Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depressziós, elnyomott,...

Depressziós, elnyomott, önállótlan, döntésképtelen férfiak?

Figyelt kérdés

Bocs a sok negatív jelzőért...bízom benne,hogy találok itt olyat,akivel értelmes gondolatokat válthatnék...Olyan férfival beszélgetnék szívesen,aki nem érzi magát jól a bőrében,akinek nehézségei vannak az élet bármely területén,házasság,szex,munka...

Ha valamiért úgy érzed nem tudsz helytállni,de szeretnél.Ha úgy érzed,csak egy kis segítség kellene...

Lehetőleg 35-40 vagy afölötti korosztály lenne a célcsoport.Házas nő vagyok.A saját életem problémáit szeretném megoldani.És ötleteket várok,hogyan tudnám motiválni a férjem.Hogyan tudnék neki segíteni abban,hogy megértse,hogy ő egy nagyon értékes ember,hogy ne érezze,hogy értéktelen.Egyszerűen nem tudom hogyan segíthetnék neki,hogy ne az legyen a vége,hogy megint én oldottam meg valamit.Köszönöm.


2018. márc. 18. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én valami ahhoz hasonló férfi vagyok, mint amilyet írsz, csak épp 24 éves vagyok, nem 35-40. Számomra az okozza a gondokat, hogy tinikoromban nagyon szerelmes lettem a programozásba, rengeteg időt öltem bele. Ezt a szüleim annyira nem viselték jól, és megkaptam azokat a szavakat, hogy "itthon vagy b_zdmeg fiam, egész nap nem csinálsz semmit sem", "életképtelen vagy", "hogy fogsz boldogulni az életben?", "mire fogod te vinni, ha egész nap csak a gép előtt b_szod a fajtádat?". Valóban, a programozásnak nem volt olyan kézzel fogható eredménye, mint mondjuk egy asztalos munkának. A helyzet még tovább súlyosbodott akkor, amikor egyetemre mentem. Apa azt szerette volna tőlem, hogy villamosmérnöknek tanuljak, aztán menjek vele maszekban falat vésni. Egyébként amikor vele voltam dolgozni, akkor is állandóan csak azt hallgattam, hogy milyen béna vagyok. Az egyetem nem ment olyan jól, mint szerettem volna, két évet csúsztam, és amikor a legnagyobb szükségem lett volna a szüleim támogatására, ők pont akkor döftek hátba olyan szavakkal, hogy "minek tanulsz fiam, úgyse lesz diplomád". A szakmai életben ennek ellenére sikeres lettem, olyan fizetésem van, amilyenről a szüleim még csak álmodni sem mernek, a magánéletem mégis egy kész katasztrófa. A lányokkal való ismerkedésemnek gátat szab az az érzet, hogy mégis kinek kellene egy olyan semmire sem jó férfi, mint amilyen én vagyok, hogyan lehetne egyáltalán szeretni egy ilyen embert? És úgy érzem, hogy bár sikert sikerre halmoztam az életben, mégsem bizonyítottam be, hogy igenis, érek valamit.
2018. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak nehézségei. A megoldás is problémafüggő - arra értem amit ő nem tud megoldani. Mennyi ideje vagytok házasok?
2018. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak,12+ éves kapcsolat,5+ év házasság
2018. márc. 18. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem vagyok depressziós, sem férfi, csak eszembe jutott egy ötlet (a szüleim példája alapjá), amivel esetleg motiválhatnád a férjed: ha te csinálsz valamit, akkor próbáld őt is bevonni. Nem muszáj külön programot csinálni, elég, ha mondjuk főzöl és megkéred a férjed, hogy vágja össze neked a paradicsomot a kajához. Ha takarítasz, kérd meg, hogy törölje le ő a polcot. Vond be a programjaidba őt is, éreztesd vele, hogy értékes, jó munkát végez, fontos neked és jobban élvezed még a házimunkát is, ha közben az ő társaságában lehetsz. Ha tud főzni, akkor kérd meg, hogy főzze meg ő a vacsorát, mert te nem érsz rá aznap. Mikor megeszed a kaját, dicsérd meg, hogy jót főzött. (Nem muszáj főzni, csak egy példa volt, neked kell tudni, hogy miben jó a férjed és olyan "feladatokat" adni neki.) Az a lényeg, hogy vegyél észre olyan apróságokat, amiket meg tudsz dicsérni. Nem kell ész nélkül minden sz#rság miatt megdicsérni, mert ez megalázónak hatna, mintha már az is teljesímény lenne a részéről, hogy a legalapvetőbb dolgokat elvégezte egyedül. Ha időnként kiemeled azokat a dolgokat, amik tényleg értékessé teszik a férjedet (legyen ez a kinézete vagy a belső tulajdonságai, a munkájával kapcsolatos dolog, vagy ahogy veled vagy más emberekkel bánik, ahogy egy rábízott feladatot elvégez, vagy bármi más pozitívum) akkor pár dicséretből is önbizalmat gyűjthet, amitől (egy idő után) motiváltabb, önállóbb lesz, mert nyilván ő is boldogabb, ha azt látja, hogy a feleségének ilyen kis dolgokkal is örömet tud szerezni. A szüleim is néha olyan dolgok miatt dicsérik meg egymást, hogy én csak nevetek rajta ("nagyon jó így ez a hús, ahogy te összevágtad"), sokszor mondják egymásnak, hogy még ennyi idő után is szépnek látják a másikat, idén lesznek 25 éves házasok, úgyhogy láthatóan működik a dolog :D A lényeg, hogy természetesnek hasson a dolog, ne legyen túl erőltetett, te is örömed leld benne, ne "munkának" fogd fel.
2018. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen,ilyesmivel próbálkozom,több kevesebb sikerrel,de nem egyszerű.

Néha azt hiszem hogy kifelé jövünk a gödörből,aztán a fene tudja miért még mélyebbre kerülünk.

Igazából nem érzem,hogy bármi is érdekelné,olyan,mintha mindent feladott volna.

Nagyon nehéz nézni,hogy így megy tönkre mellettem az az ember,akit szeretek,akivel terveink voltak,akivel 5 forint nélkül is jól éreztük magunkat valamikor régen.

2018. márc. 19. 06:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Végső esetben, ha semmi nem működne elmehettek egy szakemberhez, akár ketten is. A férfiak sokszor úgy gondolják, hogy ők a világ szégyenei, ha nehéz helyzetben segítséget kérnek és inkább egyedül szenvednek, de ha már tényleg úgy látod, hogy te nem tudsz rajta segíteni, akkor próbáld meg elvinni egy pszichológushoz, van, akin sokat segít az ilyesmi.
2018. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen,beszéltünk már erről is.Nem zárkózott el teljesen,ami egész pozitívum.Most próbálok valami pszichológust keríteni,de tartok tőle,hogy meggondolná magát.
2018. márc. 19. 08:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy kezdeményezz vele mély beszélgetéseket, és mondd meg neki, hogy szereted, és aggódsz érte, és hogy segítenél neki abban, hogy jobban legyen.

Idézzétek fel azokat az időket, amikor még friss volt a kapcsolatotok, a pozitív élményeket, talán ez erőt adhat neki, de önmagában ettől csodát ne várj, ennyi kevés ahhoz, hogy átlendüljön, ha valóban bajban van, ahogy írod. Szerintem szakember segítségére van szükség, de nem tudom, hogy milyenre: pszichiáter, pszichológus, párterapeuta... Lehet, hogy egy őszinte beszélgetés során kiderülne valami, hogy mi nyomasztja nagyon.

Esetleg bolondozz vele, próbáld megnevettetni, a nevetés tényleg a legjobb orvosság.

Ami még fontos lehet, hogy ne sajnálkozz, mert azzal csak ő is még jobban szerencsétlennek érzi magát. Együttérzés az okés. Terheld bátran. A betegség sem hatalmazza fel arra, hogy már most befeküdjön a koporsóba, és te se csinálj mártírt magadból.

2018. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!