Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az hogy a társadalo...

Hogy lehet az hogy a társadalomból teljesen kivonulva boldog és elégedett vagyok, míg diplomás állásban ezt nem mondhatom el?

Figyelt kérdés

Valaha éltem a szülői gazdaságban és nem volt mellette munkahelyem. Az volt maga a mennyország. Szabad voltam, akkor utaztam amikor kedvem támadt, stb. Az a társadalomból kivonult életmód valósította meg leginkább a következő két idézetet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Ami nem fér a fejembe az az, hogy egy diploma azért jelentős befektetés volt, mégsem tudtam eddig elérni vele azt a boldogságot és elégedettséget mint a társadalomból kivonulva. És nem csak én látom így, mert például itt írják hogy mérnök vagy matematikus is fogta magát és kivonult a társadalomból:

[link]

Márpedig például egy matematikusnak boldog és elégedett élete kellene hogy legyen a társadalom vérkeringésében, nem? De ezek szerint nem a diplmától függ az hogy ő lehet-e az úr vagy olyanok akiknek nem volna szabad. Például azok akik lopnak-csalnak. Van egy mondás, miszerint egységben az erő. Ez jelenleg Magyarországra mintha mégsem lenne érvényes. Mert például én akkor éreztem az igazi erőt és boldogságot ha kivonultam ebből a velejéig megromlott világból és ezért nem tudtak átverni. Hol van az egységben az erő, meg a társadalmi összefogás előnye ha benne a gazember lehet az úr és nem a tisztességes ember? Persze az utóbbi kérdő mondattal meg is válaszoltam a vastag betűs főkérdést.



2017. nov. 12. 06:55
 1/8 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Rájöttél, hogy a tyúkszar nem robban? Az 1960-as éveken a beat- és a hippimozgalom szerinted miröl szólt? De napjainkban is pl. én is villamosmérnöki diplomával szívesebben végzek kétkezi munkát, mint hogy a felelösség meg a többiek "elvárásai" miatt egy nyugodt percem se legyen. Engem ne basztasson senki, ne kényszeritse rám senki a saját "normáit", én nem szólok bele más életébe, de az enyémbe se szóljanak bele. Ezt akkor is fenntartom, ha a környékünkön munkahelyben nem is nagyon lehet válogatni. Ha lehetne, akkor sem óhajtanék ezeknek a - többnyire sznob és degenerált . társadalmához csatlakozni. Megkérdezhetem még a korodat és nemedet? Én 53/F
2017. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetem még a korodat és nemedet?"

49/F

2017. nov. 12. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bohumil Hrabal a prágai Károly Egyetemen szerzett jogi diplomát. Mégis sokáig - míg bírta az egészsége - kétkezi munkát végzett. Azt mondta szereti a fizikai munkát mert közben az elméje szabad. Illetve szeretett az egyszerű kisemberekkel együttlenni.
2017. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan érzik így.

Első esetben a magad ura vagy.

Második esetben ez ritkább - több az olyan munkakör, amikor vagy alkalmazott vagy, vagy csak úgy érhetsz el sikereket, ha csapatban dolgozol.

2017. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más, más típusú munka, más életforma teszi boldoggá.


Nem kell valakinek boldognak és elégedettnek lennie, mert megcsinál egy diplomát. Nagyon sokat számít, hogy egyáltalán miért csinálja. A pénzért? A jó állás reményében? Azért, mert gyerekkorától kezdve azzal akar foglalkozni és minden áron el akarja érni? Nem mindegy.


Ha csak a pénz vagy a jó állás reménye hajt, könnyen melléfoghatsz pályaválasztáskor. Engem az hajtott, hogy azt akarom csinálni, végigseggeltem a főiskolát, baromi nehéz volt, mert nem volt semmi előtanulmányom, és a tanárok meg feltételezett korábbi (középiskolai) tanulmányokra próbáltak építeni, ami nekem nem volt meg. De megcsináltam, megírtam a szakdolgozatot, átment a szűrőn, meglett az államvizsga, elsőre. Nem lett jeles, de meglett. Már főiskola mellett is dolgoztam, de azért próbáltam szakmában elhelyezkedni diploma után, nem vettek fel szakmába kezdőnek sem, nem baj, kell a pénz, majd próbálkozok. Keresztbe tett a válság, többször váltottam munkahelyet, mint terveztem, nem baj, mindig talpra álltam. Évek teltek el a diplomám után, mikor egyik munkahelyemen felmerült egy probléma, ami az én tanult szakmámhoz kapcsolódik, nem akarták kiszervezni külsős cégnek, spórolni akartak, de nem tudták megoldani, én meghallottam, hogy erről beszélnek, felajánlottam, hogy megpróbálom, ha nem sikerül, még mindig kiadhatják másnak. Belementek. Nekiálltam, otthon is, hozzáfértem a hálózathoz online. Ezt konkrétan nem tanították nekem az iskolában, de hasonlót igen, szóval abból merítettem, és kerestem online segítségeket, szakanyagokat, fórumokat. Hamarosan vittem a kész megoldást. Onnantól kezdve megindult a pletyka, hogy én ehhez is értek, és nem csak papírtologatásra meg adatrögzítésre vagyok jó, és egyre többen jöttek hozzám segítséget kérni. Én meg belelkesültem, és elkezdtem képezni magam, vettem szakkönyveket, hogy elmélyedjek a témában. Azóta elkerültem a cégtől egy átszervezés miatt, máshol kellett elhelyezkednem, ami megint csak nem szakmám, de mai napig bedolgozom nekik távmunkában, és hamarosan lehet, hogy főállásban is foglalkozhatok a tanult szakmámmal, mert naprakészen tartom az önéletrajzomat online, és elkezdtek szállingózni a lehetőségek, 7 évvel diploma után.


Szerintem sokan lőnek mellé pályaválasztáskor, és nem szeretik igazán, amiből végül papírt szereznek.


Anyám mesélte, hogy amikor ő jelentkezett főiskolára, több, mint 35 évvel ezelőtt, akkor felvételin megkérdezték tőle, hogy számára mit jelent ez a pálya (amit választott továbbtanulási céllal), munka vagy hivatás. Ő akkor azt mondta, hogy hivatás. És ez mai napig így van, igaz, hogy mára rengeteg a nehézsége (sajnos sok dolog változott negatív irányba abban a szakmában azóta, hogy elkezdett dolgozni benne), de mégis ott van benne a keserűség mellett a lelkesedés, amikor leül és csinálja, és amikor sikerélménye van, akkor az elégedettség. Ha nem hivatása lenne, már rég váltott volna.

2017. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit más tesz boldoggá. Ha te egy tanyán szeretsz élni, akkor teljesen fölösleges volt diplomát szerezned (max valami agrármérnökinek vagy más szakmába vágónak lehet értelme). Viszont ha valaki atomfizikus akar lenni, ez érdekli, ezt szereti csinálni, annak szüksége van a diplomára. Ha valaki a szülei nyomására elvégzi a matematika szakod, de utálja, az nem lesz boldog, ha ezzel kell majd dolgozni.

Ilyen egyszerű, ne a társadalmat hibáztasd, ha sz*r a munkád, hanem magad, hogy miért nem keresel/kerestél jobbat.

2017. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 1


Jó hozzáállás, így tovább:)

2017. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs diplomám de boldog vagyok. A társadalmtól független a társadalomban. Senki más nem döntheti el helyettem, hogyan èrtelmezzem a világot ès milyen èrzèseket èljek meg. Ezek a saját döntèseim. Mutathatnak pèldákat, èrtelmezèsi módokat, taníthatják is őket. Le_zarom. Azèrt van a tudatom, hogy kreatívan használjam.
2017. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!