Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan adhatom könnyen önmagam?

Hogyan adhatom könnyen önmagam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy igazából ha új társaságba kerülök akkor nehezen tudom önmagam adni keveset beszélek/viccelődök. Viszont ha olyan emberekkel vagyok akiket már régóta ismerek akkor be sem áll a szám állandóan hülyéskedek. Éppen emiatt az olyan emberek akik nem ismernek hosszú ideje mindig mondják hogy milyen csendes vagyok (persze ez akkor vicces amikor egy régebbi ismerősöm előtt mondják ezt aki meg kiröhögi szegény tagot hogy hát mekkora marhaságot mondott). Ráadásul azt tapasztalom hogy azokat az embereket jobban kedvelik meg jobban észreveszik akik "nagyszájúak". Hogyan adhatom önmagam? Hogy új társaságban ne az a jelző maradjon rajtam hogy kis csendes/visszahúzódó lány.

16/L



2017. jún. 2. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez a helyzet pl rokonok csaladokkal haverokkal viccelődök sokat jár a szám, de haidegenekkel kell beszélni akkor inkább szolíd (visszafogott csendesebb vagyok)19f
2017. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet egyértelmű vagy rövid választ adni.

De rengeteg önismeret és önfejlesztés kell hozzá, és ezek nem csak üres szavak, idővel meg lehet élni tudatosabban a pillanatot és akkor szinte kívülről figyelve önmagad, tudod irányítani az adott helyzetet.

Folyamatos tanulás, elemzés, felismerések stb.

Természetesen különösebb rákoncentrálás nélkül is alakul idővel ez, nagyon nem is lehet siettetni.

2017. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan fejleszthetem önmagam?
2017. jún. 3. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is önbizalomhiányos vagyok ismeretlen közegben. Jelenleg is dolgozom rajta, hogy megszűnjön és én azt tanácsolom, hogy kezdj el viccelődni, add magad az adott közegben ismert személlyel. Igen, úgy kezd, hogy legyen ismerős! Felfigyelnek rád, ha tényleg olyan vicces vagy, köréd gyűlnek, és ne hagyd abba önmagad bemutatását. Az első benyomás a legfontosabb, így légy önmagad. Akinek nem tetszik, bocsánat sz@rd le a fejét. Ez vagy te, egy csomóan szeretnek és akiket ismersz is meg kellett valamikor ismerni. Idő kérdése is.

Én például az előtt nem merem máig sem önmagam adni, aki szimpatikus nekem. Igen, fura, de félek, hogy nem tetszene neki. Pedig jól tudom, hogy az olyannal foglalkozni se kell, aki nem önmagadért szeret. És kezdek előtte is hangoskodni, viccelődni és azt vettem észre, hogy neki is jobban tetszik.

LÉGY ÖNMAGAD, ÚGY VAGY A LEGGYÖNYÖRŰBB!

2017. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!