Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszíntén! Annak aki nem...

Most őszíntén! Annak aki nem örököl semmit a szüleitől, annak honnan lehet saját lakása valaha?

Figyelt kérdés

És ha nem is programozó vagy prosti, hanem kb. annyit keres ami az átlag.


Mondjuk 18 éves korától tesz félre egy reális összeget, hogy az albérlet mellett meg is tudjon élni, ezeket az árakat annyira nem ismerm, de mondjuk hogy nettó 180 ezret keres.

Valaki levezetné így a dolgokat?



2017. okt. 30. 10:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. Én kamionozom, havi 470-540 a nettó keresetem. Havi 300 ezer megy félre a lakásra, a maradékból élek. Februártól mostanáig 3 milliót tettem félre a lakásra, plusz másfél éve fizetem a lakaskasszát 20 ezerrel. Szóval lakásra végül is havi 320 ezret teszek félre, plusz az az évi 75 ezer, amit Orbánpapa ad a megtakarításom mellé. Még kettő év és 26 éves koromra meg van a kis garzonlakás hitel nélkül. Haza megyek, otthon is megkeresem a 250-300 ezret és otthon leszek minden nap. Szóval lehetséges, csak olyan szakmát kell választani, amit otthon is megfizenek.
2017. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%

Még programozóként sem annyira egyszerű a dolog, persze nem lehetetlen.

Én programozó vagyok, keresek nettó 450et, ami egy közepesen tapasztalt programozó átlagfizetése, de ebben a szakmában gyakorlatilag csakis pesten lehet állást találni.

Itt meg a legszarabb környéken is egy kis fos albérlet is ott kezdődik, hogy 80 ezer, de ha nem akarsz cigányfertőzött putri környéken lakni, akkor 130. Kifizetsz még vagy 50et a rezsi/közös költség/internet/stb. dolgokra, veszel bérletet 10ért.

Máris havi 190 ezer költségnél jársz, és még nem ettél semmit, nem voltál sehol, nem szórakoztál.

És itt minden drága. A kaja drága, a szórakozás drága.

Elköltesz mondjuk 40 ezret kajára, de akkor nagyon-nagyon meghúztad magad, inkább havi 60 a reális.

Elmész hetente egyszer szórakozni, ha nem kannás bort akarsz inni a járdán ülve, akkor 10 rugó egy alkalom, tehát még +40 ezer.


Tehát elköltöttél 290 ezer forintot, és nem éltél egyáltalán nagy lábon.

De nem számoltam azt, hogy néha ruhát, cipőt kell venni, jönnek a névnapok, szülinapok a családban, ajándékokat kell venni, retyópapírt kell venni, tisztálkodási szereket, néha elromlik ez-az, azt pótolni kell, havi egy 20ast még dobjál rá.


Tehát maradt havi 140 ezer forintod, amit félre tudsz tenni. Évente 1 680 000 Ft, amit félre tudsz tenni. Na most pesten egy normális lakást, normális környéken 20 milla alatt nem nagyon kapsz. Azaz kb. 7 évig kéne ahhoz spórolnom, hogy egyáltalán legyen önerőm ahhoz, hogy hitelt vegyek fel, és akkor úgy lehet egy hitellel terhelt lakásom, hogy eladósítottam magam vagy 20-30 évre, azaz nyugdíjas leszek, mire a lakás ténylegesen az én tulajdonomba kerül.


Én akit ismerek a saját szakmámban, és hozzám hasonlóan keresnek, és saját lakásuk van már, mindegyiküknek úgy sikerült, hogy a szülők megdobták őket 5-6-7 milliókkal.

2017. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Utolsó ez egy korrekt válasz (nem mimtha a többi nem lett volna az), de nem gondolod hogy havi 40 000 szórakozásra/italra sok? Én konkrétan 0-át költök.

De akkor ezek alapján le lehet vonni a következtetést, hogy 180-as fizetésből nem lehet lakást szerezni.

(Amúgy az en ismerőseimnek is a szüleik vettek, vagy legalább a felét fizették)

2017. okt. 30. 15:51
 24/41 anonim ***** válasza:
49%
Azért túlzás az a 60 ezer kajára. Én mindent külföldön veszek meg euróban, a forint alapú számlámról és így sem megy el 40 ezernél több. És nem igaz az, hogy külföldön minden olcsóbb. Tehát keresek mondjuk kerek 500 ezret, ugye mikor mennyi. 40 az albi, Pest mletti kis faluban, 15 a gázolaj, de Oszkározom, így van, hogy 5 ezer vagy annyi sem, legyen 40 a kaja és ha mondjuk várost is nézek, ott is elmegy 5-6 ezer tömegközlekedésre, belépőkre, 20 a telefon, 20 a lakástakarék. Havi szinten 180-200 ezerből élek és még így is marad hó végén 30-40 ezrem. Mondjuk én nem járok nyaralni, se bulizni, de azt a 10-15 ezret én is eliszom havonta. Drága a pesti élet, ha azt nézed, hogy 30 kilométerre van az albim Pesttől, de nem 130 ezret fizetek albira. Még utazással is olcsóbb falun lakni, csak akkor macerásabb a bulizás. Mindennek ára van.
2017. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
82%

Pesten sajnos ez így megy. Persze megint csak azon múlik, hogy hova mész, ha egy üllői úti késdobálóba mész piálni, ott nyilván aránylag olcsó a dolog.

De ha elmész egy koncertre, Barba Negrába, Dürerbe, ilyesmi helyekre, alapból 2000 a belépő, még a legolcsóbb, tök ismeretlen zenekarokra is, de ha valami komolyabb magyar zenekar, Road, Ossian, ilyesmik, már 4-5000.

Egy sör ötszáz, egy feles 800. Iszol 4 kört, ami nem sok, és máris benne vagy egy tizesben.


Jó, nyilván nem kötelező szórakozni járni minden hétvégén, de én nem akarok csak azért 6-7 évig kenyéren és vízen élni szórakozás nélkül, hogy 2 évvel hamarabb szedjem össze a lakásra valót.

Viszont nyaralni pl. egyáltalán nem is járok, soha sehova, azt inkább félreteszem.


De nem panaszkodni akarok, mert én még kifejezetten szerencsés helyzetben lévőnek érezhetem magam.

Sajnos tény, hogy egy átlagfizetésből, szülői segítség nélkül ma Magyarországon teljesen esélytelen saját lakáshoz jutni.

Pedig én úgy gondolom, hogy annyit minden tisztességesen dolgozó ember minimum megérdemelne, hogy legyen perspektívája egy saját lakásra úgy, hogy ne kelljen 70 éves koráig a törlesztőket fizetni, meg hogy teljen neki szórakozásra, meg évente legalább egy egyhetes balatoni nyaralásra..

Ilyen szempontból a szocializmus egy sokkal igazságosabb rendszer volt..

2017. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
53%

"Utolsó ez egy korrekt válasz (nem mimtha a többi nem lett volna az), de nem gondolod hogy havi 40 000 szórakozásra/italra sok? Én konkrétan 0-át költök. "


Az tök jó, hogy nullát költesz, de ez hosszú távon nem reális, pláne úgy, hogy az ember tudatában van, hogy relatíve elég jól keres.

Az meg hogy havi 40 vagy 20 a szórakozás tök mindegy, lényegében nem módosít arányaiban azon, hogy így 10+ évig spórolsz.


De amúgy ne már emberek, régen se ment ez másként. Senkit nem sz..rtak telibe 20 évesen egy házzal. Sokan eleve el sem költöztek szülőktől, nem volt abból hatalmas probléma, hogy 3 generáció él együtt.

2017. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
83%
A mi családunkban senkinek sem pottyant az ölébe a lakás és senkit sem tudnak támogatni a szülők, hárman vagyunk testvérek. Könnyű annak, akinek a szülők csak úgy adnak 5-6-7 milliót, annak is csak megszületni volt nehéz. Nekünk meg kell dolgozni mindenért, de jól van ez így. Büszke leszek magamra ha meg lesz a lakás. Lehetséges Magyarországon is hitel nélkül okosan beosztva a pénzt, persze könnyen pofázok én is a fél millás fizetésemmel, de kerestem én is 130 ezret havi 300 órával, tudom milyen az. Akiket én ismerek, mindenkinek hitelből lett háza, majd oda lett a ház, megmaradt a hitel plusz albérlet. Én ezért nem akarok hitelt felvenni. Veszek egy kis lakást 26 évesen, aztán majd veszek nagyobbat. Persze könnyű annak, akinek van párja és kettő fizuból gyűjtögetnek. Nekem ez sem opció. Nekem csak a munka maradt. De nem lehetetlen! Mindig adódnak jobb lehetőségek, csak meg kell ragadni őket.
2017. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
49%

# 26

Éppenséggel régen könnyebb volt. Volt a szocializmusnak egy olyan jóléti korszaka, amikor kb. bárki juthatott lakáshoz. Nekem anyám, apám értelmiségi volt, apám villamosmérnök, anyám gyógytornász, és ők a szocializmusban konkrétan rosszabbul kerestek, mint egy munkás, mert ott meg volt mondva, hogy a legnagyobb bére a munkásnak kell legyen. De még a szüleim is lakáshoz jutottak. Értelemszerűen a munkás meg még könnyebben jutott lakáshoz.

Érdekes visszássága ez egyébként a világnak, hogy az úgynevezett szocializmusban, ami eleve nemkívánatosnak tartotta a magántulajdont, könnyebb volt saját lakáshoz jutni, mint ma, az úgynevezett kapitalizmusban, ami meg pont a tőkefelhalmozásra és a tulajdon védelmére épül.


De ez amúgy nem magyar sajátosság, nyugaton egyébként már régóta trend, hogy arrafelé próbálják terelni az egyszeri embert, hogy ne akarjon saját lakást, ne akarjon saját ingatlant, hanem élje le az egész életét egy szaros albérletben. Gyakorlatilag egy nincstelen tömeget akar teremteni a kapitalizmus legnagyobb haszonélvező rétege, a bankrendszer és a multik. Minél nincstelenebb az ember, annál engedelmesebb. Mert akinek még egy saját lakása sincs, az teljesen kiszolgáltatott, annak meg se fordul a fejében, hogy beintsen a multinak, amelyik alkalmazza, mert már a következő hónapban az utcára kerül.

Akinek legalább egy saját lakása van, annak legalább attól nem kell félnie, hogy az utcára kerül, ezért az a törekvés, hogy az embereknek ne legyen semmije.


(Most abba ne menjünk bele, hogy a szocializmus is szar volt, meg nem volt működőképes, meg külföldi hitelből volt finanszírozva, ezt én is tudom, nem is sírom vissza azt a rendszert, de amit írok, az tény.)

2017. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

# 28

Akit kevesebb dolog köt az adot helyhez fog hamarab felmondani.

2017. nov. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy értem. Meg van az esély többet keresni... Ellehet menni programozónak, kamionosnak, buszsofőrnek, stb. viszonylag magas fizetésekért és így hitelre venni házat 10 év meló után.

De egy diplomás köztisztviselő a max. 160 000 Ft, vagy egy diplomás szociális munkás a max. 140 000, de inkább 120 000 Ft-os fizetéséből mit csinál?

És lehetne mondani, hogy ezek a munkák, egyetemi szakok a gazdagnak születettek kiváltsága, de az az igazság, hogy Ők pont nem fogják ezeket a pályákat választani. Miközben ezek is fontos dolgok.

Aki meg elhivatottságbol választaná az jobb ha nem teszi, mert hajléktalan lesz.

2017. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!