Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehezemre esik az emberektől...

Nehezemre esik az emberektől pénzt elkérni. Milyen eredetű problémám lehet? Megváltozhat ez valaha?

Figyelt kérdés
Ha egy munkát elvégzek és a munkadíjam elkérésénél hirtelen rosszul érzem magam , és többször is előfordult hogy kevesebbet kértem mint ami járt volna... és ez teljesen független a pillanatnyi anyagi állapotomtól. Van valaki aki hasonló problémával küzd, vagy küzdött?

2017. nov. 29. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nincs semmi problémád, nem vagy zsugori és nem kell a pénz olyan nagyon, így beéred kevesebbel is.Ha kéne mindenképp elkérnéd :D Örülj, hogy nem vagy anyagi bajban.
2017. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Nekem a más tartozását volt kellemetlen visszakérni. De ezzel többen vannak így.

Sztem próbáld ki, hogy nem szóban mondod mennyit kérsz, hanem írd le egy papírra, vagy a számlát add oda.

2017. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vagyunk így
2017. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, még én érzem magam szarul hogy ha megkérek valakit hogy légyszi adja már vissza a kölcsönt amit már 2 hete vissza kellett volna adnia. A számlázás jó ötlet. Legyen egy árlistád és tartsd magad hozzá, esetleg rokonoknak, barátoknak adj egy kis kedvezményt.
2017. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Félsz, hogy sokalni fogják és nem akarsz konfrontálódni.

Nem vagy kicsit visszahúzódó, gátlásos?


Előre beszéljétek meg az árat, és akkor már csak a számlát kell megírnod.

És tudatosítsd magadban, hogy et azt a munkát elvégezted, annyi az értéke amennyi. Senki nem jószívűségből dolgozik.

2017. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell árajánlatot adni, a másik félnek meg megrendelni, így az ár már fix, a megrendelő elfogadta, nyugodt szívvel kérheted.
2017. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, legyen fix árlistád, és az alapján számolj el mindent, ha valakiknek adnál kedvezményt pl ismerősöknek, az is legyen nyilvántartva fixen.
2017. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem ilyen problémád nem lenne, mert amíg nem tisztázzuk le, hpgy " mi, mennyi", addig rád sem bízom a munka elvégzését.
2017. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
Én konfliktuskerülő vagyok, és velem is előfordult már ilyesmi. Tudatosan, megfelelő elszántsággal lehet rajta változtatni, el tudod érni, hogy jobban kezeld ezeket a helyzeteket, de az alaptermészeted akkor sem fog megváltozni.
2017. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az árat előre egyeztesd! Ilyen vagyok én is sajnos...
2018. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!