Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is csak azért dobd el a...

Te is csak azért dobd el a cigi csikket, hogy legyen valaki, aki pénzt kap azért, hogy összeszedi?

Figyelt kérdés

Ha nem ezért, miért?


A kérdés az ELTE előtti lépcsőn jutott eszembe, ahol egy ember napi 2 órán keresztül az eldobott csikkeket szedegeti. Ha nem dobná el más ő most munkanélküli lenne.



2018. márc. 29. 07:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Ez is csak egy pszichohológiai jelenség. Hogy ne használjak nagy szavakat, maradjunk annyinál, hogy az egyszeri ember f@$zkalapnak érzi magát, ezért a kicsi fejében megmagyarázza, hogy ő igazából nem is f@$zkalap, persze attól még az marad, csak már nem érzi olyan rosszul magát.
2018. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
ez nevetseges! Ilyen alapin gyilkoljunk hoy legyen a bortonben is munka! Mergezzunk meg mindenkit hogy orvosoknak is. Es a tobbi... az a helyzet hogy nem attol leszel okos, mert mindent kimagyarazol. Hanem ha felfogod a dolgok jelentoseget.
2018. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyebkent munkaerohiany lehet ezen a teruleten is. Mert hiaba dobod el a csikket szemetet, szerte mindenhol latszik. Az ideologia tehat osszedolt.
2018. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Ha senki nem dobná el, vszeg annak az embernek JOBB munkája lenne.


De egy büfészakos "bölcsésztől" - vicc - mit várunk?!

2018. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem dobom el a csikket :D

Úgyis van elég falevél, por, kószáló szórólap, amit össze kell söpörnie valakinek, tehát a bácsika nem lenne munkanélküli akkor se, ha nem aláznátok meg azzal, hogy elvárjátok, hogy a retketeket szedje fel.

Üdv,

egy ELTE-s sorstársad

2018. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
Naná és azért vagyok rablógyilkos, hogy a rendőrök és a boncmesterek se maradjanak munka nélkül.
2018. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én csak azért járok iskolába, hogy a tanáraink ne legyenek munkanélküliek, illetve hogy télen legalább ne hiába fűtsenek. Ugye, milyen önzetlen vagyok?
2018. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok.
2018. márc. 29. 23:15
 19/19 A kérdező kommentje:

Végre van időm érdemben is válaszolni.


#2, #7 - Egyetértek.


#15 - Köszi az értelmes választ

Tök jó, hogy van, aki nem dobja el a csikket. Ez a bácsika semmi mást nem szed össze az elmúlt 2 hónapban reggelente, sem a port, sem a faleveleket, csak a csikkeket.

Azzal, hogy valaki eldobja, többletmunkát okoz neki. (azon felül, hogy szegénységi bizonyítványt alkot magáról és esztétikailag is kivetni valót hagy maga után = Bunkóság és undorító).


Azért, mert az ELTE lépcsőjén járok, még nem vagyok eltés. :) lehet, hogy néha elbambulok, de


#10: Tök jól megfogtad a lényeget, de a hasonlatod önellentmondásos. A megfázás és az influenza, meg a másik leköpése a villamoson, mert nem vagy hajlandó a szád elé tenni a zsebkendődet, vagy a könyök hajlatodat, illetve, ha csak a kezedet rakod a szád elé, majd azzal fogdosol össze mindent, amit más is megfog - na ez hasonlít inkább a cigaretta okozta szennyezésre és plusz munkára, amit ad a szennyezéssel/fertőzéssel küzdőknek, azaz az utcaseprőnek és az egészségbiznisznek. Az ér vagdosás nagy túlzás.


#11 - Ebben látom a rációt. Igen. Csak kérdés az volt, hogy te milyen okot találsz magadnak, hogy megmagyarázd, mennyire vagy "hulladék".


#13 - Ügyes megközelítés! Ez tetszik.

Én azt látom, hogy reggelente megtisztítják az utakat (5-7 között) és délutánra újabb 1500 csikk van elszórva azon a 10 percnyi sétányon, ami az ELTÉhez vezet. Azaz látom a munkát is mögötte, és a hatékonyságát, miközben tele van a sétány csikkel és szeméttel.

Szinte már metaforikus.


#1

Képzeld: a vendégeim közül vannak, akik nálam is szétdobálják. Velük is össze szoktam szedetni. Ám az utca nem az otthonom - és valószínű a tiéd sem... hiába törekszik erre a jelenlegi kormány. Nagyon kevesen viselkednek úgy az utcán, ahogy otthon. Én sem járkálok kisgatyába, vagy szeretkezem nyilvános helyen. Továbbá, aki otthon eldobja a cigaretta csikket, nem jelenti azt, hogy a szemetelésért kiróható bírság ne vonatkozna rá nyilvános helyen. Szóval az érvelés jópofa, kicsit közhelyes, de hibás több szemszögből is.


De valóban vannak, akik a tetteiket ideológiák mögé rejtik és azzal nyernek felmentést saját maguk előtt. Lásd: bármelyik vallás, politikai party



#3, #4: személyeskedés és torzítás - próbáljatok meg informálódni, mielőtt ítélkeztek. Sokat segít!


#5 - a kérdés jó!


#6 - ha nem dobná el más a szemetet (tök mindegy, hogy az most McDondalds-os papírzacsi, vagy cigi csikk - mert ez a kettő viszi a prímet), akkor is lenne munkája - igen. Csak nem ennyi.


#8 - nem mindenkinek van meg az általad említett minimális közgáz tudás és nem várhatod el senkitől, hogy meglegyen, tekintve, hogy amit (nem közgáz szakos) egyetemen tanítanak, közgáz, az minimális szint alatt van. Bár ezt csak akkor tudod majd meg, amikor szembesülsz, hogy a valóság és az egyetemek oktatott anyaga 15-20-30 év lemaradással követik egymást. De jó érvelési hiba arra hivatkozni, hogy a másik oktatási szintjével próbálsz villogni, és ezzel kikerülöd a válasz megfogalmazásának valódi és értelmi feladatát.


#12 - túlzás, és mint ilyen, hibás érvelés.

#16, #17 - A szarkazmus a humoros emberek gorombasága.



#14 - valóban jobb munkája lenne, ha nem lenne ennyi szemét, aki eldobja a szemét. És nem tudom mit vársz egy bölcsésztől, amikor még azt sem tudod, hogy ki a bölcsész, ezért legyél bölcs ész és előbb érdeklődj a tényekről, csak utána vond le a következtetéseket.

2018. ápr. 3. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!