Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz lehet az, hogy ha az...

Igaz lehet az, hogy ha az ember életében volt egy nagy törés, az meglátszik a szemén? ("a szem a lélek tükre")

Figyelt kérdés

Most konkrétan két nő jut eszembe, az egyikük a kollégám volt, akiről nem is tudtam, hogy elvált, de amikor a szemébe néztem, mintha komolyan láttam volna rajta a megtörtséget, ami vele történt az életében. A másik egy ismerősünk vidám családi fotón, neki is akkora karikák voltak a szeme alatt és egész arckifejezése is...nem is tudom, hogy mondjam, ő is elvált nő.

Bocsi, ha fura kérdés, de az ilyen tényleg kiülhet valakinek az arcára? Fáradt, megtört, még ha évekkel előtte történt a dolog, akkor is.



2017. aug. 18. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így így.
2017. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem igen. Én például látok embereket, akikből üvölt az hogy rohadt buták, és múltkor láttam egy olyan idősebb férfit is, akinek nagyon élénk kék színű szeme volt, és olyan a tekintetével nagyon megfogott. Olyan volt, mintha egy drámafilmet néztem volna végig a pár pillanat alatt amíg a szemébe néztem. Nagyon értelmes fickó volt, és biztos vagyok benne hogy sok fájdalmat átélt.


Cigányok szemét ha megnézed, általában ilyen agresszív, üres tekintetük van, tehát jól lehet a szemből olvasni.

2017. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem igaz.
2017. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaz, és azt is megmondom, hogy miből lehet észrevenni. Akinek volt egy, vagy több nagy törés az életében, annak csak a szája mosolyog, de a szeme nem, ha vidámnak akar tűnni.
2017. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fáradtság, megtörtség persze hogy meglátszik, de ez inkább az aktuális egészségi, lelki állapotát tükrözi és nem lehet belőle messzemenő következtetéseket levonni.


Ha csak magam megnézem ég és föld a különbség a kipihent, kisimult tekintetem és a hulla fáradt, hosszú és húzós napom/hetem volt tekintetem között.


A "törések" pedig emberfüggők, van akin meglátszik, van akin meg soha nem vennéd észre miket élt át.

2017. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Van akinek eleve szomoru arckifejezese van. Eleg csak itt rakeresni a gyakorin. Pedig semmi baja az illeto fiatalnak, rendezett csaladbol jon, megis megjegyzik, h miert olyan szomoru, elkeseredett. Holott lehet epp pozitiv gondolatok vannak a fejeben.

A karikas szem sokaknal mar kamaszkor vegen elkezdodik. A korral jar. Nyilvan egyre feltunobb, ahogy oregszunk. Csak sok no elrejti sminkkel.

2017. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!