Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ennyi látszatot kelteni?

Miért jó ennyi látszatot kelteni?

Figyelt kérdés

Töröltük magunkat a legnagyobb közisségi oldalról mert túl sok volt már a hülyeség. Én meg szeretek beszélgetni személyesen. Annak más a varázsa. Kávézni közbe stb. Nem mondom szeretem nyomkodni a telót is.

A legtöbb ismerős aki volt mindenféle tökéletes dolgot osztott meg. Tökéletes drága ebéd, tökéletes ház, tökéletes családi élet, tökéletes munkahely stb... aztán kiderült egy beszélgetes alkalmával hogy amúgy válnak, a tökéletes kuckótól nem tudnak megszabadulni a volt férj miatt, a tökéleted családi élet közben a kislány a világ legnagyobb hisztigépe es elkényeztette gyerek. Mikor jöttek le vagy mentek le a férjemék a kislány üvöltve sikoltotta menjenek el mert ő most èppen nem akarja látni a keredztapját.

A munkatársam akiről kiderült szintén úgy hogy beszélgettünk tulajdonkèppen az a kulcs a házról amit vett nem is az a kulcs mert közben hatalmas anyagi problémái vannak.

Mire jó ez?

Mikor mi meghívtuk őket elmeseltèk vagy a munkahelyen mikor beszélgettünk derültek ki. Tökeletes idézezek. Tökéletes párok es még sorolhatnám. olyan sok nem?


2018. jan. 27. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pont azért, amiért mások meg azt mondják, hogy őket nem érdekli, mégis állandóan arról beszélnek.
2018. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb ember elég hierarchicus. Fontos számukra hogy mit gondol a többi ember. Ne nézzék öket gyengének stb. Ezért probálja mindenki a legjobb oladát mutatni. Mi az ami nem egyértelmü ezen? Mit vársz ettől a kérdéstől?
2018. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:

Ha az ismerőseid túlnyomó többsége ilyen, akkor jobb is, hogy már nem vagytok fent azon a bizonyos oldalon. Az én ismerőseim között 1-2 ilyen van, a többség inkább őszinte. Sokan kirakják a gipszes lábukról készült képet, vagy aháziállataikról, stb. Amúgy a látszat sokszor a vló életben is más, mint a valóság. Látsz egy 30 milliós hiperszuper autót, amit valaki hitelre vett meg. És akkor mi van? Engem már abszolút nem érdekel, kinek mennyia hitele, vagy a megtakarítása. Aki igazán gazdag , az nem feltétlenül szeret annak is látszani. Únja már a sok kölcsön kérő alakot.

A facebooknak azért vannak előnyei is, és talán egyszer újra regisztráltok ti is. Én elmúltam 30, az ország túlsó végében lakom, itt tartom a kapcsolatot régi osztlytársakkal, munkatársakkal, stb. SOkan külföldön vannak, de a fb-on azért látjuk egymást. És bárkit elérek könnyen. Könnyebb megszervezni akár egy osztálytalit. HAlálesetet nem kell az újságba kirakni, itt mindenki látja és sorolhatnám.

Visszatérve a kérdésedre, miért jó a képmutatás? Mert így többnek, jobbnak szuperebbnek látszanak és egy pillanatra talán még ők is elhiszik ezt a látszatot.

2018. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Volt egy interjú amiben az volt hogy a közösségi oldal illetve a nem használó emberek hasonlítása.

A lényeg hogy azok akik nem használták x hónap elteltével sokkal boldogabbak voltak és kezdtek ujra emberi kapcsolatokat kialakitani.

A másik fele egyre depressziósabb lett úgymond pont attól hogy másoknak milyen nagy autójuk van vagy házuk. Tökéletes csaladjuk stb.... A sztoriban a csávó mindenhol lefotózza magát közben kocsival ment fel a hegyekbe... vagy volt olyan benne hogy buliba volt a képen kózben meg egyedül ült a kocsiban egy sörrel...

Nekünk megvannak az régi osztálytársak számai. Van kapcsolattartás viberen. Stb.

A képeket a rokonoknak emailen küldöm a gyerekekről. szóval ez a helyzet.

Na de elkanyarodtam. Annyira bemutatták az embert és a közösségi oldal beszippantását.

Tényleg igy van.

Volt egy időszakunk a férjemmel mikor nem is beszélgettünk mert mindkettőnk kezébe a teló volt. Jó! persze neha kell! kikapcsolni az agyat a játékkal (candy crash) de már annyira nem beszélgettünk hogy az egyikünk az egyik szobába a másikunk a másikba..... és nagyon sokat veszekedtünk emiatt egy időbe. Aztán rájöttem én is meg ő is hogy kur...ra nem jó ez így.... azóta néha játszunk ilyen minimálisat vagy ha dolgozik akkor itt elolvasgatok pár dolgot. Ha haza er ő is játszik kicsit aztán kész. Jön a traccsparti!

2018. jan. 27. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj... most, hogy nincs Face, most itt fogod dicsértetni magad másokkal, miszerint te milyen ügyi vagy, milyen jó lett a házasságod is, meg minden...? Ez így nem sokat ér akkor. :)
2018. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem. Dehogy. Részemről lezártam a témát.
2018. jan. 27. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják, az emberek szeretik az életüket jobbnak, boldogabbnak bemutatni. Ennyi a téma.


Mondjuk én fordítva az ilyen embereket sem szeretem, akik hangoztatják úton-útfélen, hogy "töröltem magam" "én a valódi találkozásokat szeretem".


Egyrészt attól, hogy beszélsz online, az nem zárja ki a találkozás lehetőségét. Normális emberek eddig is ugyanúgy találkoztak az ismerősökkel, barátokkal. A megosztások szűrésére pedig régóta feltalálták a "követés leállítása" opciót, így soha nem fogod látni ki-mit oszt meg.

2018. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul azzal sem feltétlenül értek egyet, hogy aki nem használ közösségi oldalakat, az majd fene nagy társasági ember lesz. Akinek van társasága, annak így is-úgyis van, akinek nincs, az utána is otthon fog ülni magában.


Öcsém anyósa például legutóbb kijelentette, hogy neki nem kell okos telefon, sőt még azt a "vezetékes szart" is le fogja mondani, mert hogy ő a valódi kapcsolatok híve, és aki tőle akar valamit, az látogassa meg.


Ami szép és jó kijelentés, csak éppen a mai világban ki az, aki "vaktában" beállít a másikhoz kérdezés nélkül? Normális ember megbeszéli még a családjával is, hogy mikor megy látogatóba, nem hogy a távoli ismerősökkel.


Tulajdonképpen pont a maradi gondolkodásával zárja el magát a külvilágtól.


Azt meg, hogy ki mit oszt meg, már megtanulhatták volna az emberek az elmúlt sok év alatt, hogy nem kell készpénznek venni.


Én például ha visszanézem a saját oldalamat, akkor csupa pozitív dolgot osztottam meg, kirándulások, fotók, versenyek amiken voltam nézőként. Na meg alapból a szarjaimat, problémáimat megtartom magamnak, az élményeim pedig azoknak szólnak, akiket érdeklek, család, barátok.

2018. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

én kapcsolattartásra használom az ilyen oldalt, nem tudom, mások miért érzik szükségét, hogy 4-500 emberrel megosszák az izmaikról, a vacsorájukról, a háziállataikról szóló híreket. ezt sosem fogom megérteni. Benne vagyok pár csoportban is. Konkrétan múlt héten egy nő panaszkodott, hogy kb. utálja a gyerekeit, ki van készülve tőlük, mit tegyen. a férjét is nagyon utálja. Kíváncsiságból megnéztem az oldalát, minden fotón családi idill.

Másrészt adtam-vettem dolgokat. személyes találkozásnál a profilképükhöz kb. semmi közük nem volt a valódi embereknek... Nem tudom, mire jó, ha magukat is becsapják.

2018. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!