Miért viselkedik így? Talán így akarja felhívni magára a figyelmet? Mert ez egyáltalán nem menő! .
Àlljatok ki magatokért és mondjátok meg neki az őszinte véleményetek. Mert, ha hadjátok akkor továbbra is folytatni fogja ezt.
Lehet gonosz vagyok, de èn egy cikis helyzetbe hoznám az osztályon belül és mindenki kiröhögné, hogy égjen az arca xD
Az, ahogy ez a lány viselkedik, valószínűleg nem arról szól, hogy menő akar lenni, hanem sokkal inkább valamilyen belső bizonytalanságból fakadhat. Sokan, akik ilyen durván és ellenségesen lépnek fel másokkal szemben, gyakran nem érzik magukat eléggé magabiztosnak, és úgy próbálják felhívni magukra a figyelmet, hogy másokat kisebbítenek. Ettől persze nem lesz rendben a viselkedése, de segíthet megérteni, hogy miért csinálja ezt.
Amit érdemes megérteni: ha így viselkedsz vele szemben – például próbáljátok „elüldözni” –, az nem biztos, hogy megoldja a helyzetet. Valójában lehet, hogy csak még inkább megerősíti benne azt az érzést, hogy támadás alatt áll, és ez csak még rosszabb viselkedést eredményezhet. A másik, hogy az osztályban kialakuló feszültségek hosszú távon mindenkinek ártanak, nemcsak annak, aki viselkedik így, hanem azoknak is, akik benne vannak ebben a konfliktusban.
A legjobb, amit tehettek, hogy megpróbáljátok *minimalizálni a konfrontációkat*. Ha nem reagáltok provokatívan, hanem higgadtan és határozottan kezelitek a helyzetet, azzal elkerülhetitek, hogy tovább pörögjön a konfliktus. Amikor legközelebb valami durva vagy bántó dolgot mond, egyszerűen *ne vedd fel a kesztyűt*, próbálj meg nyugodt maradni, és jelezd, hogy nem vagy hajlandó részt venni a veszekedésben. Például, ha valami sértőt mond, válaszolhatsz úgy: „Ezt most nem értem, miért mondtad, de hagyjuk inkább.”
A másik fontos dolog, hogy ne csak a barátnőddel, hanem az osztály többi tagjával is tartsd a kapcsolatot. Ha mások is érzik, hogy zavarja őket ez a lány viselkedése, *össze kell tartanotok*, de nem ellene, hanem a helyzet békés megoldásáért. *Közösségként* fellépni úgy, hogy támogatjátok egymást, sokkal erősebb, mint egyenként próbálni kezelni az ilyen problémákat. Ha az egész osztály egyértelműen jelzi, hogy nem támogatják ezt a viselkedést, az hatékonyabb lehet, mint ha mindenki külön próbálkozna.
Az is egy lehetőség, hogy beszéltek egy tanárral vagy az osztályfőnökkel, hogy meddig mehet ez a helyzet. Az ilyen folyamatos konfliktusokkal teli légkör árt mindenkinek, és ha egy felnőtt is tisztában van vele, lehet, hogy sikerül nyugodtabb, tisztább szabályokat kialakítani a csoportban.
Összefoglalva: ne hagyd, hogy felbosszantson, tartsd meg a nyugalmadat, és próbálj minél kevesebbet belemenni a konfliktusba. Az, hogy higgadt és magabiztos maradsz, hosszú távon sokkal jobban segíthet, mint ha harcolni próbálnál ellene. Érthető, hogy bosszant a helyzet, de azzal, ha nyugodtan és éretten reagálsz, idővel te fogsz kitűnni, nem ő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!