Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találok egy szelvényt...

Ha találok egy szelvényt elrakhatom?

Figyelt kérdés
Amit nagyobb összegben adtak fel,de mondjuk elhagyták. Én megtalálom ilyenkor elrakhatom?
2018. jan. 30. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szelvény?

Jogi szempontból ha az utcán találsz valami értéket, amit vélelmezhetően valaki elhagyott (akár 5 forintot is), akkor le kell adni a rendőrségen, különben "jogtalan elsajátítás"-t követsz el. De nyilván 1000-ből ha 1 ember ad le bármit is...

2018. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán . Más kérdés ha komolyabb vagy bazi nagy összeget nyersz vagy akkor pl rádióban fórumokon felhívást teszel és a szelvény látható adatai alapján beazonosítod a tuti gazdáját és kapja a felét egy számlaszámra . Azért így intézném mert sehogy sem lenne nyeremény ha te nem adod fel de ez az ő tippje ami bevált . Fele fele arány korrekt , de kizárólag inkognítóban intézve a követelés perelés elkerülése végett . Abban hogy az én esetemben is eképpen járnának el csekély esélyt látok ...
2018. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Szerintem félreérted a helyzetet. A kérdező már feladott, tehát valaki által kifizetett szelvényről ír.
2018. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a másik ember zsebében találod meg akkor nem am igen
2018. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!