Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » AZ USA-ban mi értelme van...

AZ USA-ban mi értelme van annak a szabálynak, hogy "No shirt, no shoes: no service! "?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki egy boltba mezítláb megy be, vagy póló nélkül (vagy mindkettő), akkor nem szolgálják ki, kitessékelik a boltból/helységből.

És itt nem a szuper, elegáns éttermekről beszélek, hanem a teljesen átlagos boltokról, bevásárlóközpontokról, ruhaboltokról, stb.


Európában ha valaki pl mezítláb megy be egy boltba, az emberek le se sz@rják, nyugodtan vásárolhat tovább. Ha póló nélkül megy be, akkor is.

De ahogy elnézem, és ahogy olvastam, az USA-ban kismillió helyre ki van téve ilyen "No shoes, no shirt: no service!" tábla. De ennek mi értelme van?

Mire jó ez a szabály? És miért pont az USA-ban?


Mi ennek a jelentősége?



2017. aug. 2. 18:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt Ausztraliaban siman bemehetsz barhova mezitlab es polo nelkul, sot itt az emberek nyaron nem is hordanak cipot, sokszor meg telen sem. Nem tudom miert pont az USA-ban van, de ha ott elsz akkor elobb-utobb ugyis megtudod.
2017. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

Talán annyi a jelentősége, hogy a boltos fenn akarja magának tartani a jogot, hogy azt szolgáljon ki, akit akar. Egyfajta protest az idevágó törvényekkel szemben.


Értelmét a mezítlábas embernél nem nagyon látom. Egy flip-flop papucsban felülről, ahonnan én nézem, 95%-ban ugyanolyan a láb látványa, mint a nélkül. Pont ugyanannyira látszik az elhanyagoltság, a körömgomba stb. Elhanyagolható a különbség. Ami különbség van, az lefele van, a talp irányában, de az meg nem látszik, az illető rajta áll. Amit érez, azt meg Ő érzi, én nem.


Tehát hacsak nem olyan az üzletszabályzatom, hogy minden vendégnek le kell vennie a cipőjét, mielőtt bejön a boltba, akkor édes mindegy, hogy a kinti koszt a cipője, papucsa vagy a saját talpa hozza be az üzletembe. Legalábbis logikailag. Érzelmileg nyilván van e mögött is valami, csak én még nem fejtettem meg, túl gyakorlatias a szemléletem ehhez.


A félmeztelen ember esete már másképp néz ki, ott valóban van látványos különbség a megjelenésben.


(Idevágó észrevételem, hogy a női mellbimbó és férfi mellbimbó közeli látványa között megint nincs gyakorlati különbség, az USA szokások szerint az egyiket mégis el kell takarni, a másikat nem. Ha a tiltás az egész mellre vonatkozna, az logikailag még védhető lenne, mert az valóban más látvány. De így, hogy elég csak a női bimbót eltakarni, így pont semmi értelme.) :D

2017. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
44%
Például a Sziget alatt a magyar boltokra is ki van írva hasonló. Sőt, az óbudai Auchanba Sziget idején strandpapucsban se lehet bemenni, minimum szandál az elvárás. Az ok egyszerű: így akarják kiszűrni azokat, akik olyan állapotban vannak és/vagy olyan igénytelenek, hogy egy pólót vagy egy szandált se bírnak fölvenni.
2017. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!