Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legszegényebb országokban...

A legszegényebb országokban (pl. Afrika nagy része, Ázsia kb. fele) azért boldogok az emberek, mert nem tudják, hogy egyes országokban milyen jó életszínvonalon élnek mások?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A boldogság nem feltétlenül a jóléttől függ.
2016. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Sokösszetevős, tudósok sem tudják az okát. Vannak olyan felmérések, miszerint az Egyenlítő felé boldogabbak az emberek, egyszerűen a több napsütéssel, jobb éghajlattal magyarázzák. Megint mások szerint a nagyobb összetartás, erősebb családi kötelékek miatt van ez így, vagy a társadalom kevésbé atomizált, mint a nyugati világban.


A boldog társadalmakra nem annyira Ázsiát hoznám példaként, hanem Latin-Amerikát, Közép-Amerikát is beleértve.

2016. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Ők nem azon siránkoznak, hogy mijük nincs, hanem annak örülnek, amijük van.
2016. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nézzük az ebolát és a többi trópusi betegséget, a máig megoldatlan törzsi villongásokat és polgárháborúkat amelyek tömegmészárlásokat vonnak maguk után , a pusztító szárazságot és a tiszta víz gyakori hiányát meg a kasztbeli, törzsbeli, bőrszínbeli kiközösítések gyakoriságát meg a többi "áldásos dolgot" akkor igen, egészen boldogok az emberek ezeken a földrajzi területeken.

Na de félretéve a pesszimista énemet, kérdésedre a válasz az, hogy is-is. Mindenki másnak örül általában a saját helyzetén belül. Ezért lehet szörnyülködni és megkérdezni, hogy egy indiai érinthetetlen kasztbeli fiatal hogyan nem vet még véget az életének, de a helyzet az, hogy ő ebben a közegben nőtt fel. Ha nem tudja hogy neki lehetne jobb élete akkor a saját helyzetén belül fog örömforrást és kapaszkodókat keresni. De szerintem ha más miatt nem hát a turistákat és a városok gazdagabb negyedeit végigmérve biztosan a legműveletlenebb koldusnak is eszébe jutott már, hogy ennél sokkal jobb lehetne neki is.

A törzsi kultúra megint más. De ma már szinte nincs is olyan bennszülött törzs, ami ne turistapénz miatt működtetné önmagát a tradíciókkal együtt. Szóval ha erre van eszük akkor azt is tudják, hogy a pénzelőik a jobbik világból érkeztek hozzájuk.

Amelyik államról el tudom képzelni, hogy a lakosai azért boldogok mert semmit nem tudnak a kinti világról az Észak-Korea. Bezárt, diktatórikus, nem enged át magát semmilyen "nyugati" dolgot. A turisták is erős megfigyelés alatt állnak. Egy átlag észak-koreai számára nem az élelmiszerekkel roskadásig felszerelt spárok és teszkók jelentik az életszínvonalat, hanem ha tudnak mondjuk egy csomag narancsot venni a mindennapi kenyerük mellé. De ez csak példa, nem éleztem ki a narancsra.

Szóval akár azt is mondhatnám, hogy ott Kiméknél tényleg boldog az élet, feltéve ha odaszületsz.(Dennis Rodmanről meg ne is beszéljünk inkább.)

2016. dec. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy nem terhelik őket felesleges stresszel. Mint pl. jaj istenem, mi lesz, ha nem vesznek fel a mit tudom én melyik iskolába, mi lesz ha az a szemét kisfőnök azt csinálja velem, stb. Rágják a bogyót a borkorról, azt elvannak a napon.


Az a baj, hogy a fejlett technikai civilizációk már megengedhetnék, hogy az emberek nyugodtabban éljenek, lógassák a lábuk. De nem... Mindig ki fognak találni valami ócska álfeladatot, amivel ugyanannyi vesződnivalód lesz, mint régen volt. Hiába találták fel a robotot meg a számítógépet, hogy könnyítsen az emberi életen.

2017. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Freudnak van egy írása, amelynek az a címe, hogy

Rossz a közérzet a kultúrában. Ebben azt fejti ki, hogy minél

magasabb kultúrához érkezünk el, az emberek annál

rosszabbul érzik magukat a bőrükben, annál szomorúbbak,

annál depressziósabbak, vagy annál inkább hajlamosak

a depresszióra. Freud szerint az emberi kultúra -

civilizációnak is mondhatnánk - akkor kezdődött el, amikor

először nem csapta fejbe a dühöngő ősember a társát,

aki feldühítette. Csak rikácsolt és az öklét rázta felé -

vagyis nem élte ki durva cselekvésben az agresszivitását.

Freud azt mondja, hogy minél magasabb színvonalú a

kultúra, annál több ösztönelfojtást követel meg az emberektől, annál kevesebb lehetőség van arra, hogy szabadon

éljék ki a hangulataikat, szenvedélyeiket, frusztráltság

okozta indulataikat."


LÉLEKRÁGCSÁLÓK

Popper Péter

2017. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott nem tolják a képükbe a reklámokat, hogy "ilyen menő cuccod is lehetne, ha lenne rá pénzed". Nálunk meg a bölcsisek is azt látják a bölcsiben, hogy mi mindent lehet irigyelni egymástól.
2017. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hogy minél magasabb kultúrához érkezünk el, az emberek annál rosszabbul érzik magukat a bőrükben."


És még nálunk mernek panaszkodni.

2018. szept. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!