Mi van akkor, hogy ha valakit önbizalom hiányosnak titulálnak az állítása (i) miatt, közben meg igaza van?
Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy az önbizalomhiány mit jelent.
Azonban mi a helyzet olyankor, hogy ha "ezt nem tudom megoldani" dolog tényleg igaz? Pl. nem tud kettesnél jobb jegyet kapni matekból.
És nyilván nem az olyan "nem tudom megoldani" dolgokra gondolok, amik lehetetlenek. Hanem az olyanokról, amik talán simán elérhetőek: mondjuk egy négyes jegy matekból.
2017. jan. 6. 13:46
1/3 anonim válasza:
Ha valaki nem tud 2esnél jobbat matekból és tényleg nem azért mert lusta vagy önkorlátozó akkor az valami fogyatékossággal rendelkezik, az iq-ja és a logikai készsége az átlag alatt van, ha átlagos akkor tud ennél jobbat is, gondolom ezt látják mások ezért mondják önbizalomhiányosnak.
2/3 anonim válasza:
Gyerekkoromban tesiórán szekrényugrást kellett csinálni. Először szekrény nélkül, majd a legkisebb elemmel, és így tovább. Ezek alapján jól fel tudtam mérni, hogy milyen magasra tudok ugrani. Mikor akkora lett a szekrény, hogy már láttam, hogy nem tudnék rá felugrani, nem is próbáltam meg, mivel nem akartam balesetet. A tesitanár meg jött az önbizalommal, hogy meg kell próbálni, meg hogy csak akarat kérdése, és hogy fejben dőlnek el a dolgok. Pedig a racionális döntés az volt, amit hoztam. Ahhoz, hogy felugorjak, előbb még gyakorolni, edzeni kellett volna alacsonyabb szekrénnyel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!