Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs értelme az életemnek?

Miért nincs értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
Most 1 hónapja végeztem az érettségivel, eddig jóformán ez volt nekem hogy készüljek az érettségire, de mióta meglett olyan semmit érőnek és céltalannak érzem magamat, egyszerűen nem látok értelmet az életemben, miért van ez?? vagy hogyan tudnék változtatni ezen??

2017. júl. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Menj el szakmát tanulni vagy főiskolára. Szerezz barátokat, menj el dolgozni.
2017. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jövőre szakmán leszek, most éppen dolgozok nyár végéig, nagyon sok barátom van és találkozok velük rendszeresen de mindezek ellenére mégis hiányt érzek vagy nem is tudom mit.. (18/F)
2017. júl. 12. 11:50
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen igazad van, jólétben élsz nincs célvamit el kellene érned. Nem ám csip csup célt, hanem ősi ösztönös célt.
2017. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Életcél alatt ne olyasmire gondolj, hogy belebotlasz valamibe és "áhá, ez az, ezt kerestem idáig, ez a célja az életemnek". És utána vajon mi történik...?

Valójában az életcél egy kialakuló dolog, amit mindenki magának "csinál meg". Előfordulhat, hogy évekbe / évtizedekbe kerül eljutni addig a célig.


Általános életcél pl. a család, gyerekek, továbbvinni a vérvonalat. Ezért ugyanúgy dolgozni kell, kompromisszumokat kötni, stb.

Valakinek a hobbija az életcélja, mint nekem. Már gyerekkoromban megmutatkozott, csak nem figyeltem rá sokáig.

2017. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mindent folytassak ugyan így, ez ellen nem tudok tenni hanem majd egyszer jön valami vagy mi?? Szóval ezen csak tudatalatt tudok változtatni és nem tudatosan ?
2017. júl. 12. 12:41
 6/7 Em.S válasza:
Kereshetnél valamit amit amit igazán szeretsz csinálni (pl: festés,táncolás,futás,éneklés,sorozatok,lovaglás és még vagy 10000) és boldoggá tesz, vagy ha elkezdesz egy sportot, ott mindjárt lesznek céljaid.
2017. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Gondold végig mikor érezted magad boldognak? Mit csináltál éppen akkor? Gyerekkorodban mi kötött le, az olvasás, vagy szakkörre jártál szívesen? Mi az amitől jókedvű lettél? Le is írhatod, hogy jobban át tudjad gondolni. Érdemes papírra vetni azt is, hogy mit tekintesz értékeknek. Ezekkel többet foglalkozni. Ha nagyon szeretnéd az életcélodat meghatározni, tedd fel magadnak a kérdést : mi az én életcélom. Ha időnként elcsöndesedsz a választ is megkapod. Jöhet kívülről, de belülről is, gondolatban. Akkor egy.. AHA.... érzést fogsz átélni, ami megváltoztatja a további viselkedésedet, gondolkodásodat.
2019. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!