Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen pszichés betegségek...

Milyen pszichés betegségek alakulhatnak ki kamaszkorban?

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
testképzavar, önbizalomhiány, szeretethiány, depresszió, idegösszeroppanás, alvászavar, teljesítménykényszer, szorongás, pánikbetegség
2017. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés eléggé furcsa, és sok esetet tudnék mondani ami értelmetlenné teszi.


a mentális betegségek nem csak úgy megjelennek a legtöbb esetben. Általában hosszú, egymásra rétegződő hatások vezetik el a személyt egy egy betegséghez.

Persze ez se mindig igaz. Ahogy írtam, csak a legtöbb esetben. vannak hirtelen bekövetkező, jól körülhatárolható események, amiknek meg lehet mondani a pontos idejét, körülményeit.

Ilyen lehet egy nemi erőszak, egy támadás, egy haláleset, vagy egy bármilyen súlyos tragédia.

Ezektől eltérőek azok, amik hosszasan visszavezethetőek még a kamasz kor előtti korszakokra, amiknek a lenyomata ugyan úgy megmarad a későbbiekben is.

Ha a csecsemőkorban, kisgyermekkorban vagy gyermekkorban éri valamilyen káros hatás a személyt, vagy pont hogy valami olyan dolog hiányát kell elszenvednie ami egyébként fontos lenne az egészséges fejlődéshez, az visszaüthet a kamaszkorban.

Ilyen lehet az ha a szülők túl nagy stressz, elvárás, és megtorlástól való félelem alatt tartják a gyereket, kamasz korban ez pánikbetegséggé, önértékelési zavarrá, szorongássá fokozódhat (gyakran, nagyon gyakran).

Elméletileg, és szerintem gyakorlatilag is bármi ki tud fejlődni kamasz korban.

Ha végig gondolom, nem is látok olyan állapotot ami ne valamilyen betegség lehetne.

Kamaszok közt borzasztóan gyakori a szorongás, ami nem csak egy állapot lehet, hanem egy állandósult állapot, azaz krónikus betegség.

Ebből könnyen kialakulhat bármi (ha utánaolvasol, láthatod hogy a szorongás szinte az összes mentális betegség alapja)

Kialakulhat depresszió, pánikbetegség, indulatkezelés, önértékelési zavar, étkezési zavar, függőségek (addikciós problémák, mint drogok, társfüggőség), kényszer betegségek, szuicid hajlam, és még lehet sorolni hosszasan.

2017. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*indulatkezelési probléma
2017. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elõzõ válaszoló! A kérdés egyáltalán nem furcsa, hibás, vagy nehezen értelmezhetõ.max te okoskodod túl.

Nekem az egyik (biosz) tanárom gimiben azt mondta, hogy kamaszkorban alakulnak ki a késõbbi pszichés/mentális betegségek. Ezt úgy kell érteni, hogy 18 éves korunkig azért megéljük azokat a dolgokat, amik okozhatnak pszichés betegségeket.

Szóval szerintem bármilyen.

2017. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szorongás, Pánikbetegség, Depresszió, Anorexia, Bulímia. Nagyjából ezek a leggyakoribbak, de ezen kívül kialakulhat szociopátia, illetve a skizofrénia egyik altípusa. Van olyan betegség, amely csak gyerekkorban alakulhat ki, ilyen a disszociatív személyiségzavar (többszörös személyiség).

Gyakorlatilag a pszichés betegségek 60%-a kialakulhat gyerekkorban/kamaszkorban is, csak ezek az esetek nem túl gyakoriak.

2017. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!