Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen faktot vegyek fel, mi...

Milyen faktot vegyek fel, mi legyek, ha nagy leszek? (hosszú)

Figyelt kérdés

Kiskorom óta orvos szerettem volna lenni, ez nagyjából egy éve megváltozott. Szeretem a kémiát, de nem annyira, hogy órákat görnyedjek felette, amíg megértek egy-két bonyolultabb számolást, és ha felvennének, se szeretnék 6+x évig tanulni, azt várva, hogy mikor buktat meg néhány bogarasabb tanár, vagy mikor kapok idegösszeroppanást az egésztől. Gondolkodtam az ügyvéden is, de a történelem és magyar emelt érettségi távolabb már nem is állhatna tőlem, és a huszas éveimet sem magolással szeretném tölteni. Nem arról van szó, hogy doktori címet akarok tanulás nélkül, de egyetem mellett biztosan dolgoznom kell, de ezt napi 10 óra tanulással nehezen lehetne kivitelezni, aludni meg szeretnék néha. Építészmérnökin gondolkodtam még, de meredek váltás lenne, és nem is biztos, hogy jó választás. A pszichológia is érdekel, de túl egyszerűnek tűnik, hiszen rengetegen mennek eleve erre a szakra, ezért a ponthatár is magas, az sem biztos, hogy felvennének, és nem emberek rinyálását akarom hallgatni, csak "sunyin" kihasználni a tudást a munkámban. Az igazságszolgáltatásban is el tudnám képzelni magam, de az első fizikai alkalmassági vizsgálaton elbuknék, és nem szondával szeretném járni az utcát negyven éven keresztül, viszont azt is tudom, hogy senki nem az FBI irodájában kezdi. A biológia áll még hozzám közel, kivéve a növénytan részét, viszont egy ilyen képzésben nem lehet kikerülni.

Röviden szólva, minden érdekel, de nem annyira, hogy elköteleződjek mellette. A tanulással nincs gond, bármilyen tantárgyból lehetőségem van emelt szinten érettségizni, csak azt nem tudom, hogy melyikből. Nem, nem érek rá még ezen gondolkodni, mert egy hónapon belül le kell adnom a jelentkezést, hogy milyen faktot veszek fel, és ezek a területek mind mást és mást vonnak maguk után, nem lehet csak úgy ugrálni közöttük, és nem elég, ha csak 1-1 évig tanulom őket. A jövőben fontos nekem, hogy jól keressek, és könnyen találjak munkát, szeretnék külföldön elhelyezkedni, és talán ott is tanulni tovább. A nyelvekkel nincsen gond, ha minden jól megy, két felsőfokúm lesz érettségire (angol, német). Mindenféle bölcsészettudomány, informatika-illetve tanári pálya kizárt.



2017. ápr. 23. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem olvastam végig. Szimplán a kérdésre válaszolva nekem az segített, hogy végig gondoltam melyik tantárgy volt az, ami 5.-ben megfogott, és ezáltal milyen beállítottságú vagyok: humán, vagy reál? A történelmet kedveltem, de mivel az alapból érettségi tantárgy, így felvettem mellé a földrajzt :)
2017. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!