Az iskolai teljesítmény és az életven való sikeresség között van kapcsolat?
Szóval lehet hogy akit nem érdekel az iskola és hármas tanuló, milliomos lesz?
És az is lehetséges hogy csak pénztáros lesz abból aki kitűnő eredményeket ért el?
Vannak szélsőséges példák, de általában nem ez a jellemző.
A különböző felmérések azt mutatják, hogy bizony van összefüggés az iskola és az életben elért teljesítmény között, bár ez sokkal árnyaltabb, mint ahogy sokan gondolják.
Kezdjük ott: bár sokan esküdnek rá, hogy bárminemű tanulás nélkül is simán lehetnek milliomosok, mert hogy "hallottak már olyanról", ez tényleg csak extrém ritka esetekben, jókora véletlennek, vagy hátszélnek köszönhetően valósulhat meg. 8 általánossal (vagy annyival sem) örülhet az ember, ha betanított munkára felveszik a gyártósorra. Általánosságban aki az általános iskolás szintet (itt nem csak lexikális tudásra gondolok) sem tudja kielégítően teljesíteni, arra nem vár nagy karrier.
Aki a középiskolát nagy ívben letojja, az előtt sem áll nagy jövő.
Viszont a kutatások szerint nem abból lesz a legsikeresebb ember, aki színötössel "végigstréberkedi" a középiskolát. Belőlük inkább azok a "szürke középemberek" lesznek, akik ugyan elérnek egy szintet, de onnan feljebb már nem tudnak kerülni.
Meglepő, de a legsikeresebbek azok, akiknek azért néha becsúszik egy-egy rosszabb jegy, sőt, akár még egy-két év végi hármas-négyes is, de ugyanakkor emellett meg ami érdekli őket, amiben jól, abban maximálisan oda tudják tenni magukat.
Én ismerek olyat, aki elit gimiben éltanuló volt, most meg műszakvezető egy faipari üzemben. Hogy ez most ki szerint jó, vagy ki szerint rossz eredmény, mindenki döntse el maga.
Igen, olyanra is láttam példát, hogy a színötös tanuló pénztáros lett.
Összességében: az, hogy az ember ne maradjon buta, legyen meg egy átfogó tudásanyaga, az nagyon fontos. De nem igazán a jegyek a fontosak, hanem hogy egy adott területen talpraesett tudjon lenni, és ott a maximumot ki tudja hozni magából.
Nem feltétlen kellenek jó jegyek.Én full kettes voltam általánosban és gimiben is.Utána hegesztő szakmára mentem.Megtanultam mellé németül is.Elég jól boldogulok.Pedig a tanárok mindig basztattak hogy nem lesz belőled semmi stb...a szokásos :D
21f
Ha a felsőfokú végzettség automatikusan a későbbi gazdagságot jelentené, akkor Magyarország már most is tele lenne gazdag emberekkel. Ők megemelték volna a GDP-t és ezzel a kevésbé képzettek életszínvonalát is, nem csak a statisztikákban. De nem így van. Sajnos.
De legalább megvan az esélyük, hogy jussanak egyről a kettőre.
Ezzel szemben aki már gyerekkorában is motiválatlan, tervek nélküli, nulla szorgalmú, csak a mának élő, az valószínű, hogy felnőtt korában is az marad és nem fog tudni haladni.
Nem feltétlenül. Sok ember van, akik átlagos tanulók voltak és kihullottak az egyetemről is. A világ leggazdagabb emberei mind ilyenek. Steve Jobs, Bill Gates kihullottak.
Több ismerősöm ma milliomos cégtulajdonos és átlagos tanulók voltak. És ha ránézek az egykori eminensekre. Nos... Átlagemberek semmi több. Jól megtanulták az iskolában hogyan kell alkalmazottnak lenni.
Van diplomás hajléktalan, bill gates pedig be se fejezte az egyetemet.
Persze ha jól választasz szakot, munkát és keményen melózol lehetsz sikeres, ez nem is jegyek inkább kitartás, ambíció kérdése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!