Akik latin töltelékszavakat használnak, azok
felsőbbrendűnek érzik magukat?
Figyelt kérdés
Most olvastam ezt a mondatot: "...nem állnák meg a helyüket mindazon következtetések, amiket erre a hamis premisszimára próbálnál meg alapozni...". Miért használnak egyesek ilyen szavakat? Ettől okosabbnak látszanak?
Nekem is vannak olyan szavak a szókincsemben amiket sokan nem ismernek. Nem akarok okasabbnak tünni ha ezeket használni, egyszerűen csak természetes
2018. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Premissza lesz az, ami egyébként egy latin eredetű, de magyar szó, és szerintem nincs rá más ugyanilyen tömör kifejezés. Amúgy ennek a testvére, a konklúzió is latin eredetű, gondolom, azt te is használtad már?
Ha az ember többször is olvassa ezeket a szavakat, akkor megragadnak benne, természetessé válnak, és elkezdi élőszóban is használni.
Szakszavakkal is van ez így, én pl. a nyírás, borotválkozás helyett szoktam a "trim" szót használni, egyszerűen azért, mert ezt gyakran használom programozás során, és valahogy jobban rááll a számra.
2018. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 anonim válasza:
Rengeteg dolognak angolul olvasok utána, és annyira szar, hogy mesélném a sztorit, de nem tudom magyarul és megállok meg habogok. Ketten vannak az életemben, akikkel tudok úgy beszélni, hogy nem kell fordítgatni.
2018. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
Akiket zavarnak az idegen szavak, azok alsóbbrendűnek érzik magukat?
2018. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
Nem minden esetben, az azért látszik, ha valaki fel akar vágni vele.
2018. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 anonim válasza:
Én is sokszor használok latin szavakat, mert orvosin tanulok, és annyi latint olvasok/hallok, hogy sokszor hamarabb jut eszembe, mint a magyar megfelelő :D Egyébként szerintem mindennek megvan a maga helye és ideje, pl a falusi kocsmában Lajos bácsira nem ontanám a latin szavakat és idegen kifejezéseket, ebben a szituációban tényleg azért beszél úgy az ember, mert felsőbbrendűnek akarja mutatni magát. Ha vizsgán vagyok vagy egy professzorral beszélgetek, akkor pedig semmi felsőbbrendűség nincs a dologban. Szerintem az az igazán okos ember, aki mindenkivel szót ért anélkül, hogy azt érzékeltetné vele, hogy amúgy nem azonos társadalmi szinten vannak és ő csak nagy kegyesen leereszkedett a másikhoz.
2018. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
Nem feltétlenül, mert van akin érződik az okoskodás, másnál meg teljesen alap egy egy ilyen szó, vagy mondat. Én sokszor mondok angolul szavakat, de csak mert az jön a nyelvemre, meg jobban illik a mondatomba.
2018. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Nem, de te attól, hogy ezen kiakadsz, bocsánat, de butábbnak látszol. Nem sértésként mondom, csak figyelmeztetlek.
2018. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Van olyan téma ami megköveteli a professzionális tálalást. Általában társadalmi, politikai jellegű vitákban szoktam ilyesféle szavakat használni. Nem is beszélve arról, hogy olykor a magyar megfelelő, vagy magyar körülírás esetlen. A többszöri szóismétlés elkerülése is szempont lehet. Ezek a szavak is használatosak a magyar nyelvben. Nem értem mi a problémád. A gazdag szókincs módfelett pozitív dolog.
Viszont! Őszinte leszek. Sokszor csak azt akarom, hogy a másik fél kellemetlenül érezze magát és többet adjon a szavamra. Igen, ez nem valami szép. Kizárólag akkor élek ezzel mikor migráns, fidesz, Kádárdejóvolt témák jönnek fel egy beszélgetésben:D
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!