A nők miért vonzódnak a vámpírokhoz?
Ha megnézed ezek a filmek romantikusak, az Undorworld pluszba még akciódús is. Mondjuk a The Originals és a Vámpírnaplók már túl mutat a romantikán és inkább már-már misztikusak és véresek.
Elérhetetlenek, örök élet, örök szerelem.
Az Interjú a vámpírral azért teljesen más kategória.
Régen is voltak vámpíros filmek, úgyhogy ez nem újdonság. :)
Azért én a kérdést túlzásnak érzem. Néhány tinilány, meg elvétve pár felnőtt nő vonzódik esetleg a vámpírokhoz, de a "nők" - így általánosságban véve - azért nem...
Amúgy pl. az Alkonyat olyan volt, hogy egy romantikus regény (amit alapból inkább lányok vesznek meg), amiben a PASI főszereplő volt a vámpír, aki nem mellékesen mind külső, mind belső tulajdonságait illetően vonzónak volt beállítva. Ezért sok lány "beleszeretett".
Az Underworld - filmeket én is szeretem, mondjuk nem kifejezetten a vámpírok miatt, hanem az érdekes, jól felépitett cselekmény, az egyedi atmoszféra, az erős karakterek stb. miatt,és az akciójelenetei is nagyon jók szokatak lenni, egyébként is szeretem az akció-horror műfaját. Szerintem a sógornődet is ezek közül valamelyik fogta meg a filmben, vagy az, Underworld világában érdekesebben,egyedibben van kidolgozva a vámpírtársadalom mint más filmekben,így azokat os érdekelheti, akik amúgy nem rajonganak a vámpírokért.
Úgy általában a vámpír-láz,Alkonyat,Vámpírnaplók sikerének okat leírták előttem, halhatatlanság,szerelem,romantika,gáláns, szuperképessegekkel rendelkező vámpírfú,aki védelmezi a gyenge emberlányt stb. Ezek meg azoknak vonzóak akik az ilyen típusú romantikus,lovagias történeteket szeretik, szerintem itt is másodlagos a vámpír, lehetne mondjuk elf vagy varázsló is a főszereplő, a szerelmi történet a lényeg.
39/N
Ez egyébként egy rendkívül érdekes téma.
Egyrészt a vámpírok foga fallikus szimbólum, maga a harapás pedig a behatolásnak felel meg. Ez igencsak erős szexuális töltetet ad a dolognak.
Másrészt a vámpírok ragadozók, vadászok. Nagyon értenek ahhoz, hogy becserkésszék áldozatukat.
De tény és való, hogy a felső rétegből származó, sármos és ellenállhatatlan vámpír, aki a vonzerejével és karizmatikus személyiségével cserkészi be áldozatát tulajdonképpen a byroni mintából eredeztethető.
„Polidori Lord Ruthvenje nemesember, aki az estélyek és bálok előszeretettel meghívott vendégei közé tartozik. Arca „gyönyörű”,[6] modora „elbűvölő”,[7] a nők vonzónak találják, s szinte vetélkedni kezdenek érte.”
Már 1819-ben így jelent meg az újkori vámpírok első példánya. Szóval ez a romantika korában, Byronról mintázott vámpírfigura tehet róla, hogy a szexualitás végérvényesen összefonódott ezekkel a lényekkel. Ezt az oldalukat pedig a vásznon és a regényekben csak jobban kidomborították.
Azóta véleményem szerint csak idomult a megjelenés az aktuális ideálhoz, vagy épp az adott korosztályhoz:)
Nyilván így könnyen kialakulhat egyfajta szimpátia a vámpírokkal, ami miatt olyan filmeket is szeretni fognak ahol annyira nincs jelen a szexualitás és a romantika, csak szimplán a vérszívók a főszereplők (Underworld).
Vonzó egy álom, mint a valóság.
Pedig sok vámpir pocakos, és sörhasú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!