz ahhoz először is időmilliomosság is kell, az az alap.

Akkor elviseltem volna az alkalmazotti létet ha nem mások szólnak bele az életembe. Például ha nem egy 8 osztályt végzett alkoholista műhelyfőnök mondja meg mit tanuljak, hanem magam dönthettem volna el hogy kitanulom például a gyümölcstermesztést, ami nem csak otthon is végezhető. Hanem az időközben kiöregedett gazdától átvehettem volna az ártéri almáskert gondozását és nem kellett volna kivágni a tonnaszám termő Startking almafákat. Mert valahogy egyik agronómus sem értett úgy hozzá mint az egykori kertésze. Hogy is értett volna, hisz őket is olyan pályára küldték amit nem szeretnek csinálni. Lehet hogy belőlük meg jó mérnök lett volna.

2018. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fel kell állítani egy fontossági sorrendet. Csinálsz egy listát minden területről, amit érdekel és felsorolod, hogy mik lennének az előnyei annak, ha azzal foglalkoznál hivatásszerűen (pl jól keresnél vele, segíthetnél másokon, sok szabadidőd lenne mellette stb.). Utána ugyanígy felsorolod a hátrányokat (mondjuk nem lenne sok szabadidőd, rosszul keresnél, nehéz elhelyezkedni az adott területen). Neked kell mérlegelni, hogy mi az, amit esetleg hajlandó vagy feláldozni bizonyos előnyökért cserébe és mi az, amiből nem vagy hajlandó engedni.
2018. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!