Mi van akkor, ha úgy érzi az ember, hogy nincs tovább?
Ha benne vagy egy ördögi körben, ahonnan nincs kiút, mert csak falak vannak körülötted. Ha kilépnél, akkor pár hónapon belül totál csőd lenne. Ha benne maradsz, akkor fel kell venned az iramot, a mentalitást a többiekkel, amihez nincs se megfelelő gyakorlatod, se -affinitásod.
Ha nincs kiút, mégis hogyan változtatnál?
Akkor azt az érzést kidobja a kukába, magába néz, hogy mi az amivel segíthetne magán, de nem meri/akarja/lusta rá bevállalni, es magtalálja a kiutat.
Menekülj előre!
Legél magadhoz őszinte, és meglátod, hogy néhány megszokott dolog akadályoz csak meg a tovább jutásban. Hagyd el őket, és meglesz az ajtó!
Sok sikert!
Szia!
Konkrétumok nélkül nehéz bármit mondani, a helyzeted és korod nélkül.
Elvi szinten azt mondanám én is, hogy nem csak a két véglet van, megpróbálhatod benn is megtalálni a helyed valamennyire, ami elviselhetőbbé teszi a környezeted.
Fiatalabb korban az ember hajlamos minden állapotot örökkévalóságnak megélni - ezért is (volt) olyan hatásos pl. a sarokba állítás, mert úgy érzi a kölök, hogy itt fogja leélni az életét.
Ez valamilyen mértékben az emberben marad mindig, ha valami monoton, unalmas és szar, hasonlóan éli meg.
Érdemes ebből a monotonitásból valahogy kibillenni, a monotonitás gyilkol... Próbálj hétköznapokra is valamilyen programot szervezni, nem mindegyikre, csak egyre-egyre, pl mozi, biliárd, akármi... ez kibillenthet.
Középtávon - pár éven belül - úgyis fogsz váltani vagy sulit, vagy munkahelyet, ami egy örökkévalóságnak tűnhet, de elrepül.
Ha meg TÉNYLEG tragikus, kortól függően jelezd szüleidnek, és döntsetek váltásról közösen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!